» »

Opel Astra 1.8 16V - zamenjava ali predelava menjalnika v šestbrzinca ?

Opel Astra 1.8 16V - zamenjava ali predelava menjalnika v šestbrzinca ?

Brane2 ::

Par dni nazaj sem si omisli rabljeno Astro. Bil bi zadovoljen s čito obično 1.6 8V zadevo a takrat je bila za pameten denar na razpolago samo tale zadeva. Stvar ima klimo in ABS itd in po krajšem šraufanju in nekaj drobnih popravilih sem jo pripravil za tehnični.

Prvi vtisi z njo so zelo dobri, stvar žvižga ko balistična raketa. >:D

Tu pa leži tudi največji problem z njo. Peta prestava ji je kar nekako premalo, prav bi prišla šesta.

ZAto me zanima, če je kje na voljo kak kit za predelavo menjalnika, oziroma ali paše menjalnik kake 6-prestavne Astre not ?
Pri tem bi jasno rad takega, ki ima enaka prestavna razmerja in ki fizično paše not 1:1- brez predelav ...
On the journey of life, I chose the psycho path.
  • spremenil: Brane2 ()

Daedalus ::

Po svojih skromnih izkušnjah z mehaniko ti lahko skor zagotovim, da je predelovanje obstoječega menjalnika nesmiselno...če je sploh možno. Na drugo vprašanje pa naj ti odgovori kak poznavalec Oplov. Mogoče se kje uporablja v navezi tale motor in šesstopenjski menjalnik.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Bl4ckNet ::

Zdravo!

Glede tega povprašaj na temu linku, saj ti bo kak strokovnjak sigurno znau povedati, ali se da in če se sploh splača.
Bl4ckNet

Go-ahead ::

Menim, da se finančno sigurno ne izplača. Za hitrejšo vožnjo ti grozijo velike kazni, zmanjšani stroški pri manjši porabi pa ne bodo pokrili investicije predelave.

Če gre pa za dušo.....

Vesoljc ::

kaksna dusa, gre za telo :p
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

balocom ::

V angliji obstaja firam quife (vem da sem narobe napisal), ki majo komplete za predelavo v 6 prestavne menjalnike.
Cena : sitnica
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Brane2 ::


Glede tega povprašaj na temu linku, saj ti bo kak strokovnjak sigurno znau povedati, ali se da in če se sploh splača.


Ja, Opelforum. Včeraj sem se prijavil in šele pred par minutami dobil administratorjev blagoslov, da lhako postam vprašanje gor.

Res neki forum V16... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

chucki ::

Cenej te pride da to prodas pa kupis kej mocnejsega :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Dr_M ::

se pomnite rpfiv fiatovih puntov? S55 6 speed?

no torej, 1x sm bral neko bolj uradno verzijo razlage, zakaj ma samo model s 55KM 6 prestav.
ohisje menjalnika je enako veliko kot pri 5 prestavah, ampak not je vec zobnikov, torej morejo bit mocnejsi. ce so hotel obdrzat ceno na nivoju, so mogl bit pac iz obicajnih materialov. se prav, pod ksnimi velkimi obremenitvami menjalnik enostavno nebi zdrzu.

ce bi ze dubu kej pametnga za tole astro (kar dvomim, predelava obstojecega pomoje ni mozna, astre prve generacije pa tako ali tako niso mele 6 prestav in kolikor sm gledu po netu tut 2. generacija ne), verjem, da bi lohk kupu se ene 2 take zravn, za ceno takega menjalnika kot ga ti hoces :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Menjalnik dobiš na odpadu za drobiž.

Poleg tega, tudi proizvajalci ne menjajo kar tako vseh sestavnih delov od modela do modela.

Na mojo "staro" 1.6 8V Astro, ki mi še služi O.K. paše kup enih delov od prastarega Kadetta.


KAr se moči tiče, mi je tistih 115 KM več ko preveč. Rabim 6 prestavo, ne moči.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr_M ::

ja, sam na odpadu se ne dobijo kr tko menjalniki z 6 prestavami za take stare avtomobile. :)

jest mislm, da je to bolj misija nemogoce, razn ce si prpravlen dat za to "an arm and a leg". tko, milo receno.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Dokler mularija kupuje pridno 2.0 GSI avte in se z njimi zaletava, bo valjda kje kak 6-brzinski menjalnik za dobit.

Vsaj upam. PRedvsem, da ga kje kaka kompatibilna Astra ima in je pripravljena "darovat organe" :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr_M ::

Brane2: ja ce mas cit tanovo astro tole, pol se bo dal dobit. ampak prva generacija astre NI imela 6 prestav. tut druga ne :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Je pa nekaj. Na odpadu je ZELO težko dobit dele za Ople. Po drugi strani pa so cene pri Megamobilu povsem spodobne.

Pri novi je bil zjeba kombiniran šalter za smernike/luči. Premetal sem vse odpade, ker sem mislu, da bo Megamobil hotel bogastvo.

Premetal sem vse, pa nič našel. Niti feltne za Astro ne dobiš na odpadu. Nato se odpravim k Megamobilu in tip mi proda šalter za 5 kSIT :) .

Matra me edino še izpušni kolektor. Ta je bil varjen, a očitno ne dovolj dobro, saj je tudi var počil. Razpoka je komaj opazna.

BAje v sloveniji ni mojstrov, ki znajo take zadeve kakovostno zavarit, zato ga bom moral zamenjat. To me bo stalo 40 kSIT.

Drugače vse več ali manj odogvarja videnemu in pričakovanemu stanju.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Brane2: ja ce mas cit tanovo astro tole, pol se bo dal dobit. ampak prva generacija astre NI imela 6 prestav. tut druga ne :)


Letnik 96. Bolj je vprašanej, če menjalnik od nove paše v staro.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr_M ::

sicer je res, da ksne stvari iz starejsih modelov pasejo na novejse (in obratno) ampak vsake tok casa pa vse temeljito prevetrijo zadeve. :)
astra 1 generacije je bla zelo podobna kadettu, ampak druga generacije je bla ze precej spremenjena.
tretja pa...mislm, da je ze izven dosega :) ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Aja, rahlo OT že, a ne bom odpiral nove teme za bedarijo:

Kje dobit prevleke za Oplove športne zice ? Ta stvar ima zice ko da je Spejs Šatl.

Zici so trdi, vendar vbočeni, da kar padeš vanje. Blo bi fino imet prevleke ki kolikor toliko pašejo nanje in ne stanejo bogastvo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

iskra ::

Brane2: kakovostno znajo variti v vseh fabrikah, kjer imajo opravka z inoxom in delajo cisterne oz. ostale izdelke iz nerjavečega jekla.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Brane2 ::

Že,samo tu je potrebno natačno poznavanje materiala in tak var, da ne pride do toplotne poškodbe okolice in termičnih napetosti v zvaru.

Ta zadeva je kar masivna, poleg tega se pa prav noro segreva in ohlaja, pa mogoče kdaj tud kaka kaplja vode kdaj pade nanjo, ko verjetno že rdeče žari. Var mora vse to zdržat. Da o vibracijah ne govorimo.

Kogarkoli vprašam, pravi da je to problem in da so ti vari v glavnem izgubljena bitka. Kolega pravi, da je edini mojster, ki mu je te stvari zaupal, par let nazaj umrl.

Ker sem imel gor neoriginalen, predvsem pa preluknjan zadnji lonec, sem itak moral k Laušu. Ta si je ogledal tudi kolektor in rekel, da mi ga lahko zavari za 40 kSIT, da pa moram avto pustiti pri njem tri dni. O garanciji nisva govorila, je pa pri takih zadevah težko pričakujem.

Za ta denar pa dobim že nov kolektor... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

SkIDiver ::

Varjenje kolektorjev je nekako na žalost res boj z mlini na veter. Original kolektorji so iz materialov, ki se seveda dajo varit, ampak bo slej ko prej počil zaradi temperaturnih razlik in vibracij.
Izpušni kolektor pa ti za enkrat še ne bo žarel. Je motor še malo premajhen pri KS, da bo kaj od tega. Se pa nedvomno pošteno segreje. Če si boš omislu pa turbino ali kompresor, povečal dotok zraka in goriva, da bo mešanca bistveno močnejša potem pa bi že znalo malo dobivat na farbi. Ampak ti praviš imaš dost moči in potrebuješ samo 6. prestavo.

Si mogoče pomislu na menjalnik od dizla? Ta mislim, da ima daljše prestavno razmerje od bencinarja(če nism zdejle totalno pomešal zadeve) in se ti bo vrjetno 5. prestava vrtela pri isti hitrosti pri bistveno manj obratih z dizelskim menjalnikom kot pa pri original bencinskem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chevrolet Cruze 1.6 bencin

Oddelek: Na cesti
446889 (4888) tech1
»

Kakšne izkušnje imate s Porše Slovenija? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21147027 (40153) xmetallic
»

Mnenja o opel Astri (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9048049 (19762) Meizu
»

Renault Megane GT line 1.6 16v (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31361717 (39847) cebelar123
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14651050 (47931) Matwic

Več podobnih tem