» »

Kateri 1TB disk kupiti?

Kateri 1TB disk kupiti?

GrimReaper ::

F3 je boljši.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

B & O ::

Kupujem nov disk za moj sistem (to bo edini disk). Najpomembnejša mi je zanesljivost in pa tudi tišina! Nameraval sem vzet:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t...

Bi bil ta v redu?

ender ::

Z 1TB diski so problemi - meni ravno ckruje tretji WD green (WD1000FYPS, od devetih), zamenjal sem tudi dva Seagata (od štirih), pri eni stranki je pa WD10EADS dobil slabe sektorje po treh mesecih (in bil posledično zamenjan). Moj predlog je, da vzameš dva 1TB diska različnih proizvajalcev in jih uporabiš v RAID načinu.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

jan01 ::

@ender
Pogooglaj za statistiko kvarljivosti(ne najdem pravega linka) v glavnem se black veliko manj kvari kot pokvarljiva green serija...

clix ::

Link o kvarljivosti bi bil zelo dobrodošel, tako da če ga kdo najde,naj ga prosim prilepi.
Sam pa imam sicer 1Tb WD Green WD10EACS - to je še prva serija z 250Gb platami in 16Mb predpomnilnika - in po 2981 urah delovanja in 1959 vklaplanjih dela bp.

d0rK ::

Kje dobis to statitiko, pikoli?

clix ::

CrystalDiskInfo
Kar uporabna zadeva.

Ariborn ::

zdravo.

Kupujem 1TB zunanji disk za backup (zarad arhiva fotografij).
Prioriteta je na zaneslivosti in ne tolk na hitrosti, disk bo prižgan samo 1x mesečno.
Cena pa nej bi bla tja do 120€, kaj je najbolša izbera?

Sam sm izbrsku WDE1UBK10000E in WDBAAF0010HBK?

hvala

Dr_M ::

Po moje je v obeh enak disk not.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ariborn ::

nism se omejil samo na ta dva. nimam ideje na kaj morm bit pozorn (ta dva sm pač uspel najt hehe).

Dr_M ::

Itak mas samo tri moznosti.
Ali bo WD ali Seagate ali Samsung.

Z nobenim od teh ne mores zgresit. Dvomim, da ma kateri od teh bistveno boljso oz slabso statistiko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ender ::

Če se ti gre za maksimalno zanesljivost, poglej kakšen WD MyBook Mirror ali pa MyBook World II.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

PlayTheGame ::

Tudi sam kupujem 1TB disk in po prebranem v tej temi ter glede na teste, bom verjetno vzel kar Samsunga F3 Spinpoint. :)

Zanima me samo ali imajo zdaj vsi 2x500gb plošče oz. po kateri oznaki se to vidi?
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Dr_M ::

F3 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PlayTheGame ::

Evo nabavil tega Samsunga 1TB F3 spinpoint. Morda me bo spet kdo napadel, da primerjam med sabo neprimerljive diske a vendarle par opazk: Po performansah je malenkost hitrejši od WD-ja Black edition 640 GB, ki ga imam tudi v kompu, le pri dostopnih časih se odreže malo slabše. Pozitivno me je pa presenetila tudi tišina delovanja ter predvsem temperatura diska, ki je za 4-5 stopinj nižja od WD-ja. Če se ti diski ne bodo kvarili, potem je to terna med 1TB konkurenco, tudi zaradi relativno ugodne cene.:D
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Lonsarg ::

Za eno sier zelo na približno statistiko o kvarljivosti se lahko pogledat tuki:
http://www.mindfactory.de/ na artiklu klikneš pod information, pa maš tam napisano v % koliko jih je bilo reklamiranih. Pač ne sme biti nad 1%.

Jaz sem sedaj kupil Samsung 1.5TB 5400rpm, ma najbolši EUR/GB na trgu, meni se pa gre lih samo za to, shrambo torej. Spremlam pa od enega mesca nazaj vse svoje diske z DiskChecker ti sam približno izračuna, kdaj bo disk crknil. In nasploh lahko gledaš, kdaj kaka vrednost S.M.A.R.T pada proti kritični da lahko sumiš kako okvaro.
V 70% se namreč pokaže v SMART atributih pokazatelj okare diska, preden se le ta pokvari dejansko, torej zmanšaš možnost, da ti grejo podatki za trikrat.

kmetek ::

 KRITIČNO?

KRITIČNO?

ender ::

Menjaj disk - če je trenutna vrednost nižja od meje (threshold), disk crkuje. Morala bi se ti priznati garancijska menjava.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

jan01 ::

Pa sploh tisti program prav kaže? le 17 stopinj?

Lonsarg ::

ender, na žalost kolikor vem, velika večina servisov ne priznava Smart napake, ker so informativne in ne 100% točne. Je pa ta tvoj disk kmetek zelo na koncu, lahko sicer ne bo nikoli čisto crknil je pa glede na številke zeloo velika verjetnost. DIsk se namreč zmoti v branju zelo velikokrat, vsi moji diski, majo ta atribut na 100, pa majo že marsikakšne druge nizke.

Lahko še z tem probaš:
http://www.passmark.com/products/diskch...

Sam mogoče da se zmoti v temperaturi, da pa bi se v SMART podatkih pa ne verjamem.

ender ::

Azgard: dosedaj mi je še vsak servis zamenjal disk, ki je javljal SMART status failed.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

NazgulRR ::

Če smo že pri teh programih. Kateri program priporočate za periodično preverjanje diskov? Imam 2x 1TB in 1x 500GB zunanje diske, nafilane do kraja in bi rad enkrat na 2 tedna vse diske preverjal, če so v dobrem stanju. Vidim da kmetek uporablja HD Tune Pro, Azgard DiskChecker..kateremu naj bolj zaupam? Namestim sem oba zdaj. HD Pro mi pod zavihkom Health takoj pokaže, da je vse vredu. DiskChecker mi je 2 uri skeniral "Direct Access". Kje pa ti pokaže kdaj približno bo disk crknil?

Lonsarg ::

Morpš pustit pržgan program skoz, da dela statistiko in na podlagi statistike odloč kdaj bo crknu, sam tist je bolj tko tko, načeloma sam pogledaš kako so kej SMART atributi.

NazgulRR ::

Ok, ga bom pustil odprtega. Po katerim zavihkom mi bo kaj pisalo?

ender ::

Jaz za interne diske uporabljam SmartMonTools. Se lahko lepo nastavi, da enkrat mesečno (med tem, ko računalnik uporabljaš) pregleda disk.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

k4vz0024 ::

Kdo ve kako zanesljiv je v praksi Samsung Spinpoint F3 1TB?

dmk ::

Kateri izmet teh diskov, ki imajo enake cene (~70EUR), je najhitrejši oz. najbolj zanesljiv:

1.Samsung SpinPoint F1 Desktop Class HD103UJ - hard drive - 1 TB - SATA-300
2.Samsung SpinPoint F2EG Desktop Class HD103SI - hard drive - 1 TB - SATA-300
3.Samsung SpinPoint F3 Desktop Class HD103SJ - hard drive - 1 TB - SATA-300
4.WD Caviar Green WD10EADS - hard drive - 1 TB - SATA-300
5.Seagate Barracuda 7200.12 - hard drive - 1 TB - SATA-300


Zanima me še če bi lahko po hitrosti z 1TB diski primerjal tudi tegale 1.5TB, čeprav ima le ta le 5400rpm:
-Samsung SpinPoint F2EG Desktop Class HD154UI - hard drive - 1.5 TB - SATA-300
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Dr_M ::

Ce hoces hiter disk, potem odpadejo vse ala green variante.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dmk ::

a 'green' so tud omenjeni samsungi?

kaj pa primerljivo omenjeni 1.5TB samsung. Koliko je počasnejši zaradi nižjih vrtljajev napram 1TB samsungom.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Dr_M ::

HD154UI je green varianta.
F1 in F3 sigurno ni. F3 je pa novejsi od F1.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

Mogoče kdo ve, ali disk WD 1,5 TB (WD15EADS)Green serija uporablja 3x500GB plošče ?

Nikjer ne najdem preverjene informacije, da uporabljajo ti diski 500GB plošče.
Kupujem še en disk, ki bi služil za backup, sem sicer prvo razmišljal, da bi kupil še enega samsunga F3 1TB, sedaj pa bi skoraj raje vzel WD 1.5TB GREEN (pač 500GB več prostora), ampak bi ga kupil samo pod pogojem, da uporablja 3x300GB plošče.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Dr_M ::

Kaj pa Samsung F2 HD154UI? Ta ima 3x500GB.
V hoferju imajo (nevem ce se) zunanji disk s tem samsungom za 100€. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

Ma kaj pa vem, samsunga F2 nekak ne bom jemal, vem da je to nepreverjena informacija, ampak "naj" bi s F1 in F2 serijami imeli dosti več reklamacij kot z kakšnim WD-jem, kako pa je s tem, pa ne vem. Pa tudi sedaj imam dva WDja notri in res delajo kot urca. Samsunga F3 pa sem pač vzel samo zaradi hitrosti.

Najraje bi kupil WD 1.5TB green, sam ko bi lahko kako zvedel, če uporabljajo 3x500GB plošče??
Ne gre se mi za ne vem kakšno hitrost, ampak nek počasen disk pa tudi nočem kupovat. Na tomshardware.com je ta 1.5TB (WD15EADS) kar solidno hiter, hitrejši od 1TB black (FALS), saj ima pri min write/read okrog 68 MB/s in ga uvršča v sam vrh na lestvici. Še LINK


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

kmetek ::

F2 HD154UI je hiter in dober, imam sam.

Dr_M ::

Imam F1 in F2, oba delata bp.
Sam imam ravno z WD najslabse izkusnje. 2 od 3 mrtva ze prakticno nova.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

Nekako se ne morem odločti med WD Caviar Black 1GB (WD1001FALS) ali Spinpoint F3 1TB, (HD103SJ)?

Kaj pravite, katerega in zakaj?

Tx

k4vz0024 ::

Ima kdo slabe izkušnje z Spinpoint F3 1TB, (HD103SJ)?

LordTado ::

wdji so glasni,vzami F3...

PlayTheGame ::

Ima kdo slabe izkušnje z Spinpoint F3 1TB, (HD103SJ)?


Disk je precej nov, ni ga dolgo na tržišču in jasno je, da zaenkrat nekih večjih izkušenj uporabniki ne morejo(mo) podat, se ti ne zdi?!:|
Če ti kaj pomaga, imam ga 14 dni in zaenkrat dela BP.

Itak je pa s temi diski loterija. Lahko kupiš nek disk iz kao zelo kvarljive serije pa ti bo delal, ali pa kupiš kakega, ki velja za zelo zanesljivega pa se ti bo pokvaril... Zdaj pa bodi pameten in kupi pravilno.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

nuclear ::

Sam se oldočam za nakup enega 1TB diska ali 1,5TB diska. Sem si malo prebral ta topic, in me malo muči kvarljivost(hm, kot da bi me spominjalo na MADE IN CHINA obdobje kvarljivosti)...

Odločam se med Caviar Black ali Samsung F3, sicer sta to 1TB diska.. Ni mi problem dodati še kaj denarja za 1,5TB, ker nujno rabim čimveč prostora... Rabil pa bi zanesljiv disk, ne takega iz kvarljive serije.

Če lahko kdo svetuje,

thx
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Lonsarg ::

Ja 1.5TB diski majo najbolši EUR/GB trenutno. no 1TB diski nimajo tako zelo slabšega razmerja. Drugače glede pokvarljivosti nikjer ni točnih podatkov. načeloma pa velja, da večina diskov se, če se pokvarijo, pokvarijo čisto na začetku, v prvem emsecu napreimer e so 24/7 pržgani, ali pa potem ko so zelo stari. Tak da recimo na začetku malo počakaš preden podatke izklučno na tem disku hraniš.

prov občutljive pdoatke pa itak treba met na dveh diskih. Jaz sem si zelo želel 2 diska po 1.5TB, da bi mel skoraj vse dvojno, ampak bo treba počakati, da bodo diski malo cenejši.

nuclear ::

Kolikor sem bral na agt.si tist feed, naj bi WD imel namen podražiti Caviar Black in Green serijo.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

BlaY0 ::

Tudi jaz se odločam za disk velikosti recimo 1TB. Tole temo sem prebral in nisem dobil prave informacije. Zanima me torej kateri 1TB disk je najbolj tih (pa brez raznih škrebljanj in klikanj) in da se čim manj greje? Rabim za HT in me brzina niti ne zanima toliko.

JeZo ::

Kolikor sem bral na agt.si tist feed, naj bi WD imel namen podražiti Caviar Black in Green serijo.


Cene obeh omenjneih diskov so že sle gor.
Na zalogi je se nekaj komadov po stari ceni.

SAMSUNG 1TB SATA2, 32/7200, F3 ( HD103SJ )
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

WD 1TB SATA2, 32/7200 - GREEN - ( WD10EADS )
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

rzidar1 ::

ZDravo!

Imam eno vprašanje.
Odločam se za nakup diska, ki bo velik 1T ali 1,5T.
Tukaj sem brala, da ste bolj za Samsung F3, kot za WD Eco Green. Nisem pa zasledila, da bi Samsung delal F3 diske v velikosti 1,5T (če se motim, me popravite) in bi se jih dalo kupiti pri nas.
Zato nekako gledam med dvema diskoma:
1. Samsung trdi disk Spinpoint F3, 1TB, SATA 2, 7200rpm, 32MB (HD103SJ)
2. WD trdi disk 1.5TB 7.2, 32M, S300, WD15EADS GREENPOWER
Razlike v ceni je slabih 30€.

Kaj od tega lahko priporočate v razmerju cena/kvaliteta?
V račulaniku že imam en 500GB WD disk, na njemu tudi ostane sistem. Na tem 1T oz. 1,5T pa bi bil zgolj arhiv oz. če bi se slučajno 500GB disk pokvaril (bog ne daj), potem bi dala tega 1T ali 1,5T za sistem.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

kmetek ::

F3 500 in 1TB da....čeprav je tudi F2 1.5 TB dobr.

Če iščeš arhiv, razmisli morda tudi o zunanjem disku, ki ga prižgeš samo takrat, ko shranjuješ.

rzidar1 ::

Imam en 2'5 400GB zunanji disk.
Ta je namenjen bolj začasnim arhivom, prenašanju podatkov iz enega na drug računalnik, inštalacija driverjev na računalnike, slike diskov... skratka večim računalnikom.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

cinkaCR7 ::

Vsekakor Samsung F3.

rzidar1 ::

A se morda lahko v kratkem pričakuje samsung f3 1,5T?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

amigo_no1 ::

Tale DiskChecker.. gre za pravega ( http://www.rssoftlab.com/diskchecker.ph... ?
Na enem pcju, kjer so diski priklopljeni na pci sata kartico samo prastara "aida32 v3.93" pokaže smart vrednosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1 TB disk SATA (Samsung ?)

Oddelek: Kaj kupiti
334986 (3267) bodom
»

Kateri 1TB trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
548487 (4351) Tilen
»

Med katerim diskom izbrati?

Oddelek: Strojna oprema
182723 (2334) Racunalnik
»

Kupujem trdi disk - nasveti in izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
383352 (2314) kratos
»

Kateri 1TB disk?

Oddelek: Strojna oprema
221895 (1350) DJ MartiNi

Več podobnih tem