» »

Čudni problemi z računalnikom - zvok, disk...

Čudni problemi z računalnikom - zvok, disk...

neoto ::

Obračam se na vas, ker mi trenutno ni čisto jasno, kaj bi lahko bilo narobe... ;((
1. disk:
Na disku so čisti (novi) Windows XP SP2 na NTFS particiji. Uporabljam P2P programe (torrent, mula).
Problemi se pojavijo, ko želim karkoli narediti s temi prenešenimi datotekami (z enega na drug disk ali preko mreže). RAM se takoj zafila do konca, disk škrta kot nor, procesor na polno zaseden, prenos pa nikakršen (kmalu pade pod 1M/s, normalno okoli 8-9M/s). Do sedaj sem za to krivil pač hudo fragmentiranost datotek, vse dokler nisem pred uro pognal Knoppix-a (LiveCD) ter Sambo. Pri prenosu je res CPU bolj zaseden kot v idlanju, prenos pa je maksimalen, kot mreža omogoča, disk pa nič kaj ne škrta!! Halo??? Na istih datotekah si disk pod Windowsi skor glave polomi...
Kaj mi je za narediti? So to pač Windowsi? Matična je Gigybyte GA-7VAXP s KT400 veznim čipovjem, procesor AMD Athlon 2400+XP, disk pa 5 let star IBM 80GB (ki še ne kaže znakov starosti :D )
2. zvok:
Zvoki (tako audio kot filmi) mi vsake toliko časa 'zaštekajo' (podoben zvok kot pri CD pradvajalniku, ki bere hudo popraskane CD-je). Na začetku mi tega ni delalo, v zadnjem letu pa tega ne morem odpraviti (nameščeni so samo vsi driverji in nekaj malega programov, ki ne bi smeli vplivati na zvok). Knoppix in XMMS čisto lepo predvaja brez teh nadležnih popačenj. Zvočna je Creative Live Player 5.1.

lp,
NeoTO

Duhec ::

1. V Device Managerju preveri, če ti IDE ATA/Atapi kontroler in kanal na katerem je disk deluje v PIO počasnejšem načinu namesto UDMA hitrejšem načinu.
Za KT400 naloži VIA Hyperion furmane za osnovno ploščo.
2. DXDIAG in testiraj sound in music funkcije.
3. Imaš FW vklopljen ?
4. Kateri antivirusnik uporabljaš ?
5. kateri antispyware program uporabljaš ?

neoto ::

1. je že UDMA 5 vklopljen, driverji so najnovejši, težave z diskom ostajajo
2. v igrah ni nobenih problemov z zvokom!
3. misliš firewall? Itak! Pa tudi če ga izklopim, ni z diskom in prenosom nič boljše
4. NOD32
5. anti-spyware na novo naloženih windowsih? Ne vidim smisla...

Težave z zvokom se pojavijo šele čez čas in se potem ne nehajo... Sem že razmišljal, da bi se kaj pregrevalo, pa se nima kaj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173209428 (52891) scipascapa
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533899 (14049) xyxyxyxy
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322201 (1606) amigo_no1
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295306 (22963) Skrat
»

Win2k - obcasen 1-2 sekunden freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
341280 (1043) plizzzzzz

Več podobnih tem