» »

OC prek WinXP

OC prek WinXP

cybermedo ::

Ok, preden me kdo nahruli, vem da je bilo o tem že nekaj napisanega in sem to tudi prebral, da ne bo zmede.

Skratka, iščem nek način, kako bi lahko nastavljal zadeve direktno iz WinXP. Predvsem se mi gre za multiplier, saj mam XP 2400 s tovarniško odklenjenim množilnikom, s pomočjo katerega gre procesor brez problema na frekvenco okoli 2260 MHz. Ker pa večino časa računalnik idla (netradio, filmi, kar tako idlanje brezveze), se mi zdi škoda, da je procesor šponan cel čas, čeprav te moči ne potrebujem. Z grafično je super, mam inštaliran RivaTuner, shranjene različne profile, med katerimi prosto preklapljam - preden zaženem špil, s klikom preklopim na ful OC grafične, ko pa računalnik idla, pa grem nazaj na tovarniške frekvence ali celo manj, skratka da komponente po nepotrebnem ne trpijo. Podobno akrobacijo bi želel ustvarit z nastavitvami matične, kjer bi lahko izbiral profil za idlanje in za špile - pač spreminjat nastavitve v Biosu vsakič ko zaženeš in nehaš špilat, ni ravno praktično. Bi pa s tem po mojem pridobil daljšo življensko dobo procesorja, manjši račun za štrom, kar je najpomembneje, pa bi bil računalnik pri idlanju tišji. Probal sem že ntune, nvidia system utility, nič ne laufa, rabim nekaj drugega (edino kar mam inštalirano je nvidin software cooler patch), aja, pa Cpuidle, Rain, Vcool in podobni softwarski hladilniki me ne zanimajo, rabim pravi OC oziroma UC utility, pri čemer je pomembno, da se da nastavljat množilnik (fajn pa so tudi FSB in voltaže, čeprav to ni nujno, ker gre bolj za finese). OK, spet se mi je uspelo po nepotrebnem razpisat... Pa preden pozabim najpomembneje, plata je Epox 8rda 6 pro. Če se komu da odgovorit, bom hvaležen LP

sirotka ::

ampk sm z nižjim mpjem ne boš neki ful znižal tempov, večino nardi voltaža. Probaj če je clockgen za tvojo plato, drugač pa ma epox en orig. program za to...al ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati HD 5850

Oddelek: Strojna oprema
222191 (1704) filip007
»

Ali obstaja kakšen vsemogoči underclock (turn off) software za zmanjšanje porabe pri

Oddelek: Navijanje
211812 (1125) Pyr0Beast
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168063061 (25484) GaS
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33321254 (12404) DJ MartiNi
»

Nekaj malega za mozgane napenjat (OCjanje)

Oddelek: Navijanje
231435 (1090) zizi

Več podobnih tem