» »

Brezplačna programska oprema

Brezplačna programska oprema

««
20 / 24
»»

maslo12 ::

Potreboval bi program za backup zadev, ki jih je kar nekaj...
Nekaj imam že skopirano na od prej (na zunanji disk), zdaj pa bi rad na omenjeni disk prenesel samo "nove datoteke" oz. tiste, ki jih še tam ni... da lahko comparam folderje recimo...
Pa da bi se to pol delalo avtomatsko, npr. vsak dan - samo nove datoteke.
Je kaj pametnega?

mihagr ::

Če imaš zunanji disk, ali p je kateri od notranjih diskov western digital, potem imaš pravico uporabljati njihov software "WDware". Jaz ga uporabljam že več kot 4leta in sem popolnoma zadovoljen.

maslo12 ::

mihagr je izjavil:

Če imaš zunanji disk, ali p je kateri od notranjih diskov western digital, potem imaš pravico uporabljati njihov software "WDware". Jaz ga uporabljam že več kot 4leta in sem popolnoma zadovoljen.

Kje najdem kodo? Imam Elements Desktop 5 TB...

BivšiUser2 ::

S čim rešujete zbrisane podatke na Androidu. Pred leti sem imel eno, ki pa je dala podatke proti plačilu.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

rognaj ::

BivšiUser2 je izjavil:

Se da s čim spogramirati HxD, da zamenjujem cele sekvence zapisov za določen exe. Pač kot ena CLI, varianta, da specifiram:

hxd64.exe -f C:\Users.....\qbittorrent.exe -r 04 AE -w 05 AE

f -> file,r -> string_to_replace,w -> string_to_replace_with. Oz. je kak drug program, ki zna to in je za Windows in Linux?

Anyone?

na linux-u obstaja ukaz "tr", ki se ga verjetno dobi tudi za win

chokolino ::

Iz neke spletne strani si moram prenesti stisnjeno datoteko. Pojavi se okence, ki me poziva naj kupim WinRAR licenco ker ne gre za brezplačen program in je poskusno obdobje minilo. Kaj lahko storim? Katere so brezplačne alternative? Hvala za nasvet.

DamijanD ::

7zip zna tudi odrarat

NejcSSD ::

7zip indeed
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

opeter ::

Brezplačne:

7-Zip
https://www.7-zip.org/

BandiZip:
https://en.bandisoft.com/bandizip/

PeaZip (ta je nekoč imel OpenCardy, tega več nima):
http://www.peazip.org/
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

cryptozaver ::

Kater je trenutno najboljši free AV za win?

Do sedaj sem imel gor BD Free pa ne zna delat s certifikati oz ne upošteva izjem, podpora pa se je vdala. Zato iščem alternativo!

BivšiUser2 ::

cryptozaver je izjavil:

Kater je trenutno najboljši free AV za win?

Do sedaj sem imel gor BD Free pa ne zna delat s certifikati oz ne upošteva izjem, podpora pa se je vdala. Zato iščem alternativo!

Malwarebytes + Windows defender + adblock plus ali ublock. ostalo vse je bloat, ce si za kak exe nisi siguren, lahko daš na virscan/virustotal pa ti av-ji poskenirajo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

rognaj je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

Se da s čim spogramirati HxD, da zamenjujem cele sekvence zapisov za določen exe. Pač kot ena CLI, varianta, da specifiram:

hxd64.exe -f C:\Users.....\qbittorrent.exe -r 04 AE -w 05 AE

f -> file,r -> string_to_replace,w -> string_to_replace_with. Oz. je kak drug program, ki zna to in je za Windows in Linux?

Anyone?

na linux-u obstaja ukaz "tr", ki se ga verjetno dobi tudi za win

hm ni to to. hvala vseeno, če najdem kaj javim
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

cryptozaver ::

BivšiUser2 je izjavil:

cryptozaver je izjavil:

Kater je trenutno najboljši free AV za win?

Do sedaj sem imel gor BD Free pa ne zna delat s certifikati oz ne upošteva izjem, podpora pa se je vdala. Zato iščem alternativo!

Malwarebytes + Windows defender + adblock plus ali ublock. ostalo vse je bloat, ce si za kak exe nisi siguren, lahko daš na virscan/virustotal pa ti av-ji poskenirajo.



Malwarebytes je free download. Ni pa free za uporabo?

BivšiUser2 ::

Ne rabiš nekih AV, ker če klikaš vse kar se sveti je vseeno če ga maš ali ne. Prvih nekaj dni vsake posodobitve je sprotna zaščita free. Je pa tak, da AV sploh ne ščiti pred virusi. ugotavlja se jih v sandbox okoljih, potem pa se posodabljajo baze progtamov s kontrolnimi vsotami virusov. Kot ti av gre cez datoteke, primerja kontrolno vsoto datoteke na disku in na osnovi tega ti sporoči, če omaš kaj ali ne.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

MrStein ::

Dovolj je ena napaka, in ti podatki gredo rakom žvižgat.

Ne rabiš čelade, če voziš previdno...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Zato pa za podatke ni rešitev antivirus, temveč primerna backup rešitev.

MrStein ::

Ja, super, ko imaš problem že mesec dni in imaš N zadnjih backupov pokvarjenih. Plus čas, da vse skupaj počistiš in vzpostaviš delujoč sistem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

1. Zakaj bi imel N zadnjih backupov pokvarjenih
2. Kje je problem, če imaš N backupo pokvarjenih, ko imaš pa še N+1 backup?
3. Kaj za vraga si počel, da en mesec nisi opazil cryptolockerja na svojem sistemu?!?
4. Okej, backupi so shitte, furaš antivirus. Kaj narediš, ko ti antivirus ne zazna (novega) cryptolockerja in ti ta vseeno zaklene fajle?

Sicer pa, če bi meni cryptolocker zaklenil fajle (medijo, dokumente), zadevo vzpostavim nazaj... hja, če bi ujel takoj, da je zadnji snapshot še delujoč, z enim klikom (ker narediš rollback). Sicer bi starejši snapshot moral mountat in skopirat čez fajle. Za računalnika (moj oz. od staršev) bi pa moral narediti restore sistema iz backupa.

Eno popoldne dela MOGOČE (raje ranga ure, da se skopirajo mpodatki) pa vseeno bolje, kot ostati brez vseh podatkov oz. plačevati za reševanje, kajne?

Sicer si pa sam rekel, če te citiram: "Dovolj je ena napaka, in ti podatki gredo rakom žvižgat. Ne rabiš čelade, če voziš previdno..."
Vsem s 5 % logike v glavi je jasno, da je edina rešitev za rševanje podatkov njihov backup. Pika konec. Seveda govorim o dobrem backupu.

opeter ::

MrStein je izjavil:

Ja, super, ko imaš problem že mesec dni in imaš N zadnjih backupov pokvarjenih. Plus čas, da vse skupaj počistiš in vzpostaviš delujoč sistem.


Delujoč sistem je ravno ta, da imaš kadarkoli pri roki delujoč backup oz. kopijo delujočih podatkov, ki jih lahko po potrebi ponastaviš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BorutK-73 ::

In seveda offline backup, ne pa da je vse celo na istem disku.

cryptozaver ::

Ponavljam vprasanje.

Kater je trenutno najboljši free AV za win?

BivšiUser2 ::

windows defender
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

brizgo ::

Jaz sem zaradi certifikatov in nestabilnosti prešaltal iz Bitdefender Free na Kaspersky Free. Nimam pripomb čez njega, razen tega, da ti ob instalaciji namesti tudi svoj VPN program, ki pa ga lahko izbrišeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brizgo ()

PrimozR ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

cryptozaver ::

Zdaj dodajajo v win10 se sandbox feature: https://www.forbes.com/sites/leemathews...

cryptozaver ::

Simpl free zanesljiv programček za šifriranje datotek, map v WIN10?

Privzet OSu je sicer OK, le da ko si logiran so datoteke dejansko nezaščitene. Rabim nekaj kar hoče geslo vedno kadar želiš odpret mapo, fajl.

BivšiUser2 ::

truecrypt oz. veracrypt
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

japol ::

BivšiUser2 je izjavil:

truecrypt oz. veracrypt

Prosim za malo več informacij, kako se uporablja? Je možen tak potek: portable verzija programa, z njim zašifriraš mapo z datotekami, nato program izbrišeš. Mapa pa ostabe zaščitena z geslom.
Ali mora biti program vedno nameščen?

BivšiUser2 ::

Z veracryptom lahko narediš encryptan disk ali container za mapo(datoteko), ki jo potem moreš vsakokrat odkleniti z geslom in mountati kot virtualni pogon,točno pa imaš na videu. Za portable vezijo ne vem, si pa lahko posnaneš linux live usb in z njega poženeš veracrypt, tako da program potrebuješ samo za časa šifriranja/dešifriranja diska. Podatke šifrirane na Windows lahko tudi dešifriraš na linuxu.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

cryptozaver ::

TrueCrypt sam sebe deklarira kot ne-varnega. WARNING: Using TrueCrypt is not secure as it may contain unfixed security issues! Zadnji updejti segajo v 2014...

BivšiUser2 ::

veracrypt je njegov naslednik oz. točneje njegov fork
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

japol ::

A prav vidim, da je potem vidna dodatna particija na disku? Je možno da je le mapa kjer ob kliku zahteva geslo?

BivšiUser2 ::

Ja prav vidiš.Kolko znam lahko to narediš s 7zip, bo pa potem user videl kaj maš v njej, ko bo pa hotel zadevo izvlečt pa ga bo prosilo za geslo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

MrStein ::

Ne, nič ne more videti. Lahko pa se nastavi tako, da so imena fajlov vidna tudi brez gesla.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BivšiUser2 ::

kak, če jaz vidim vse datoteke, ki so notri.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

japol ::

Ja sam moram za vsako extractat itd. datoteke. Enostavno želim da je mapa pod ključem, geslo da jo lahko odprem, potem pa brez problema odpiram datoteke, shranjujem,... vse dokler mape ne zaprem. Da je možno shranjevanje, dodajanje datotek enostavno.

BivšiUser2 ::

aja, sorry, imam verjetno staro verzijo
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

misek ::

Poglej AxCrypt: https://www.axcrypt.net/
ali pa kaj podobnega.

scipascapa ::

Kateri program za rezanje/cutting delov filma/serije ipd iz avi/mp4/ ipd?

marS ::

A obstaja kaj za hitro konverzijo videa, npr. iz FulHD 1920x1080 v 1280x720, isti framerate. Sanmo z enim klikom, ne pa da odpiram premierja in na novo eksportiram?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

BivšiUser2 ::

Mislim, da je za to handbrake. Lahko pa tudi uporabljaš ffmpeg, ki je sicer CLI program.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

opeter ::

scipascapa je izjavil:

Kateri program za rezanje/cutting delov filma/serije ipd iz avi/mp4/ ipd?


Jaz uporabljam Shotcut. Z vsako verzijo postaja boljši.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

scipascapa ::

Hvala , vsaj nekdo odpisal. Preverim :)

japol ::

Kaj pa program za testiranje SD kartic, da se ugotovi ali je fake ali ne, hitrost, kapaciteta,...? Da ni kontroler popravljen itd.

Killermode ::

japol je izjavil:

Kaj pa program za testiranje SD kartic, da se ugotovi ali je fake ali ne, hitrost, kapaciteta,...? Da ni kontroler popravljen itd.

Najlažje je, da zapišeš gor par filmov v velikosti kartice, ter predvajaš te filme potem. Če kateri od njih ne dela je "fake".

Če pa že velečeš programe za testiranje iz neta. Uporabi virtual sistem za nameščanje teh programov. Moj kolega je ransomvare trofo z prvim rezultatom iz googla :P

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

H2testw je program točno za to.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

japol ::

Iščem IDE v katerem se piše koda HTML, CSS, JC,... da ima možnost dodatnega okna, kjer se sproti osvežuje kako bo stran izgledala v brskalniku. Da ni potrebnega osveževanja,... ampak da to program sam izvaja.

BivšiUser2 ::

Vs code + extensioni, sem pred časom videl v enem videu ,top 10 extensions, samo ne vem točno imena extensiona.

BivšiUser2 je izjavil:

rognaj je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

Se da s čim spogramirati HxD, da zamenjujem cele sekvence zapisov za določen exe. Pač kot ena CLI, varianta, da specifiram:

hxd64.exe -f C:\Users.....\qbittorrent.exe -r 04 AE -w 05 AE

f -> file,r -> string_to_replace,w -> string_to_replace_with. Oz. je kak drug program, ki zna to in je za Windows in Linux?

Anyone?

na linux-u obstaja ukaz "tr", ki se ga verjetno dobi tudi za win

hm ni to to. hvala vseeno, če najdem kaj javim
še vedno sem clueless glede tega.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

SloSlayer ::

BivšiUser2 je izjavil:

Vs code + extensioni, sem pred časom videl v enem videu ,top 10 extensions, samo ne vem točno imena extensiona.

BivšiUser2 je izjavil:

rognaj je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

Se da s čim spogramirati HxD, da zamenjujem cele sekvence zapisov za določen exe. Pač kot ena CLI, varianta, da specifiram:

hxd64.exe -f C:\Users.....\qbittorrent.exe -r 04 AE -w 05 AE

f -> file,r -> string_to_replace,w -> string_to_replace_with. Oz. je kak drug program, ki zna to in je za Windows in Linux?

Anyone?

na linux-u obstaja ukaz "tr", ki se ga verjetno dobi tudi za win

hm ni to to. hvala vseeno, če najdem kaj javim
še vedno sem clueless glede tega.


Zakaj pa ukaza "tr" ali "sed" ne rešita problema, ki ga opisuješ?
««
20 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491617825 (16563) mat xxl
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375265023 (9954) Matko
!

[Python] Povezave

Oddelek: Programiranje
4243464 (3925) A110

Več podobnih tem