» »

Povezava windows-linux preko routerja težave

Povezava windows-linux preko routerja težave

Penny ::

Pozdravljeni.

Imam problem pri postavitvi povezave preko routerja za omenjeni dve mašini. Napisal bom kaj sem storil do sedaj, pa če mi lahko pomagate dalje.
V glavnem na začetku sem stopil v router in sledil čarovniku za povezave, izbral tam PPP over Ethernet (kasneje sem v router nastavitvah, označil opcijo static ppp in vpisal moj static ip 193.77... in pa dns strežnika). Računalnik sem restartal in internet je deloval normalno.
Potem sem odšel na linux, inštaliral omrežno kartico, resetiral mašino in tudi tam je deloval internet normalno.
Zdaj pa nastane problem kako spraviti v pogon ssh, http serverje na linux, razne porte za programe na winsih itd.
Zdej vem da morem nekak določit notranje ipe v obeh sistemih sam to ne vem točno kako in kaj, ne vem tudi pol naprej kako v router nastavitvah med vsemi tistimi opcijami (virtual server, firewall, aplications, filter), povsod neki za porte itd.

Lepo bi proso če bi kdo čim bolj razumljivo tole mi razložo, da mi stvar začne normalno delovati.
Imam linux SuSe 9.2 ter D-link 604 router.

Hvala.
Tenks!! LP

EagerWolf ::

Nastaviti moras Port Forrwarding ... znotraj mreze bi ti moralo delati vse tip-top ... na server se poizkusi povezati z IE ali katerim koli drugim browserjem (vpisi IP, ki ga ima server v mrezi - 192.168... in NE zunanji ip, ki ti ga doloci net-provider) ..

Poiskusi s pingom --> ping 192.168 ... ce se racunalnika vidita v mrezi.

Porti pa so:
HTTP ---> 80
FTP ---> 21
SSH ---> 22

Pri tvoji konfiguraciji ni receno da je stvar ista! Preveri v /etc/... config datoteke in nastavi router kot imas napisano v .conf datotekah. Ko bos vpisal vse porte v router bi zadeva morala delovat.

V routerju pa vpisi IP od streznika v polje, ki sprasuje kam naj forrwarda te porte ...

Upam, da je pomagalo... ce ne mi posli PM (privat sporocilo)...

LP
I never eat a pig couse a pig is a cup!

Penny ::

Zdaj sem windows poštimal in porte normalno odpiram in deluje ok.
Problem je ko poskušam odpret kakeršenkoli port za linux.
Ali morem v linux prav tako nastavit lokal ip, netmask, gateway in dns strežnika?
Kje jih nastavim?

Jaz sem zdaj probal forwardat porte na ip od linux ki sem ga dobil ifconfig pod eth0 address.
Ip je bil 192.168.0.18, ko sem na ta ip forwardal razne porte (ssh, http, teamspeak) nobeden ni deloval.
Le kaj delam narobe?
Tenks!! LP

EagerWolf ::

1. netconfig (nastimas local ip za server!)
2. na router-ju forrwardas porte na ta IP ...

To je vsa znanost .. nato bi mogl vse delat!
I never eat a pig couse a pig is a cup!

M.B. ::

Tako BTW. ne moreš pa istih portov forwardat na različna računalnika.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372333496 (33952) ignats
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23016169 (7708) Gapi
»

2 routerja povezava?!

Oddelek: Omrežja in internet
81540 (1389) iNN
»

problem z IP

Oddelek: Omrežja in internet
51376 (1240) TEDY
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384788 (4307) SasoS

Več podobnih tem