» »

codeci

codeci

bdx ::

Ze nekaj casa nazaj, sem postavil temo s tematiko "windows media player ne dela". Noben ni znal ugotoviti, zakaj in kako pa čeprav sem imel vse prave codece naložene. Še dan-danes tega sranja nisem popravil. Najbolj tečno pa je to, da nemorem gledati filmčkov v FIREFOXu, ker le-te predvaja v WMP.
Danes sem naložil nove driverje za grafično ( cat6.3 driverje samo brez CCC + ATI Tray Tools ). Tudi v BSPlayerju so mi filmi nehali delovati, v VLCju pa dela še kar normalno. ;(( ;((

stran na www2.shrani.si

stran na www2.shrani.si
progamer
  • spremenil: bdx ()

Tear_DR0P ::

očitno nimaš vseh kodekov - vlc ma svoje vgrajene
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

bdx ::

@Tear_drop: Divx, Xvid, ffdshow in ac3. S temi codeci je prej VSE delalo, nevem zakaj nebi zdaj? :\
progamer

#000000 ::

Mogoče bi bilo fino odinstalirat vse kodeke in player-je ter z nečim popucat disk, registre, tmp. in podobno šaro google it za CCleaner, ali tuneUp, še bolje pa da si najdeš Your Uninstaler in prvo z njim odinstaliraš (ker naj bi odstranil program z vsem kar mu pripada) in kasneje še z CCleaner-jem, pogledaš še mal na C:/program files in pobrišeš ročno če je še kaj ostalo. Pol pa restarti in na novo naloži ffdshow in BS player ac3 filter (in če ne znaš ali se ti ne da konfigurirat ffdshow-a) divx in xvid kodeke. Preden začneš karkoli čarat pa si naredi obnovitveno točko btw. zakaj je nebi uporabil tudi zdaj ?? LP

Tear_DR0P ::

a ffdshow je treba kej konfigurirat? kr men z default nastavitvami deluje zadovoljivo (res je da nisem zahteven). VLC player ma svoje kodeke vgrajene in če ti z VLCjem dela, potem so fileji vredu, tvoji že nameščeni kodeki pa so okvarjeni al pa predvajalniki - tud če je prej vse vredu delal - sm se narobe zrazu, ko sm reku da očitno nimaš vseh kodekov
jst sm ponavad vrgu gor ffd, ac3, quick time in real alternative, pa je to blo to - pa pač kak player, zdej vržem sam še VLC in včasih WinAMP za mp3je in CDje - se še nism navadu VLCja za musko
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Jan987 ::

men ffdshov pod privzetimi nastavitvami predvaja vse kar sem probov

Oxford ::

Jaz imam vprašanje glede VLC-ja. Že res, da predvaja vse živo - tudi to, česar ffdshow ne zmore. Toda kako je pri njem s podnapisi?
Meni ni uspeli priti do odgovora, kako jih je možno videti, čeprav na njegovi spletni strani piše, da jih podpira.
Še vedno sicer obstaja alternativa - BS player. Toda dostikrat ne najde pravih kodekov.

#000000 ::

Aja tole z FFD show sem nekaj pobrkal, ne vem sicer od kje imam v glavi da je treba nejak nastavljat :D mislim pa da imata prav -da ni treba posebej štelat nič- nisem pa 100% edin če je zvok (ac3) ful potihem je treba obkljukat neko klukco. Za podnapise pa ne vemm jest mam BS player in mi predvaja vse, kar pa je RM in QTime, pa sem rešil z alternativami, in špila vse, DVD-je pa gonim samo na hišnem kinu. LP

bdx ::

Glede VLC-ja in podnapisov. Podnapisi morajo biti .srt, v istem folderju kot film in isto se morajo imenovati kot film! Ko odpreš film, klikneš na VLC desniclick, subtitles -> Track1.

Vse codece sem ponovno nalozil, ampak spet isto. Zanimivo, da je ravno WindowsMediaPlayer, kateri noče odpreti nobenga filea. Zgleda, da samo še format pride v poštev. ;((
progamer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158505 (13653) BaRtMaN
»

kodeki

Oddelek: Zvok in slika
183142 (2161) matmel
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117005 (9890) GrimReaper
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412178 (10033) Jst
»

Kateri player za filme in glasbo?

Oddelek: Programska oprema
194585 (4321) vice boy

Več podobnih tem