» »

Najtišji trdi disk,.... kaj predlagate

Najtišji trdi disk,.... kaj predlagate

Izib ::

Pozdravljeni,...

upam da nisem kje spregledal to debato, če sem se opravičujem.

Za doma bi si rad sestavil nekaj na temo domači računalnik za RTV, MP3, DVD, DIVX..... in seveda je največji problem za moja ušesa hrup, ki ga zganjajo trdi diski, vse ostalo sem nekako naštudiral in utišal, samo trdih diskov nikakor ne znam utišat, zato sprašujem kaj se da na tržišču kupit od 200GB naprej, da bi bila zadeva kar se da tiho. Ohišje ki sem ga imel v mislih je nekaj na temo Cooler Master Cavalier 2 Desktop Case.

LP
Iztok

mtosev ::

Hitachi, Seagate
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Fizikalko ::

Najtišji in najhladnejši je definitivno Samsung. Ni pa preveč hiter, a to je druga zgodba. Tih je tudi Seagate. Hitachi mijavka vsake toliko časa, pa zelo se greje.

mtosev ::

Hitachi mijavka vsake toliko časa

Updajtaš firmware in je.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

neoto ::

Malo offtopic: kaj pa narediš z WD diskom, če mijavka? Z Western Digitala so mi sporočili, da kaj takega ni normalno in naj jim pošljem disk. Kam hudiča pa naj dam vse podatke s 120GB diska?

overlord_tm ::

na drug 120Gb disk, ali pa na par dvdjev. verjetno nimaš polnega diska???

segate je tih, hitachi tisti 160GB tudi ni prav glasen (preverjeno v primerjavi z maxtorjem)

kopriwa ::

najtišji so samsungovi SpinPoint diski
"test" :)

antonija ::

Jst mam samsunga 160gb. Tih kot miska.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Smorny ::

Iz wdja(2*120) sem šel na segate(120, 2*200), sedaj pa imam pol leta samsunga(200, sata2) in je še malenkost tišji napram seagatu. Da pa je samsung počasnejši?! Niet, SATA 2 fura kakor treba!
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

iso2000 ::

Najtišji so flash diski, vendar so dragi, pa še manj prostora ponujajo. Recimo 10Gb pride ca. 32 tisočakov.
LP

hunter01 ::

imam WD 120 Gb in Seagate 200 Gb in sta oba zelo tiha! pa tudi hitra sta zelo. za razliko od večine maxtorjev se niti enkrat ni prislo do škrtanja! pa je wd star 2 leti seagate pa 1 leto. se mi pa zdi da tudi novi maxtorji več ne škrtajo (tisti na serial ata). zaradi tega mislim da bom v kratki prihodnosti zamenjal WD 120Gb za Maxtorja 250Gb 16Mb cache serial ata ( cena nekaj manj kot 23000) 8-O 8-O

AngelOfDeath ::

Sam imam Seagate disk in klub temu da so gor montirana 2 5cm venta se ničesar od tega ne sliši

ekseR ::

js tud nameravam kupt en disk k bi biu tih kulk je ta hitachi na sata2 glasn?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Mr Hilter ::

Meni HITACHI 7K250 160GB 7200 SATA 8MB tudi dost mijavka (sploh ko se mački ženijo :). Kako se tega otresem??

jurre ::

Jaz imam WD 120gb, ki je zelo tih ze ene 2 leti, medtem ko je v sosednjem racunalniku maxtor 160gb ki ropota precej bolj (star par mesecov). Trenutno sem pri racunalniku s samsungovim diskom (80gb), ki se ga nic ne slisi (je pa star 2dni:D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Vesoljc ::

ko se seagate nafila, postane precej glasen pri seek-u...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

iskra ::

Sam imam 200GB Seagate IDE disk in ga slišim ob res redkih priložnostih, ko recimo premikam kak velik fajl po disku pa še to ni moteče - res zelo zelo zelo nežno prasketanje :) Se moraš potrudit da slišiš. Seveda je v to všteta tudi "viseča" montaža na gumi.

Imam cca 75% zasedeno in ga res več poslušam kot ko sem imel 10%. Vseeno priporočam nakup Seagatea.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

Vesoljc ::

> Seveda je v to všteta tudi "viseča" montaža na gumi.
hehe, ja moj big tower je verjetno kr konkreten ojacevalec :)

> Vseeno priporočam nakup Seagatea.
jest tudi
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

smarkic ::

Seagate 160GB IDE, nov, nabavljen ravno zaradi domnevne tišine - je precej tih, ne pa neslišen. Stari WD 80GB je bil tišji, dokler ni začel čez nekaj časa po WDjevsko cvilit. Bomo videli, kako glasen bo postal Seagate. Malo se sekiram, ker nisem prej preveril še Samsunga, ki se najbolj hvali z akustičnimi izboljšavami. Ga je mogoče kdo imel priliko v živo primerjati s Seagateom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smarkic ()

Smorny ::

Jaz imam oboje, pa se mi zdi samsung ekvivaleten ali pa za odtenek tišji.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

neoto ::

Se komu od vas dogaja, da vsake toliko časa začne disk praskat, kot da bi bral, čeprav se navzven nič ne dogaja (LED za disk nič ne utripa, niti noben program ne dostopa). Baje preverja strukturo diska in sproti popravlja napake?

Smorny ::

Možno da finetuna pozicijo glav. Kako pogosto se to dogaja?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

neoto ::

To se enkrat ali pa dvakrat na dan, traja pa tam nekje do pol ure. Takoj ko pa odprem kakšno datoteko iz diska, pa s tem preneha (za kratek čas, potem nadaljuje).

para-site ::

Hitachiji so zakon, Seagate tudi, WD in Maxtor pa malenkost bolj praskajo.
Samsung sploh ne spada v kategorijo:D

SkIDiver ::

Jz mam maxtorja 40gb star 3 leta pa je tih, ko miš. Niti 1x ga še nism slišal kj ropotat. Skratka men dela lepo in sem zadovoljen z njim. Ma pa zadeva neke tekoče ležaje al neki temu podobnga.

mit3k ::

Jaz imam WD-ja 120gb in je stvar kr precej glasna, na čase pa začne glasno cvilit... res nevem kaj je s tem cviljenjem pri wd-jih, včasih me prime da bi ga najraje vrgel čez okno ;(

neoto ::

mit3k: imaš WD 1200JB (120 GB)? Pa s cviljenjem misliš na škrtanje, kot da bi bral podatke?

jurre ::

@mit3k
sam imam isti disk pa ga po 2 letih ne slisim nic...se pri defragmentiranju ne, pa spredaj nimam ploscice na ohisju pred diskom ampak se ga direktno vidi. Ne cvili pa nic...cist mal se ga slis ce das usesa zraven ko nekaj kopiras

hunter01 ::

kam gre ta tema?? :\ :\

TOP ::

Pozdravljeni vidim da tukaj preduvsem hvalite Hitachijeve HDD jaz imam znjimi slabe izkušnje.Imem že tega drugega 160gb sata in sedaj tud ta drugi crkuje je pa pol leta star.Kar naenkrat začne nekaj štrkati in potem vse zablokira in morem ponovno resetirat.Pc sem že 5 krat formatiral pa nič ne pomaga,tako da sedaj ga bom spet vrnil vendar sedaj bom vzel ali Maxtor ali Seagate ne morem se še odločiti.Kakor zgleda sem dobil te slabe serije HDD tako mi je rekel prodajalc.Prosim če mi svetujete kateri HDD naj vzamem vse razen Hitachija.

WarpedGone ::

ISO2000:
Najtišji so flash diski, vendar so dragi, pa še manj prostora ponujajo. Recimo 10Gb pride ca. 32 tisočakov.


Če je bootable in ATA zadeva grem jutri po njega.

Kje???
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr Evil ::

Sam sem samsunga spinpointa 160GB nabavil ravno zato,ker sem pri IBM-u od cviljenja skoraj znorel.Ta je na začetku bil še tih,a čez čas začel cvilit.Samsunga imam pa že leto pa pol in v IDLE je še vedno popolnoma tih.Tudi kar se tiče hitrosti,spinpoint vsekakor ne zaostaja za drugimi,tisti ki pa so opazli razliko med drugimi diski pa očitno merijo s predsodki.Tak da priporočam samsunga.Je super nakup.Vsaj iz enga leta in pol izkušenj.

antonija ::

Jst mam tud samsunga ki laufa 24/7 v kisti brez ventov, pa se ga ne slisi skoraj nic.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

TOP ::

Kolk je pa kej hiter ta Samsung in kolko temperaturo drži.In kaj mislite o Seagate in Maxtor

Dead_Eye ::

Seagate.
The one and only

Grimlord ::

Sam iamm Hitachi 7k250 serijo pa sem kar zadovoljen. Nevem kaj vsi govorijo o nekem mijavkanju, če pa jaz še tega nisem opazil.... :|
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

mit3k ::

mit3k: imaš WD 1200JB (120 GB)? Pa s cviljenjem misliš na škrtanje, kot da bi bral podatke?


Imam WD 1200JB..ne mislim na škrtanje ampak na čase spušča čudne zvoke podobne cviljenju, ponavadi se to zgodi ko vklopim rač. ko je še disk hladen. Diska mi laufa že kaki 2 leti 24/7... to se je pa začelo dogajat po kakem letu.

antonija ::

Ce mas namen podirat rekorde v hitrostnem prenasanju podatkov iz diska in nanj pol je baje Samsung pocasnejsi od ostalih. V praksi pa razlike med njim in Hitachijem ne vidim. (te dva diska lahko rpimerjam).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bajker ::

Imam tako Samsunge (2x160, P80), kot Seagate (B7200.8, 1x160GB, 1x120GB). Samsungi definitivno tišji, performačno so podobni. Pri Seagatu me je silno motilo konstantno interno rekalibriranje, ki se je slišalo, kot bi prebiral. Ko sem se malo pozanimal, sem zvedel, da je to t.i. off-line seek, ki se požene po določenem času v IDLU. Zadeva je postala manj moteča šele, ko sem jih montiral na gumice.
Samsungi so tudi hladnejši, imajo pa možnost vklopa AAM, torej acoustics managementa, ki ga še utiša na račun hitrosti prenosa. Pri Seagatu AAM ne dela, ker imajo neko tožbo na to temo.
Bil sem par dni nazaj pri Anniju, kjer sem kupil Samsunge na začetku leta. Tip mi je poveda, da jih sploh ne bodo več uvažal, tudi nove serije P120 nimajo. Upam, da jih ima še kdo, sicer bo treba kakega "švercerja" poiskati, so pa potem lahko problemi z garancijo.

Nande ::

Ker je ravno govora o Samsungih...

Ima mogoče kdo tale disk?
Me zelo mika, pa vseeno rad še kakšno mnenje...:8)

Big_Al ::

Samsung diski - uvaža jih tudi Lancom.

TOP ::

Jaz imam sedaj možnost zamenjati mojega pokvarjenega Hitachija 160gb Sata za še Maxtorja ali pa Samsunga.KAJ MI SVETUJETE HVALA.

bajker ::

Nande, tukaj imaš en test. To je serija P120. Malo glasnejši od P80 serije, a vseeno drugi najtišji, hitrost pa zelo dobra.

Modri dirkač ::

Imam WD 120JB..ne mislim na škrtanje ampak na čase spušča čudne zvoke podobne cviljenju, ponavadi se to zgodi ko vklopim rač. ko je še disk hladen. Diska mi laufa že kaki 2 leti 24/7... to se je pa začelo dogajat po kakem letu.


hvala, enako!:D

Sam imam sicer 80gbJB ampak to cviljenje gre tud men že na živce. Mam 3 WD-je, dela pa to samo eden

Očitno je neka napaka na ležaju elektromotorja, ki pa ni usodna za disk, saj dela drugasče čisto normalno.

Je pa zelo moteče ponoči, ker vse dela 24/7. Brez tega bi imel bistveno tišji računalnik.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

mit3k ::

@Modri dirkač

Misliš da bi blo možno uveljavit garancijo na to cviljenje ležajev?
Verjetno bi na servisu rekli da disk dela bp.
Res pa je da mi je že nekajkrat zamrznil pc zaradi tega.

Nande ::

Nande, tukaj imaš en test.To je serija P120. Malo glasnejši od P80 serije, a vseeno drugi najtišji, hitrost pa zelo dobra.

Bajker, hvala za povezavo.
Za vse ostale pa je tukaj še pregled različnih Samsungovih modelov iz različnih serij...

TOP ::

Do jutri se morem odločiti kateri disk 160gb SATA ali Samsung ali pa Maxtor morda 200gb katero firmo bi vi vzeli in zakaj prosim nujno HVALA.

antonija ::

To se moras TI odlociti, mnenja so pa ze napisana. Vso sreco pri odlocitvi!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najtišji ATA disk?

Oddelek: Kaj kupiti
292576 (1817) LordWorm
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939104 (6059) dela
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452741 (1953) Dr_M
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634778 (3350) Jaffa
»

Najtišji disk

Oddelek: Kaj kupiti
161493 (1185) MilkyWay

Več podobnih tem