» »

Kako hekerji napišejo virus in zakaj ?

Kako hekerji napišejo virus in zakaj ?

«
1
2

solex ::

Ker je danes poplava virusov me zanima kako hekerji napišejo virus ( s katerim programom ) in zakaj ga sploh napišejo ?
Ima kdo odgovor ?
Hvala za morebitne odgovore
Back to nature

R33D3M33R ::

Malo virusov je spisanih čisto iz ničle. Ponavadi osebe, ki pišejo virus vzamejo obstoječi source za virus in ga predelajo. Za urejanje sourca pa potrebuješ beležnico ali pa editor, ki ti barva kodo in vsaj malo znanja. Zakaj ga napišejo? Eni se enostavno hočejo považiti pred drugimi, eni hočejo pokazati da Microsoftovi oz. drugi programerji nimajo pojma, nekateri počnejo to za hec itd.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

solex ::

Hvala za odgovor.....se pravi da je pisanje virusov ena veeelika "fovšija" proti MS .....mislim da se okoli tega vrtijo miljonski zneski (za protivirusne programe).....še dobro da nič dol ne vlečem ...je pa zanimivo to da imam samo en čisto navaden antivirusni program pa nič drugega in še nikoli nisem dobil virusa pa tudi PC se mi ni nikoli sesul ali zaštekal......
Back to nature

bluefish ::

nekateri pa to počnejo zaradi višanja svojega alter ega. Ko napišejo virus se pač počutijo pomembne in nadmočne.

solex ::

Zelo čudni so ti patroni - hekerji.....zreli za kakšno psiho obravnavo....jaz bi jih označil kot psihopatološki objekti.....
Back to nature

bluefish ::

sicer pa je treba razlikovati med hekerji in "hekerji". Kajti velika večina tistih, ki pošiljajo po p2p omrežjih viruse in trojance in podobno, ima o delovanju stvari bolj malo pojma. Na internetu poiščejo določen virus, trojanca,... in ga potem limajo v vsak file, ki ga pošljejo naokoli. Pravi hekerji pa imajo obsežno znanje o delovanju omrežij, računalnikih, elektroniki,...

Tr0n ::

poweroff ::

Ne pozabit, da je v pisanju virusov tudi denar. Pomislite na botnete za pošiljanje spama in DDOS napade!
sudo poweroff

MihaFirst ::

Malo virusov je spisanih čisto iz ničle. Ponavadi osebe, ki pišejo virus vzamejo obstoječi source za virus in ga predelajo.


S tem se ne morem glih najbolj strinjat. Virusi se pač pišejo na novo, glede na potrebe (kolkor lahk tu o "potrebah" govorimo). Virus se da napisat v čisto vsakem programskem jeziku (če je dovolj učinkovit - kar pa npr. JS ni), celo HTML kodo se da okužit in če si programer, ki piše programe za izračun plač ipd. potem lahko tut virus napišeš. Da ne govorim, da obstajajo tut programi, ki imajo vstavljene funkcije, ki jih ti samo zmečeš skupi in ustvariš "nov" virus.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Jaz sem virus napisal iz ciste nicle.. Zakaj, samo zato, da sem videl, ce to lahko naredim. Bil je precej destruktiven, sam se je mnozil in siril, okuzil je tudi boot record racunalnika.

Ampak je bila zadeva contained v mojem okolju. :)

Imel je le eno hibo... Ce si napisal v promptu

C:Đ> mem

potem se je izpisal na listi kot VIRUS... pa zasedel je nekaj deset KB pomnilnika :P

globoko grlo ::

mene pa neki druzga zanima

ene 10 let nazaj so bili hekerji, v nasprotju s krekerji, ena čislana "rasa", robini hoodi novega časa, oz. nekaj v tem smislu, ali se motim?

dandanes pa nekako ne vidim več te tendence, hekerji oz. zla koda je bad in konec

Meto ::

z besedo hacker označujemo računalniškega entuziasta. kar pa v veliki večini ne pomeni nikakršne škodoželjnosti ;)
Šola je za neumne.

svecka ::

hacker -> good
Cracker -> bad

je to prav?

BigWhale ::

Yeah, but hackers can crack too! ;)

Imas White hats in Black hats... :)

darkolord ::

Aja, *x (al whatever se že napiše) userji ne spadajo avtomatsko med hekerje, tako kot se zelo radi klasificirajo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

OmegaBlue ::

Napiše se *nix, in to trdijo samo 10-14 letni mulčki, ki mislijo da so boga prijeli za jajca, ko jim rata namestiti pingo linux.

Vsak ki 2x klikne next in namesti wondows (al kako se že napiše) 2k3 server, ni sysop čeprav sami radi tako pravijo.

Daj prosim te..
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

zerox ::

Virusi se pač pišejo na novo, glede na potrebe (kolkor lahk tu o "potrebah" govorimo). Virus se da napisat v čisto vsakem programskem jeziku (če je dovolj učinkovit - kar pa npr. JS ni)...

JS - javascript? ... se ne strinjam s stavkom. V javascriptu je bil napisan virus, ki spada v sam vrh glede hitrosti širjenja - samy, katerega tarča je bil myspace.
Razen, če pod računalniški virus ti razumeš kaj drugega.

;-) ::

Pr nas v šoli si že največji heker če znaš uporabljat accesdri*** ali kak keyloger, napisat kako zabavno .bat skripto>:D in jo bindat v .exe ali .mp3 Če pa kirmu rečeš da mu lahk zrihtaš kako geslo od msnja ali accunta na trackerjih pa si itak bog...to vse se najde na netu in lahko uporabi vsak n00b:D

Tist taprav hack je nekaj čist drugega.

poweroff ::

Večina "hekerjev" "zna" uporabljati razna hekerska orodja. Nekateri malo bolj naprdni so celo prijavljeni na razne mailing liste ala full-disclosure in tam dobijo kakšna novejša orodja. Znajo tudi poiskati source od kakšnega sdbota/rxbota in popraviti config file ter zadevo celo prevesti.

To so seveda script kiddiji.

Pravi hekerji imajo druge motive. Njih zanima znanje. Njihov motiv ni bahanje, pač pa študij. Hekanje ni nujno povezano samo z računalništvom. Ampak za prave hekerje je značilno, da hočejo v nulo naštudirati nek sistem. Hacking je način življenja in razmišljanja, predvsem pa trdo delo.

V Sloveniji je mogoče ene par hekerjev. Ostalo so script kiddiji.
sudo poweroff

solex ::

No zdaj mi je vse jasno...je bila kar prijetna debata.....navzkižni ognji so se pogasili...v glavnem vem zakaj se gre......

hvala vsem na forumu

lp iz mb
Back to nature

sverde21 ::

@Matthai: a ni definicja hackerja, da je to tist, ki si orodja sam spiše? Skript kiddie pa tist, ki uporabla že napisana orodja?

Ker pomoje ni tolk mal hackerjev v SLO. Ali pač?
<?php echo `w`; ?>

BigWhale ::

Jaz poznam hekerje, k so znal delat copy/paste!

Ultimate Hacking Tool

poweroff ::

sverde, definicij hekerja je več. Ena definicija je časovna. Prvi hekerji so razvili današnje osebne računalnike, potem pa se je to spreminjalo skozi čas.
Druga definicija je glede na zlonamernost: heker (white hat, black hat), kreker, script kiddie (skriptar).

Potem imaš glede na vrsto dejavnosti, recimo friker (phreaker), pa haktivist (spet dve podvrsti: legalno nudenje podpore političnim aktivistom ali pa vdiranje v sisteme z namenom kraje zaupnih informacij), pa recimo industrijsko vohunjenje, ali pa samo razvoj programske opreme (npr. mozilla hekerji razvijajo Firefox in obvladajo programiranje v nulo).
Potem imaš neračunalniške hacke, recimo nekateri Stallmanovi hacki so prav zabavni, ko je spreminjal napise na javnih zgradbah, pa recimo GPL licenca je pravni hack (spet čisto legalen!), itd... Pa različne tehnike ala trashing (brskanje po smeteh).

V glavnim zadeva je malo bolj kompleksna kot to kar vidimo v medijih in sicer da so "hekerji bad, ker vdirajo v računalnike".

V bistvu pa so zame tisti pravi hekerji osebe, ki se ukvarjajo z računalniškimi in telekomunikacijskimi sistemi, ki jih žene radovednost in nimajo zlonamernih namenov (namerno uničevanje, profit) - čeprav so njihova dejanja lahko v nasprotju z zakonom. Te osebe visoko cenijo znanje, pogosto pa tudi svobodo. Pomembno pa je znanje, preučevanje stvari do najmanjše podrobnosti in pogled na nekaj (varnost, sistem,...) iz druge perspektive.
sudo poweroff

yeti ::

No dam se jaz svoj loncek

Profilov piscev malwara je več:

(tole dvoje za viruse, trojanske konje in črve)
- froc (čisto navaden), vzame virus, ga predela z hex editorjem ("virus made by b1gh4x0r" in ce mu rata ga spremeni ravno toliko da ga vsak av ne najde) in razpošlje vsem prijateljem
- froc (advanced), vzame source virusa, ga predela ("virus made by b1gh4x0r" in ce mu rata ga spremeni ravno toliko da ga vsak av ne najde) in razposlje prijateljem

(samo za črve, z manjsimi popravki za trojanske konje)
- froc in starejši lamerji; najdejo nekje neke source za pošiljanje mailov, nekako pogruntajo kako dodat attachment, naredijo črva in ga razpošljejo vsem prijateljem
- froc in starejši lamerji (advanced): črva celo zapakirajo s kakšnim PE packerjem in ga razpošljejo vsem prijateljem

(firbčen programer)
- (prijazen) faše virus. začne ga zanimat. pogleda kako se naredi virus in čez čas ugotovi, da je bil virus pisan od froca ali starejšega lamerja in da zna on to narediti bolje. Ga ne širi naokrog
- (hudoben) iz čiste fore svojo novo storitev da kot "Microsoft Word 2010" na p2p,...

(techfreak, genij, glej z0mbie, 29a,...)
- delajo jih čisto za foro, ker se da in ker je zabavno, neverending battle med njimi in AV, virusov običajno ne širijo naokrog, source pa objavljajo v različnih e magazinih, kjer jih dobijo v roke froci in starejši lamerji

(z0mbie, kapo dol pred njim, prijetno branje) http://www.peterszor.com/zmist.pdf

-----

Kako ga napišejo? Name your poison, virus je koncept ne forsira nobenega programskega jezika. Še celo za matlab so ga naredili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yeti ()

PJani ::

Hja najbolj na k*** mi gre folk k se vazi na okol da zna hackat pa samo kopirajo od drugih, pravi hackerji oz tisti ki vdirajo so tisti ki nikoli ne povedo da so hackerji in se ne vazijo da so kamor koli vdrli se pravi nrdili kazin in izginli.
Res pa je da so dve vrste ljudi tisti ki majo znanja ogromno o PCjih Networku inpodobno drugi pa so tisti k vdirajo in delajo kazin torej Crackerji. Crackerji se delijo na Script kiddie se pravi pajacote in tiste ta prave "uničevalce"
So you have two tipes.... ;p
Samo ne me prijet za besedo ker to sm en dan mel v glavi debato glede tega
C/C++

MihaFirst ::

Moje mnenje je, da se to deli na tri tipe:

script kiddy-ji: ne pišejo svojih progijev, ne vejo kaj je exploit, so pa zelo uničevalno naravnani.

crackerji: znajo delat po tutorialih, znajo sami uporabit znane exploite, obvladajo XSS hacking, znajo že kak programski jezik

hackerji: sami odkrivajo exploite, poznajo zahtevnejše tehnike vdorov, sami pišejo programe itd.

LP

cyber_killer ::

Jst pa mislim da tole ni tema o tem kdo je hacker in na katere tipe se delijo.Mau preberte naslov teme.

MihaFirst ::

Temu se reče, da se tema "razvija". če smo razčistili vse kar je blo v vprašanju, potem je treba stvar razvit. Osnove sociologije in komunikacije.

;-) ::

script kiddy-ji: ne pišejo svojih progijev, ne vejo kaj je exploit, so pa zelo uničevalno naravnani.


To je vsak drugi že pomoje. Uporabljajo progyje, ki jih staknejo na netu, naredijo kaj po tortualu in uničujejo za brezveze ko se komu kaj zameri. Ponavadi so stari od 12 do 17 ali 18 let (izjeme so še drugi otročji primeri). Ponavadi ne naredijo kake večje škode masi ljudi ampak posameznikom, ki se jim zamerijo. Svoje znanje hitro in radi širijo med prijatelji preko spleta.

Sem zato da bi angeli v modrem mal poostrili nadzor na spletu, ker teh programčkov je že praveč, jih je enostavno dobit in so uporabniku prijazni.

MihaFirst ::

No ja, res mal nadzora ne bi škodl, hkrati pa, kako definirati zlonamerne programe? Kot vemo ima najboljši brute forcer na svetu (accesdiv***) uradno spletno stran na kateri je predstavljen kot orodje za admine, da ugotovijo ranljivost svojih spletnih strani :D

Tak da, ne bi velik pomagal ta nazdor :\

yeti ::

Kakor tudi vemo, uporabljajo accessdiver največji idioti računalniškega sveta, ki bi jih bilo za vsak poskus treba prijaviti na cert in stožiti do gat. Bljah... kam je šel svet...

In smrkavci bolj malo uničujejo ker se jim sploh ne sanja kaj delajo, tipičen primer je idiot ki si je šel čez loopback preko sambe samemu sebi zbrisat disk. Prejsnji teden
mi je en mali smrdljivcek šel brute forcat ftp. Hmm, how nice... niti toliko ni imel v glavi, da bi videl da gre authentifikacija preko sslja in da tam itak nima kaj brute forcat.

AMPAK TEMA JE O VIRUSIH!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yeti ()

poweroff ::

Hacker tools, LOL!

To pač uporabljajo zgolj script kiddiji. Resnemu uporabniku take igračke ne prodejo do živega.
sudo poweroff

jype ::

To sploh ni res.

Hacker tools (grep, awk, sed, bash, tr in potem heavy duty orodja a la python, perl) uporabljajo vsi sposobni računalničarji.

Nekateri pa s temi orodji premikajo gore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

poweroff ::

Ja, to imaš prav. Ampak človek je govoril o drugih "hacker tools", kot jih ti navajaš. No, skoraj ziher sem o tem. :D
sudo poweroff

BigWhale ::

> niti toliko ni imel v glavi, da bi videl da gre authentifikacija
> preko sslja in da tam itak nima kaj brute forcat.

A ti ves kaj je brute force? ;)

OwcA ::

Prosim držite se teme in hkrati skušajte ostati resni. Hvala!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

kunigunda ::

To sploh ni res.

Hacker tools (grep, awk, sed, bash, tr in potem heavy duty orodja a la python, perl) uporabljajo vsi sposobni računalničarji.

Nekateri pa s temi orodji premikajo gore.


Grep,awk,sed.....niso Hacker tools, ampak navadni unix tools
Bash......ni orodje, ampak shell
python,perl....ni orodje, ampak programski jezik

BigWhale ::

Ti pa sploh pojma nimas kaj govoris.. Mar ne?

kunigunda ::

Verjemi da dosti vec kot ti...

NiMH ::

BigWhale mislim da ti nimaš pojma...mislim da je kunigunda kar prav povedal...:D :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

darkolord ::

Grep,awk,sed... niso navadni unix tools, ampak programi
Bash... ni shell, ampak program

...

jype ::

Pojma nimate. Grep, sed, awk in tr so hacker tools. Če kdo ne verjame, lahko vpraša kakšnega hackerja, ki jih uporablja.

Bash je hacker tool. Če kdo ne verjame lahko vpraša kakšnega hackerja, ki uporablja bash.

Python in perl sta hacker tools. Če kdo ne verjame, lahko vpraša kakšnega hackerja, ki uporablja Python in/ali perl.

Najbližji hacker je kar kolega BigWhale. Skupaj je shackal že toliko reči (kids, also), da po moje zasluži naziv senior hacker.

kunigunda ::

Darkcolor: Program je itak vse, tako da tu ni nic novega
ype: ce ti je taisti kolega to razlozu, ga jaz ne bi mel vec za hackerja :)

darkolord ::

kuniguda: programi so pa vsi orodja :P

kunigunda ::

Ampak hekerska orodja so nasteti ravno tako, kot je moj avto lahko bager.

OwcA ::

Se strinjam z jype, z naštetim lahko narediš (v nekem realnem/smiselnem času) takorekoč karkoli. Težko je najti boljšo definicijo orodja kot to!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

kunigunda ::

Ocitno je edini BigWhale kle gor k ma kej pojma. Na ostalo sploh ne bom vec replik daju...

darkolord ::

Če imaš tako omejen besedni zaklad, da so orodje zate samo lopata, motika in vrtalni stroj, ti kar...

kunigunda ::

Pa grablje tudi.

V svetu racunalnistva je pa malce drugace. Tko kot ne mores reci, da je Linux samo tools.
Orodja sluzijo nekemu namenu, hekerska orodja sluzijo torej namenu hekeriranja. Kdor mi pa z grepom,awkom in sedom sheka server, mu ga pa senkam.

kunigunda ::

Ce pa koga zanima kaj se danes uporablja za te namene (popularnega, da ne bo pomote), je pa tule link.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook več sto milijonov gesel hranil v besedilni obliki

Oddelek: Novice / Zasebnost
318453 (5702) MrStein
»

Slovenska policija aretirala domnevnega pisca Maripose (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Varnost
22168674 (47876) #000000
»

Steam pohekan, potencialno odtujeni uporabniški podatki

Oddelek: Novice / Varnost
376974 (4581) MrStein
»

Razbijanje gesel z GPU je realnost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
10228918 (23349) MrStein
»

Hekerji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
13312670 (4115) darkolord

Več podobnih tem