» »

Vprasanje?

Vprasanje?

Wolverine ::

Gledal sem fillm Swordfish v katerem je omenjena beseda "kreker". Kaksna je potem razlika med hekerjem in krekerjem??
Razpizdite se... ups razpisite se:)
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Binji ::

Heh, kjer lamer. Ok sej fora. Drgac so pa hekerji tisti ku sam vejo pounu od kompjuterjev in ponavadi uporabljajo to za odkrivanje bugov, itd..
Krekerji so pa tisti "hekerji" ki jih vsi vlacijo in ki vdirajo v tajne sisteme in jih rusijo ter delajo skodo.

Ok men se zdi da sm prow povedal ce ne pa nej me kdo popravi:\
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Brane2 ::

A ne gre za slano varianto keksa ?

undefined ::

'Hacker' je recimo Bill Gates, pa tudi Linus Torvalds, 'Cracker'-ji pa so tisti za katere danes po netu pišejo, da so hackerji... se pravi razni sesuvatelji sistemov, pisatelji črvov, virusov, in vse ostali poskusov delanja škode in/ali vdora drugih sistemov.
Na kratko: to kar ste vi mislili, da so hackerji, so v resnici crackerji. Hackerji pa so v resnici visoko usposobljeni in inteligentni ljudje na svojem področju računalništva, ki ne počnejo nelegalnih stvari. Kriminalni hacker je avtomatsko označen kot cracker, čeprav je lahko tudi cracker hacker (se pravi zelo sposoben cracker). Upam, da sem bil dovolj jasen. :D

V tem slovarju si lahko podrobneje preberete definicijo hackerja in crackerja. 8-)

SkIDiver ::

Eden hajvečjih hackerjev je Bill Gates-če sm prov napisu

Največji cracker pa je Kevin Mitnick, ki je bil že aretinar v ZDA in je ukradel 20.000 številk kreditnih kartic. FBI je za njim razpisal tiralico, kar je bil prvi primer razpisa tiralice za crackerjem v zgodovini.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrjen standard Bluetooth 4.1

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
1810277 (6980) antonija
»

Kako hekerji napišejo virus in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
8710744 (8371) poweroff
»

Krekerji ne počivajo, drugi del. (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
638657 (7022) BigWhale
»

Microsoft vabi krekerje

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
282549 (2549) Caligula
»

Spremembe Kazenskega zakonika - po novem manj hekanja

Oddelek: Novice / Varnost
154100 (4100) Kaboom

Več podobnih tem