» »

težava s SATA diskom

težava s SATA diskom

dejan-p ::

Prosil bi za pomoč. Kupil sem SATA trdi disk, Maxtor 160 GB, 8 MB. Plošča je ASUS A7S8X-MX. Problem je v tem, da mi trdi disk šteka. Prenosi so zelo slabi: recimo prenašam film iz particije na particijo, ali pa iz CD-roma, in je prenos okrog 3-5 MB na sekundo!!. Tudi če imam odprtih več programov stvar ne funkcionira. Recimo poslušam glasbo, poleg tega vlečem podatke iz interneta. glasba se v tem primeru ne predvaja tekoče, ampak vmes prekinja. In to ne samo na začetku, ko se program odpre, temveč ves čas. Nekaj sem zasledil, da bi moral nekje v nastavitvah in Biosih spremeniti, da bi potem disk dosegal polne hitrosti.
A lahko prosim kdo pomaga!?!
Hvala!!

TechBeats ::

Si bom sposodil temo :)

Mene pa zanima, če mi je šeu disk u k****, kr naenkrat mi je začela glava diska čudne zatikajoče zvoke spuščat. Imam hitachi 160gb sata, star ene 2.5let
Zdej se mi pa tud ne boota več iz dosa, skos glava preskakuje...a bi se dal mogoče kako podatke obnovit al je samo še za u smeti;(( ;((

nonenone ::

če imaš garancijo pošlji disk na servis direktno v tovarno (seveda če so podatki ZELO pomembni), opiši zadevo in ti bojo vse rešili in dobiš glanc nov disk z vsemi podatki, tako sem izvedu jaz, traja pa ene 3 mesece, lp

degrab ::

Pozdravljeni, mam isti problem kot avtor te teme. Testi mi pokazejo hitrosti okoli 60Mb/s, če pa kopiram iz ene particije na drugo je pa čist odvisno od počutja verjetno:) Hitrost ponavadi pade na 16-20Mb/s s spremljajočim škrtanjem diska. Tudi ko delam več stvari hkrati se mi delovanje drastično upočasni, npr. že samo da odprem messenger traja veliko predolgo, seveda je zopet prisotno škrtanje diska. Najbolj me pa bega to, da se to ne dogaja vedno, se pa večinoma. Moje spec.:

- HD Hitachi Deskstar 320GB 16Mb buffer, part. C (1/3), D (2/3)
- MB Asus P5B-E
- Intel Core 2 Duo E6400
- 2x1GB DDR2 800MHz
- WinXP SP2

Disk imam instaliran na SATA1 portu v RAID nastavitvi.
Bi bil zelo vesel kakšnega odgovora.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: degrab ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320575039 (32439) hariscorale
»

Intel X25-X (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
14211041 (8308) lopov
»

Najtišji trdi disk,.... kaj predlagate

Oddelek: Kaj kupiti
473097 (1817) antonija
»

Problem z diski

Oddelek: Strojna oprema
131008 (789) Ghero0
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113440 (7337) e-marko

Več podobnih tem