» »

IPTV na PC: STB vs. VLC

IPTV na PC: STB vs. VLC

««
6 / 10
»»

Caspy ::

Hoj!
Mene pa zanima če je kdo kej tazga narajmov.
Če na PC znotraj LAN-a glean TV, mi tisti trenutek pade dol ves WI-FI LAN od AP-ja naprej.
Torej dostopno točko še vidm, clientov pa ne več.
Ko ugasnem VLC je vse spet normalno..
ČUDN..:|
Oldie!

I_Am ::

Hi!

Sedaj se že počasi počutim kot idiot. ;(( ;( :(

Nikakor mi ne uspe usposobit TV preko vlc-ja.
Imam vood292 switch.
V A port je priklopljev SVLModem
V B port je priključen PC (1. mrežna kartica) - internet
V D port je priključen IP telefon
V G port je priključena 2. mrežna kartica na PC (VLC)
V H port pa je priključen settop box (TV)

PC
Prva mrežna je namenjena za internetno povezavo in ima avtomatično dodeljen IP naslov tako da ona nebi smela imeti nikakršne zveze s tem kar hočem usposobiti se mi zdi.
IP naslov druge mrežne je 192.168.0.1
subnet mask 255.255.255.0
Gateway sem pustil prazen pa tudi če kaj vpišem tja se zadeva ne popravi.

Usposobit želim namreč TV preko VLC playerja na PC
Ko v VLC-ju odprem playlisto mi vlc prikaže ime programa nič drugega se pa ne zgodi.
Poskusil sem tudi zamenjati priklope na mrežni kartici vendar net lahko usposobim tv preko vlc pa nikakor ne. Hitrost povezave nikakor ni proble,m ker imam do sebe izmerjeno hitrost 17Mb/s tko da bi 2 tv-ja morala BP delati.
Tudi če firewall izklopim mi zadeve ne deluje.

Bi mi lahko kdo pomagal in povedal kaj sem narobe storil da stvar ne deluje?
Please;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: I_Am ()

buhica1 ::

I am: nekje v tej temi imaš napisano tudi to, da moraš tudi v VLC settings nastaviti IP mrežne s katere pobira stream...

lp Buhica

-Jani- ::

Kje pa to naštimaš natančno?

buhica1 ::

-Jani-: Odvisno katero verzijo imaš, mislim da najnovejša tega nima, sam imam verzijo 0.82 in se da naštimat pod Input/Advanced/Network Settings...

lp Buhica

Caspy ::

BTW, zakva pa ne prklopš sam prek ene mrežne?...
Aja sam pol morš internet za na PC na multicast port uklopt , tm tazadne tri lukne, pol pa sploh ni važn ker IP maš.. Vsaj pr men je tko, pa dela BP.. no skorej, razn če maš WI-FI tud umes.......:D
Oldie!

-Jani- ::

@buhica1
Hvala ti; sn ubodu 0,82 verzijo in naštimo in je go!

@Caspy
Ti to o tavelkem Voodu, a ne? Js mam tamalega - a tu bi tut šlo; kolkr sn prebiral to temo, se mi zdi, da je bil zakjluček, da ne gre...


Srečni uporabnik T-2 od danes :D

Caspy ::

Ja pol pa ne vem koko da men dela...8-)
Je pa res da mam tavelk vood.. Sej tamal ma pa sam en multicast port a ni tko?
Oldie!

KraP ::

Naj mi en pomaga prosim oz. dam za pir ce mi pride kdo zrihtat!
nikakor neznam usposobit vlc-a na compu

ali bi tako delovalo?
iz Vooda -- iz C na switch ---iz switcha 1x amino in 1x na racunalnik?

hvala

buhica1 ::

Pri taki povezavi DELUJE 100% !!!

lp Buhica

KraP ::

aha hvala za odgovor

torej zaj moram vpisat neke ip-je (od aminota?? kam?), mi lahko prosim razlozis postopek
ker ce priklucim tako mi nedeluje internet

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraP ()

SasoS ::

Ipjev ti ni treba vpisat, internet pa seveda NE deluje. Za TV rabiš imet svojo mrežno kartico.

KraP ::

aha torej na voodu 142 negre z eno mrezno, jutri grem po kabl te
Lp

KraP ::

ok kupo se en kabl, vstavo se eno mrezno zadeva spila bp.
hvala za pomoc
zaenkrat srecn uporabnik t-2, razen da se imam malo premali upload.

LP KraP

keeneye ::

Če uporabljaš 2. mrežno na kompu za gledanje VDSL TV-ja (T-2),
lahko pravtako uporabiš trenutno najnovejšo verzijo VLC 0.8.4.a.
IP 2.mrežne enostavno vpišeš pod:
Settings-->Prefernces-->Input/Codecs-->General-->
-->IPv4-->(levo spodaj obkljukaj opcijo Advanced option, pojavi se Multicast output interface)
Tu vpišešš IP druge mrežne.
To je to.
Internet in TV delata oba sočasno. In to normalno.

Dum spiro spero

Sergio ::

Dum spiro spero. :D

VLC lahko zazenes tudi s parametrom --miface-addr (ip_od_mrezne)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

KraP ::

Nekaj sem iskal pa nic laj pametnega, ali je mozno da bi uporablal ati remote control za vlc player kot npr. za winamp, bsplayer,... ?
Lp

-Jani- ::

Kako se snema preko VLCja:
pri Open Network Stream daš Stream Output, File in izbereš kam naj shranjuje...


Meni ne uspeva to nekako; shrani mi samo fajl velikosrti 0 in zmrzne VLC - če dam pa Dump raw output, pa samo zmrzne.

A moram še kaj poštimat?

Spock83 ::

Jaz imam optiko od T2, pa sem slišal, da lahko brez problema sprejemem IPTV na PC. Imam fiber + 8-portni switch v enem. Pa kjerkoli vtaknem Aminota, PC za internet in IP telefonijo mi dela. Tako, da ni nič zaklenjeno kot pri ostalih, ki imajo Voodo. Imam tudi router in me zanima kako bi jaz to nastavil v routerju in VLC-ju, da bi mi delal?

opajec ::

a komu dela wireless TV pri T-2. Če ja, mi prosim naj napiše kako ima narejeno konfiguracijo. Meni špila preko kablov BP ( narejeno tako kot je narisal in napisal SasoS-imam mali VOOD 142, surfam in gledam TV na prenosniku z eno mrežno), brezžično pa ne morem gledat oz. vzpostavit. A je sploh možno ali se podatki zgubijo?

lp

ZiXul ::

Dejan83: Jaz imam tudi optiko in tudi mislim postaviti omrežje tako, da bom lahko gledal TV na PCju. Nisem še nič poizkušal ampak se mi zdi, da switch deluje glede na IP, torej deli promet glede na IP naprave. Tako da je potrebno najprej snifat IP STBja in potem vpisat v nastavitve PCja IP iz iste domene, zadnja številka je drugačna. Tukaj vidim možen problem samo, če je to res navaden switch, ker se potem lahko IP na PCju tepe s kakšnim drugim STBjem na omrežju. To je zgolj teorija, ničesar še nisem poizkusil. Ravnokar sem si z interneta presnel navodila kako nastaviti Milan switch in tam piše, da to ni ravno navaden switch. Moram še malo bolj predelati, domača naloga. Upam, da bodo rezulatati že vidni za konec tedna. Opis izkušenj sledi drug teden.

Vens ::

@OPAJEC:

Meni deluje, ampak zamika totalno. Imam G.

Vens ::

Moja vezava:

-Jani- ::

Kako se snema preko VLCja:
pri Open Network Stream daš Stream Output, File in izbereš kam naj shranjuje...

Meni ne uspeva to nekako; shrani mi samo fajl velikosti 0 in zmrzne VLC - če dam pa Dump raw output, pa samo zmrzne.
A moram še kaj poštimat?




Anyone?
Pretty please

Vens ::

Ko preklopim TV program na računalniku, se to pozna tudi na aminotu? Kaj to pomeni. Na aminotu kar izgine slika.

Vens ::

opajec: meni wireless G ne dela, ša četudi sem 1 m stran od antene, kocke, kocke..Ali sploh komu dela Wireles TV?

Dark Angel ::

Emmm... enako... prek wifi so sam kocke ;((

BTW, če lahko dobim od Siola Aminota bi delal tud na T2 al bi blo treba kaj nastavit al sploh ni možno?

Hvala

opajec ::

Vens, hvala za odgovor.
Nisem uspel včeraj napisat. Sem usposobil TV preko wirelessa tudi set top box. dobi se posebna oprema za to od RUCKUS-a. Vse informacije najdete na www.telos.si
Varianta sicer stane, ampak DELA 100% na 54 Mb (upam da sem dobro napisal) gledal tri TV na wirelessu brez kockic. skratka res DELA. Več informacij v prihodnjih dneh, da povem še izkušnje. VLC 2x vklopil na prenosniku in delalo, tretji je štekal, mogoče tudi zaradi procesorja, na prenosniku mam 1,6 MHZ. Za informacije sem na voljo brez problema.
SasoS hvala za risbice in nasvete. Ja še to sem pozabil. Imam vse tako kot je narisal SasoS, ročne IPje, Rockus pa je priklopljen na router v LAN port. Drugi rockus pa imam v sosednji sobi. Vleče mi po celem stanovanju tako TV kot internet. skratka užitek, tudi če greš tja ko moraš iti peš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opajec ()

Vens ::

Draga varianta tale ruckus. Nažalost ostajam na kablu za enkrat. Ni mi jasno zakaj ne deluje kar direktno .

Spock83 ::

@Zixul: OK. Hvala za informacije... se pa bom tudi jaz malo poigral te dni :)

opajec ::

Spet imam še eno vprašanje, če kdo ve kako narediti. Želel bi aminota povezati preko domačega kina. Amino ima neki SP-DIF Digital Output RCA-Phono na jamotu pa imam digital in 1x Co-axial in 1x digital, a ob primernem kablu bi to šlo, bi delalo?

KraP ::

Jaz sem vzel kr en rumeni cicnc kabl mislim da je bil zraven ati grafe za composit out, dela bp

Lp

opajec ::

@Krap, kje je bil zraven? pri aminotu?

KraP ::

bil je zraven power packa pri ati all in wonder,gre za navadni cinc kabl,ce mas kakega stereo (rdece,crna ) probaj priklopit samo en kanal in bi moglo delat
naj me kdo poravi ce nimam prav

Lp

I_Am ::

Končno sm ugotovil zakaj mi ni delal. :)
V antivirusnem programu sem imel vklopljeno opcijo za zaščito pred vdori z neta in sem imel vklopljen stealth mode.
Ko sem izklopil to opcijo sem zagnal tv na vlc brez problemov.
Hvala vsem za pomoč ;)

|bLaD3| ::

Dodan nov program: TV Petelin

Restartajte svoje Aminote :D

Updejtano playlisto za vlc bom kasneje uploadal :D

opajec ::

A še komu šteka HRT2 preko VLc-ja?

-Jani- ::

Res je.

|bLaD3| ::

Updejtana Playlista za T-2 TV.

http://www.si-gamer.net/download/T-2_TV.m3u

opajec ::

bLaD3, hvala!:D

ZiXul ::

@Dejan83: Kot sem rekel, sem si čez vikend vzel nekaj časa, ne prav veliko, in se igral z mojo domačo mrežo. Malo časa pa sem porabil zato, ker mi je vse delovalo brez kakršnih koli posegov. Moram pa opozoriti, da je delovalo brez problemov samo na Linuxu, kjer imam nastavljen DHCP "on". Torej to pomeni, da je Milan switch nastavljen tako, da ves promet spušča na vseh portih. V Windowsih mi TV ne deluje, kar je že star problem, ki mu pa še nisem prišel do dna. Sumim na problem nastavitev ampak se mi ne da ubadati, ker jih nameravam tako ali tako na novo naložiti. Upam, da tebi deluje tako kot mora.
LP,

Zi_Xul

opajec ::

A mi lahko kdo razloži? HTV2 preko aminota dela BP, če pa ga vključim preko VLCja pa šteka,se ne predvaja. Isto včasih ugotavljam z ORF1. Vsi ostali programi pa delajo brez problema in na aminotu in preko VLCja. Drugače delajo trije različni programi BP, brez kock.

buhica1 ::

Tudi meni se dogaja isto ampak ne vem razloga...

lp Buhica

-Jani- ::

A mi lahko kdo razloži? HTV2 preko aminota dela BP, če pa ga vključim preko VLCja pa šteka,se ne predvaja. Isto včasih ugotavljam z ORF1. Vsi ostali programi pa delajo brez problema in na aminotu in preko VLCja. Drugače delajo trije različni programi BP, brez kock.


Ej, meni zdaj vse brejka preko VLC-ja (večino programov neki cuka), velikokrat vse skupaj zamrzne ~ preko programa, ki ga dela SasoS, je nekaj bolje, še vedno pa na veliko programih cuka...
Prekinil sem torrente, izklopil iz elektrike mašinerijo in tudi znova zagnal comp, pa ni nič bolje...

Preko STB je zgleda v redu...

P.S.: Pa glih samo na HRT2 prenašajo Barca-Real ;((

opajec ::

Jani, sem mel srečo, da je bla tekma tako pozno, pa je šla žena spat,sem lahko gledal preko STBja >:D >:D

-Jani- ::

Heh lucky you :)

Js sem spremljal pa reko Sašotovega programa (sicer brez zvoka, ampak - sem se itak zraven 'učil' ... not - ker je bila preveč napeta tekma :D ) dokaj solidno, medtem ko mi VLC zdaj totalno blokira, v kolikor prestavim na katerega od' rizičnih' programov.
Ne vem, ga bom vrgo dol zdaj, pa probu znova inštalirat, če bo kaj bolje - ker če drugi nimate problemov, je črv nekje tu...

SasoS ::

Imaš prav ja, HTV2 šteka na vlc...pri meni pa dela praviš? Zanimivo :)

opajec ::

SasoS kako kaj napreduje zvok?:))

SasoS ::

ammm :8) :D
treba je spisat timing za video na novo, da bo sinhroniziran z zvokom. Samo nisem še bil u elementu da bi se tega lotil :P

-Jani- ::

Sem zdaj probo reinstal, pa isto, pol sem pa probal 0,84 verzijo in je blo v redu ... sem pa še enkrat zagnal in spet isto ;((

SasoS: Tvoj programčič mi pa z eno drugo foro heca zadne par dni - ko ga zaštartam, se za kake pol sekunde pokaže normalna slika, potem pa se počasi cela zeleno obarva in brejkne (cel računalnik) za kako minutko recimo, potem pa je dokaj normalno vse...

Ja, HRT2 deluje - samo v kratkih intervalih ga cukne tako za drobec sekunde, medtem ko je na VLC-ju ravno obratno - na vsake par sekund za delček sekunde normalna slika, drugače pa stoji.

bl
««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol tv pretok je, slike ni

Oddelek: Omrežja in internet
122237 (2049) sebas4
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710019 (3438) bimmer-mb
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019226231 (93903) telexdell
»

SiOLTV updated lista

Oddelek: Omrežja in internet
1715115 (5678) Veron
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105068 (21435) jurre

Več podobnih tem