» »

Vzajemna

Vzajemna

_marko ::

Torej, ali ste za to, da se Vzajemna preublikuje v delniško družbo?
Zakaj DA in zakaj NE?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

XCom ::

Sem za preoblkovanje...vendar ne pod takimi pogoji in ne pod tem vodstvom Vzajemne kot je danes. ;((

Že če se samo spomnimo afere z odkupom delnic in nategovanjem ljudi z rezervacijami za starost in preoblikvanjem doživljenskih pogodb v 12 letna ti je lahko jasno da večje pokvarjence težko dobiš. Čeprav mi je čudno, da ne morejo vodstva zamenjati po sodni poti, kajti država je dala pobudo za ustanovitev, ter jim omogočila monopol za dolgočasa, kar je sploh vodilo v to situacijo ko imamo danes (ena velika zavarovalnica, ter dve majhni...).

Za osvežitev spomina:
http://www.mladina.si/dnevnik/55900/

Tako da končna misel.....


Vse se da z malo dobre volje in dinamita. >:D

Thomas ::

Po moje, bi morali dopustit preoblikovanje v delniško družbo. To so pač najbolje delujoče organizacije in nima smisla, da se država vmešava. Če so kaj ukradli, se jim to vzame, sej ni problem.

Vlada si ne upa podpreti Vzajemne, upa jo pa skupaj z LDS in SD "ukročevati".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

Jah, po novem zakonu bi se še vedno lahko preimenovala v d.d.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Ja, saj to je super, samo zavarovanci vzajemne morate, ce vas vzajemna nateguje, takoj pobegnit k drugi zavarovalnici.

Ce tega ne storite, potem pac nadzorni svet in delnicarji ne bodo imeli razloga sankcionirati odgovornih za negativno poslovanje in bistvo nadzora bo izgubilo smisel.

Jaz sem ze pobegnil od vzajemne, sicer ne vem ce k boljsi zavarovalnici, vendar vem, da si vzajemnja mojega zaupanja ni zasluzila. Ce bo kdaj pred svojim pragom zares pometla, bom seveda spet pretehtal pluse in minuse, sicer pa ne.

Thomas ::

> Jah, po novem zakonu bi se še vedno lahko preimenovala v d.d.

Aha. Pol OK.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Pomoje je edino pravilno, da se Vzajemna preoblikuje v d.d. in potem nastopa na trgu tako kot ostale zavarovalne hiše. Razlika med njimi bi bila edno v tem, da bi se Vzajemna d.d. ukvarjala predvsem z dodatnim zdravstvenim zavarovanjem. Ni pa nobenega razloga, da se Vzajemna d.d. ne bi začela ukvarjati tudi z drugimi zavarovanji.

Bistveno pri vsej zadevi pa je, da Vzajemno preoblikuje v d.d. poseben zakon. Vzajemna je namreč sui generis, je nastala na podlagi zakona, je imela monpol in ni sedaj nobenega razloga, da država prepusti upravi, da si tekom preoblikovanja prisvoji kontrolni delež na škodo države in zavarovancev. .

hermes ::

Mici Vzajemnin monopol na trgu dopolnilnih zdravstvenih zavarovanj se je razbil v zadnjih mesecih lanskega leta ko sta AS iz Trglav pobrala nekaj 100 tisoč zavaroancev Vzajemni.

Problem celotnega preoblikovanja Vzajemna pa leži bolj v tem, da bi Vzajemna d.d. pospešila privatizacijo v zdravstu. Vzajemna ni nikloli skrivala apetitov po privatnik ordinacijah, bolnicah itd.. Jasno je blo da levičarji niso za privatizacijo v zdravstvu, da pa bodo temu tako močno nasprotovali desničarji pa nisem pričakoval. Po plebiscitu in referendumu za EU in NATO so parlamentarci ponovno (skoraj) enotni: Jaklič - Enemy of the state No. 1:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavarovanja in država

Oddelek: Loža
214107 (3711) Furbo
»

Referendum o Zavarovalnici Triglav (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
503522 (3522) Avby
»

Vzajemna D.D.

Oddelek: Problemi človeštva
272847 (1846) Brane2
»

Certifikati Vzajemne

Oddelek: Loža
81434 (1191) mtosev
»

Kam naložiti denar (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5210498 (9128) Cr00k

Več podobnih tem