» »

Nastavitev routerja, ISP Telemach preko arnesa

Nastavitev routerja, ISP Telemach preko arnesa

Moorhuhn ::

Prosil bi za pomoč pri konfiguraciji routerja. Internet imam preko telemacha in sicer preko arnesa. Vsi ki ste imeli enako situacjo in ste jo že uspešno rešili bi vas prosil za pomoč. Router imam ZyXell ZyWall10. Kam naj kaj vpišem v nastavitvah routerja? Sem že poskusil in kloniral mac adresso in ni šlo. Zato prosim za komentarje in postopek kam kaj vpisat. Hvala

Lp

Struzzo ::

Telemach ponekod zahteva DHCP (kljub stalnem IP naslovu). Ali ima tvoj router DHCP klienta?

antonija ::

Za TM moras ali poklicat in jim povedat MAC adress routerja ali pa spoofat MAC na trenutno nastavljeno vrednost (tisto ki si jo povedal telemachu prvic), pa DHCP mora bit vklopljen, tud ce imas staticen IP. Lahk pa poklices na TM in jim razlagas kere lucke ti svetijo na modemu >:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Moorhuhn ::

Ja, router ima dhcp klient. Se pravi pod rubriko mac, dam spoof mac adress from ip ________ (pa vpišem ip mašine ki je bila prva priključena na modem TM). Pri rubriki wan pa nastavim na avtomatsko pridobitev nastavitev - DHCP. Od arnesa sem dobil na listu napisano uporabniško ime in geslo, ter ip in prehod. Morem to kam vpisat pri nastavitvah routerja ali pustim vse na avtomatsko? Hvala za pomoč.

antonija ::

username pa pass sta za mail pa dostop do osebne strani pri arnesu. Za dostop do neta rabis samo MAC pa DHCP vklopljen. Pa ce mas v winsih vklopljeno "get IP automaticaly" pol ne mores gatewaya vpisovat. Sam DNSjev si mal vsc vpisi ce kdaj keri crknejo...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Moorhuhn ::

Najlepša hvala za pomoč, sedaj stvar deluje. Pa tud razčistu sem neki pojmov :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372333335 (33791) ignats
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7814262 (12851) styled
»

povezava 2 rutarjev

Oddelek: Omrežja in internet
202299 (1893) cordoba
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475885 (2868) OmegaBlue
»

Triera kabel preko routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
202864 (2620) boych

Več podobnih tem