» »

Kateri 1TB disk kupiti?

Kateri 1TB disk kupiti?

««
«
1 / 6
»»

xtrEeme ::

Kateri disk kapacitete 1TB se trenutno najbolj splača kupiti, ki je dosti hiter. Nekako opažam da še ni glih velike izbire teh kapacitet vendar se odločam za nekaj takega
http://www.mimovrste.com/artikel/206004...
Ali se mogoče bolj splača vzeti 750GB ali so 1TB tudi dosti hitri že?

hvala
lp

zee ::

WD Green Power morda?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

xtrEeme ::

WD Green Power ma samo 16 mb predpomnilnika.

bluefish ::

So what?

jan01 ::

Od seagata je trenutno dober le Seagate 1500GB -165€
Drugače pa se odloči še med:
- samsung 640GB -64€
- wd 640GB -70€
- samsung 1000GB 108€


750GB so stari/počasni. wd green power so počasni.

d0rK ::

Uf! Tale Samsung za 108EUR je zelo mamljiva zadeva. Ampak, a je tudi kakovostna? Hitachi sranje mi crkuje kot za salo. Lihkar sem se enga zgubu.

kixs ::

Js bi vzel WD Green Power 1TB... pridejo tudi ven tudi s tremi platami, tako da bodo prenosi malo vecji. A vseeno, tak disk ne potrebujes za neke velike hitrosti - filmi, arhivi in podobno ;)

Na netu je precej napisanega glede Samsung F1. Veliko jih ima tezave in se ne bi odlocil zanj.

lp

xtrEeme ::

Ja v bistvu rabim hitrega, glih zato se gre in zato sprašujem če se splača bolj vzeti kakega 750 ali 640 in je naprimer opazno hitrejši?

jan01 ::

Če rabiš hitrega vzami seagate 1500Gb ->glej teste(pogogolaj za 1.5TB seagate).
640Gb so opazno hitrejši od 750

Voip ::

S Samsungom imel težave, tako da vzemi WD.

AlienRex ::

S Samsungom imel težave, tako da vzemi WD.


Kaksne pa?

Če rabiš hitrega vzami seagate 1500Gb ->glej teste(pogogolaj za 1.5TB seagate).


Vcasih so Seagate diski veljali za ne ravno tihe diske... to z 1.5TB ne drzi?
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlienRex ()

krho ::

1,5T je 4 platter. Lahko kdo pove koliko je zadeva vroča, če imaš 2 diska enega nad drugim, tako kot so pač 3,5 sloti narejeni. Pa en ventilator lahko čeznju vleče :P V bistvu zadeva ne bi smela biti bolj vroča od prejšnje generacije 1T se pravi ST31000340AS, če se ne motim.

Evo:
1,5T ST31500341AS Heads/discs 8/4
1,0T ST31000333AS Heads/discs 6/3
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Voip ::

Bad sectorji. So mi ga zamenjali. Samsunga ne kupim več.

Opkow ::

In ce bi ti pojavili na WD-ju, Hitachiju,... ga tudi ne bi vec kupil?
In kvaliteto diska ocenjujes na svojem primeru?

AlienRex ::

Bad sectorji. So mi ga zamenjali. Samsunga ne kupim več.


Po koliko casa uporabe? Zanima me v kak namen je bil uporabljen (kot backup, sistemski disk, kot disk kjer se je nalagalo torrente...)?
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

d0rK ::

Voip ::

Predvsem se je uporabljal za nalaganje torrentov. Povezava 20/20. Sicer nimam nič proti samsungu - imam monitor, ampak diska od njih ne kupim več. Zaenkrat najbolj zadovoljen z WD caviar.

Dr_M ::

Ja big deal... Sm kupu 2 WDja 500GB, pa je biu en ze nov pokvarjen.
Tko da ja, ne kupovat WDja ker je jajc.

Tko nekak zgledas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Voip ::

Saj nisem napisal naj ne kupi samsunga. Jaz ga ne kupim več.

Zakaj te pa moti če sem imel z njim problem?
Namreč, tako nekako izgleda.

bluefish ::

napišeš svoje izkušnje z diskom. To, ali ga boš kupil ali ne, pa zadržiš zase.

Voip ::

Ok

kixs ::

napišeš svoje izkušnje z diskom. To, ali ga boš kupil ali ne, pa zadržiš zase.


Hahahahhahaha, kaj si cist zmesan!? Tule lahko vsak napise svoje OSEBNO mnenje. Ce ga ON ne bo vec kupit, pa zraven napise zakaj, je to to.

Poglej malo na google Samsung F1 ECC errors, pa na tuje hardware forume... sami problemi so s to F1 serijo - vsaj, ko je prisla ven.

In ja, js ga tudi zaradi tega ne kupim!

lp

Dr_M ::

Zame je tudi WD najslabsa firma HDDjev, ze od nekdaj. Z leti se mi je doma nabralo vec pokvarjenih WD diskov, kot vseh ostalih skup. Pa sm se vedno 2 kupil.

Imam tudi Samsunga 1TB, pa do zdej ni nobenih tezav.

Mimogrede, dejanske tezave so bile samo s prvimi diski, kasneje jim je pa nagajal njihov diagnosticni program, ki je imel bug. Kasneje so to odpravili.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

ender ::

WD je imel s serijo WD1000FYPS (Caviar Green) na začetku tudi probleme, meni sta npr. od osmih diskov crknila dva (prvi ni preživel dveh dni po priklopu, drugi se je mučil kakšen mesec).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

d0rK ::

Okej, jz rabm nov disk ker sam se premetavam fajle ukol. Kaj se splaca kupt?

dukenukem ::

mene tud zanima ,ampak js neb 1tb ampak tam do 600gb,mam pa zdj 2x160 gb pa je ratalo premal,pa zdi se mi , če prklopim še en disk, da bo napajalc ratal prešvoh ,mam lc 550w,tko da bi enga 160 dal ven, pa neki večga not

kumer ::

in kakšen je sedaj zakjuček ......kateri 1tb ali 1.5tb je bestbuy, tih, hiter...

Hvala
LP

kixs ::

mene tud zanima ,ampak js neb 1tb ampak tam do 600gb,mam pa zdj 2x160 gb pa je ratalo premal,pa zdi se mi , če prklopim še en disk, da bo napajalc ratal prešvoh ,mam lc 550w,tko da bi enga 160 dal ven, pa neki večga not



In kako si prisel do zakljucka, da bo napajalec presvoh? :|

kixs ::

in kakšen je sedaj zakjuček ......kateri 1tb ali 1.5tb je bestbuy, tih, hiter...

Hvala
LP


1.5TB lahko kupis samo od Seagate.
1.0TB je najboljsi kompromis hitrost/tisina WD 1TB Black

lp

jan01 ::

1TB sasmung F1 je veliko tišji od wd black, v testih pa sta izenačena. Kar pogooglaj
samsung 1000GB-100€

d0rK ::

Kul!


Ej, a misls da je lahka problem 620W napajalc ce mas 5 diskov? Ostale komponente so Q6600, 8800GT.

kixs ::

1TB sasmung F1 je veliko tišji od wd black, v testih pa sta izenačena. Kar pogooglaj
samsung 1000GB-100€


Bo kar drzalo. Ne vem od kje mi je v spominu ostal Black kot tihi disk :|

kixs ::

Kul!

Ej, a misls da je lahka problem 620W napajalc ce mas 5 diskov? Ostale komponente so Q6600, 8800GT.


Ce nimas nic navitega, ti cel sistem s petimi diski pokuri ob obremenitvi cca 250W. Torej bi bil minimalni napajalec 320W. Ce imas navitega na cca 3.4GHz, graficno na 700/2000, pa pride obremenitev na cca 300W - napajalec pa 380W.

lp

d0rK ::

Okej, katerega nej pol kupim? F1 ali Black?

kixs ::

F1 je za ta denar dejansko best buy.

gregor ::

dukenukem

za tebe bo verjetno wd640 gb primeren

http://www.elektronika.si/product_info....

jaz ga imam v antec p182 ohišju in nimam pripomb, je tudi tih

LP

Han ::

Sem imel prejšnji teden opravka s F1 (1 TB), pa sem se ga po hitrem postopku znebil. Res je bil hiter, a tudi moteče glasen, ker so plošče interferirale. ;((

Čakam na 1 TB Seagate, še stara serija. Imam dva manjša brata (500 GB), s katerima sem zadovoljen in sta oba skupaj tišja od F1 Samsunga.

Novi 1 TB Seagate (ST31000333AS) ima menda nenavadno slab dostopni čas. Klik!

Han ::

ST31000340AS je pravi balzam za ušesa v primerjavi s F1. Nobenega brundanja in vibriranja. :)

Steinkauz ::

Mam samung f1 640mb, precej tih... No je neslišen, samo imam antec p182 s silikonskimi blažilci :). Samo je tudi tko kr tih...

Dr_M ::

Moj samsung F1 1TB je tisji kot WD AAKS 500GB.
Sem ju dal na mizo in priklopil, pa samsunga cisto nic nism slisal med delovanjem, WDja se pa rahlo slisi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Han ::

Tale je pa malo bosa, da ne slišiš diska med delovanjem, ko je na mizi. :\ Mogoče res, če je pod njim pena...

Dr_M ::

Ocitno ga je WD preglasil >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gruntfürmich ::

wd black je od 'navadnih' diskov najboljši. po testih seveda. ima pa svojo ceno.
če se ti f1 ne dopade je možnost wd blue al pa seagate.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gregor ::

ali je torej samsung f1 1000 gb najboljši oz se splača kaj drugega

še sploh obstajajo kakšni drugi 1tb diski

hvala
LP

_Dejan_ ::

Jaz imam 3x samsung 1Gb F1 v raid 5 in sem zadovoljen z tišino&hitrostjo, jih pa imam vse diske na Sharkoon Vibe-Fixer 2 gumijastih distančnikih...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

kixs ::

1TB: Hitachi, Samsung, Seagate, WD - a je dost?
1.5TB za1x samo Seagate

Samsung F1 povzroca precej vibracij in posledicno prenasa te vibracije na ohisje, ki naredi celoten racunalnik glasen. Zato je pomembno, da disk montirate na gumice ali imate kaksne silikonske podlozke.

Imam dva Seagate 750GB. En serija 10, drugi serija 11. Oba ZELO glasna in bi se ju najraje znebil ;( WD640AAKS je proti njima neslisen ;) Ce so 1TB Seagateji kaj tisji, pa zelo dvomim.

Osebno bi vzel kaksnega WD 1TB Green serijo, pac zelim tisino 8-)

lp

Han ::

7200.11 serija 'morskih gat' (Seagate) je glasna le pri pisanju in intenzivnem branju podatkov - slišiš premikanje glav. Sicer so ti diski precej tihi in bistveno manj vibrirajo kot Samsungi F1.

Dr_M ::

Han: angleština sedi cvek.

Ce to ni sistemski disk in ce racunalnik dela 24/7, je pomoje WD Green kr solidna izbira, ker ima manjso porabo (razn zagonski tok je mnogo vecji kot pri ostalih 7200rpm diskih), drugace pa Seagate ali Samsung.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

d0rK ::

Mi lahko nekdo pove kje se dobi te slikonske podlozke.

Imam ohisje Chieftec ki uporablja svoja vodila za diske kjer je minimalen razmik ob vijaku zaradi cesar mi 5 diskov veselo para zivce z brnenjem.

kixs ::

7200.11 serija 'morskih gat' (Seagate) je glasna le pri pisanju in intenzivnem branju podatkov - slišiš premikanje glav. Sicer so ti diski precej tihi in bistveno manj vibrirajo kot Samsungi F1.


Nikakor ne. Sistemski je WD, na njem tece tudi Mula in je masina vklopljena vec ali manj 24 ur na dan. Dva Seagata imam samo za podatke in ko grem spat vkljucim PowerSave, ki neuporabljene diske izklopi po treh minutah. Ko se Seagata ugasneta, rata prava tisina ;(( Samsung F1 se nisem imel in ga verjetno tudi ne bom. Povedal sem samo mnenje o teh Seagatih in primerjavo z WD640 AAKS SE16 (aka Blue).

lp
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1 TB disk SATA (Samsung ?)

Oddelek: Kaj kupiti
334991 (3272) bodom
»

Kateri 1TB trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
548488 (4352) Tilen
»

Med katerim diskom izbrati?

Oddelek: Strojna oprema
182723 (2334) Racunalnik
»

Kupujem trdi disk - nasveti in izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
383352 (2314) kratos
»

Kateri 1TB disk?

Oddelek: Strojna oprema
221896 (1351) DJ MartiNi

Več podobnih tem