» »

Ati HD 5850

Ati HD 5850

Maregogo ::

Pozdravljeni!

Moj PC:

AMD Phenom quadcore 2.2mhz
Biostar TF560 AM2+ (zadnji update)
Sapphire HD 5850 1G ram
Ram: 4G
napajalnik: 650w
Win7 64x

Torej, pred hd5850 sem imel gt8800. Napravil sem tudi reinstal windowsov ko sem namestil novo grafično. Hd5850 je bila kupljena v začetku Junija.

Po kakšnem mesecu uporabe se mi je pojavil problem in sicer takoj ob zagonu računalnika, se mi pojavi tole----> slika

slika1



upam da se vidi kaj prkazuje.... nekakšni beli pikčasti kvadratki...

Imel sem instalirane zadnje driverje takrat, ko se mi je prvič to zgodilo, mislim da so bili 10.6, ampak nima veze.....problem se je pojavil tudi pri najnovejših 10.9. Problem sem rešil z večkratnim restartom kakšnen krat, drugače pa sem moral napraviti unistal driverjev ter nato instal. V zadnje ko se mi je to zgodilo sem instaliral driverje 10.5 ker mi 10.9 niso rešili problema tudi z ponovno reinstalacijo njih. Zdaj sem zopet instaliral 10.9. Zaenkrat deluje brez problema.

Ta problem se mi je zgodil recimo 5 krat, katero sem večino rešil z samim restartom PCja.

Zanima me ali je to problem driverjev ? ...ker takoj ko sem unistaliral driverje so kvadratki izginili tisti moment.(na sliki se vidi opravljanje unistaliranja) ali je mogoče tudi matična problem, napajalnik....

Prosim pomoč.

Hvala

Lp

Marko
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

IvoJan ::

to je pomoje graficna sla po gobe.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Maregogo ::

....še to, ko tega problema ni...oz. se ne pojavi dela vse normalno, tudi v igrah ni problemov.

IvoJan ::

hmm.. to pa je rahlo cudno..
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Galaxy ::

Rahlo dvigni voltažo na grafi

Senitel ::

Niti ne. Ko se grafa segreje lahko plasti PCB-ja stopijo narazen in prekinejo kakšen kontakt do rama. RMA zna bit hudič (imel podobno štorijo z GTX 260). Ali pa pečica...

Maregogo ::

Senitel je izjavil:

Niti ne. Ko se grafa segreje lahko plasti PCB-ja stopijo narazen in prekinejo kakšen kontakt do rama. RMA zna bit hudič (imel podobno štorijo z GTX 260). Ali pa pečica...


nemore se nič segret, ker problem nastane izključno samo ob zagonu računalnika.


@Galaxy
Zakaj pa voltažo ? in kako...nisem prav nek ekspert na tem področju. :)

igor0203 ::

Probaj dat grafično ven iz podnožja, malo popihaj v PCI-E režo ter daj nazaj. Mogoče ne nalega dobro oz. izgublja stik ali pa se je malo prahu nabralo vmes.

Engineer_SLO ::

po moje je problem v tem da ima kartica v 2d - to je ob zagonu premajhno voltažo...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Dr_M ::

Res zna bit to problem.
Pri moji 5870 sem ugotovil, da ne idla pravilno, namesto 157/300, gre na 400/1200.
zato sem malo popravil bios, ampak zadeva ni vec delala pravilno. Na sekundarnemu monitorju je slika skakala, ce sem predvajal video. Potem sem zamenjal nekaj modificiranih biosev, pa je slo vse tako dalec, da niti v windowse nisem vec prisel, ker se je grafika sesula.
Zadovoljit sem se moral z idlanjem na 400/600 (rocno nastavljeno v CCC).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Izi ::

Dr_M je izjavil:

Pri moji 5870 sem ugotovil, da ne idla pravilno, namesto 157/300, gre na 400/1200.
zato sem malo popravil bios, ampak zadeva ni vec delala pravilno. Na sekundarnemu monitorju je slika skakala, ce sem predvajal video. Potem sem zamenjal nekaj modificiranih biosev, pa je slo vse tako dalec, da niti v windowse nisem vec prisel, ker se je grafika sesula.
Zadovoljit sem se moral z idlanjem na 400/600 (rocno nastavljeno v CCC).

DR M, vsaka 5850 in 5870, idla na 157/300/0,95V SAMO če je je popolnoma nenavita. Če frekvenco premakneš samo za 1 MHz bo idle takoj prešel v nov profil, ponavadi 400/900/1,0V. Tako je nastavljeno v BIOSU kartice, kjer je ponavadi 6 različnih profilov in kartica vedno ve kdaj je overclockana.
Če hočeš idle na 157/300/0,95V je treba BIOS ročno modificirat naprimer s programom RBE, kjer premakneš samo frekvence prvega profila, ostale pa pustiš pri miru. Tako kartica ne ve da je navita in bo idle lepo varčen, tako kot se zagre.

Dr_M ::

Jest se s tem problemom ukvarjam ze neki casa. Kartica ne idla pravilno, tudi ce so frekvence na defult.
Problem je v bios profilu, ker za idle uporablja napacnega.
Sem bios modificiral z RBE, ampak potem se je grafika stalno sesuvala, ko je idlala na 157/300.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blackmack ::

Iz 157/300/0,95V gre tud takoj, ko imaš gor priklopljena in omogočena 2 monitorja.

Dr_M ::

Ne me jebat, pa res.
Kasn crap pa je to?!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Izi ::

Da so pri dveh monitorjih višje frekvence v idle je povsem pravilno in namenoma narejeno. 157/300/0,95V je namreč premalo za dva monitorja in bi se kartica enostavno sesula.
Za en sam monitor je pa dovolj, meni dela moja Sapphirjeva 5850 prav lepo v idle na 157/300/0,95V, nobenih problemov. Navito pa imam na 900/1200/1,088V

V bistvu so različni idle profili ravno zaradi priklopa več monitorjev hkrati. Da pa kartica na enem monitorju ob navijanju preklopi na viši idle profil je pa po moje napaka driverjev. Tudi navita kartica z enim monitorjem bi morala v idle delati varčno na 157/300/0,95V.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Dr_M ::

157/300/0,95V je namreč premalo za dva monitorja in bi se kartica enostavno sesula.


Ja sej se sesuje, karkoli je ze na drugem monitorju.
Ok, uredu, ampak se vedno bi pricakoval malo boljse idlanje, ce imas vec monitorjev, kot pa 400/1200. Ze ce rocno nastavim ram na 600mhz, poraba pade za dobrih 10W.
Bom probal bios modificiran na take frekvence. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Izi ::

Aha, ti imaš torej več monitorjev. Potem je pa logično, da se ti sesuje na 157/300/0,95V :D

Potem moraš pa v RBE najdi pravi profil, ki ti ga uporablja za idle in ga počasi downclockaj dokler se ne sesuje.
400/600 na 1,0 Volta mora skoraj sigurno delati, lahko pa bi šlo tudi nižje nekje do 300/500 mogoče.

Dr_M ::

Moj bios uporablja 0.95, 1.0625 in 1.1625V.
Ampak pomoje ni problem v napetosti, ampak frekvence. Sem pustil na 1.0625 pa nastavl na 157/300 in se je useeno usul.
Tisti dan sem flashal graficno ene 50x, tako da sem se rahlo navelical.:O Celo drugo sem moral uporabit, ker nakoncu niti v Win nisem prisel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Izi ::

Prenizke frekvence so problem, da se na dveh monitorjih sesuje, voltažo kar pusti na 0,95V.
Ne bi pa vedel ali je problem frekvenca procesorja ali spomina ali pa kar obe.

mihco ::

Dr_M je izjavil:

Res zna bit to problem.
Pri moji 5870 sem ugotovil, da ne idla pravilno, namesto 157/300, gre na 400/1200.
zato sem malo popravil bios, ampak zadeva ni vec delala pravilno. Na sekundarnemu monitorju je slika skakala, ce sem predvajal video. Potem sem zamenjal nekaj modificiranih biosev, pa je slo vse tako dalec, da niti v windowse nisem vec prisel, ker se je grafika sesula.
Zadovoljit sem se moral z idlanjem na 400/600 (rocno nastavljeno v CCC).

to so normalne frekvence...ker si imel prikljucena 2 monitorja. Ce bi enega izklopil bi bile idle frekvence 157/300!

Dr_M ::

Sem ze ugotovil ja :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

Zdele sem preveril HD4550... Na enem monitorju idla na 110/300, ce imam se TV prikljucen, idla pa na 110/800. Nevem zakaj gpu pravilno idla, pri 5870 pa ne?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

filip007 ::

Vsi Sapphire HD 5850 BIOSi:
http://www.techpowerup.com/vgabios/inde...

A spet slabe čipe ven spuščajo?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imam dva ekrana in eden trza PROSIM POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
8656 (495) matej122
»

Ali je 180 W napajalnik dovolj za Core i3?

Oddelek: Kaj kupiti
396433 (5448) amigo_no1
»

Sapphire Radeon HD 6870 in Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
171709 (1401) Xserces
»

5850 sem gonil pri 1.6v

Oddelek: Zvok in slika
412488 (1457) ModriN96
»

AMD je največji proizvajalec grafičnih čipov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
227846 (7261) PrimozR

Več podobnih tem