» »

problem z IP

problem z IP

multiscan ::

Spet težava pri meni.Do sedaj sem DLz mule, imel sem highID:D , zadeva je delala preko routerja D link DI514.imama odprte muline porte, if ,ki pa je pri odprtju portov določen (vsaj takrat sem imel tega) je 192.168.x.asd
No včeraj je škripnila mrežna:( , sem jo zamenjal in danes sem ugotovil da imam lowID8-O .gledam moj ip zamenjal se je.ni več 192.168.x.asd ampak 192.168.x.qwe8-O

Zakaj se mi je zamenjal ip?ima morda zamenjava mrežne kartice kaj s tem?vsekakor bi bil vesel če bi dobil kako razlago, pomoč pri temle...:D

OmegaBlue ::

Ahm če si menjal mrežno kartico se je spremenila MAC adresa, glede na MAC naslove pa router dodeljuje IP naslove po mreži. Ponavadi dodeljen IP rezervira za 24 ur in tako si dobil novega ob zamenjavi kartice.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

multiscan ::

24 ur?Kaj se zgodi po 24ih urah?Se podre povezava adsl pa se ponovno nastavi, je tako?
Torej če razumem pravilno, naj bi se mi po enem dnevu zamenjal ip?8-O Pa se ni!Ip je nespremenjen od takrat ko sem zamenjal mrežno.

TRIROG ::

lej , najprej bi blo dobr prebrat mejhn o teoriji mrez, DHCPju, MAC addresah itn pa pol sprasevat, vsak FAQ bi ti povedal v prvih 5 vrsticah to kar sprasujes tukaj...
ip se ti je spremenil prav zato ker si zamenjal mrezno kartico ta ima drugacen MAC naslov in router misli da gre za drug racunalnik, portforwarding nastavi na novi naslov

kakorkoli:
predvidevam da uporabljas za dodelitev IPjev v mrezi DHCP, in da NE uporabljas staticnega DHCP
ce ne uporabljas tega pojdi na tocko B

torej kar moras narediti je :
-najprej zazeni cmd in napisi ipconfig /all
-prepisi si MAC address mrezne kartice

-pojdi v router in poisci moznost DHCP STATIC, ce tega ne najdes pojdi na tocko B
-tam vpisi svoj MAC address in zazeljen staticni IP ki zelis da ti da DHCP server dodeli
-vse kar moras storiti sedaj je da v port forward setupu v routerju nastavis staticni IP ki si ga prej dolocil
- na racunalniku v cmd napisi ipconfig /relelease
- in ipconfig /renew, v nastavitvah bi se ti moral izpisati staticni IP naslov ki si ga prej nastavil

- znova zazeni racunalnik


tocka B
-pojdi v control panel, izberi mrezno kartico, properties, TCP/IP properties
-klikni use the following IP address in vpisi poljuben naslov ( v tvojem primeru 192.168.x.asd )
- napisi v cmd ipconfig /release
- ipconfig /renew
v port forwardu od routerja vpisi ip ki si ga tukaj dolocol in znova zazeni racunalnik

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

multiscan ::

trirog, nimam statičnega ip, torej točka b.....
na mrežni nastavil ip, kaj pa subnet mask(255.255.255.0), default getaway(192.168.0.1).o če to naredim takole, potem mi na cmd ipconfig pokaže točno te številke...amapk explorer pa ne dela, tudi ukaza ipconfi/release ne mara:'((No adapters bound to TCP/IP are enabled for DHCP) ,moram pa povedat da se mi je ip od zadnjič spremenil, mel sem 192.168.0.107, zdej je 109, nisem nič kartice menjal........
aja, ko bluzim po properties od IP na mrežni mi javi : This connestion has an empty primary WINS adress8-O

Zgodovina sprememb…

TEDY ::

v spodnja dva okenčka napiši še siolove DNS (če si pri siolu)
193.189.160.11
193.189.160.12
to bi moglo potem delat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611443 (10219) turob2
»

preverjanje net povezave z dos batch ukazi

Oddelek: Programiranje
173607 (1947) amigo_no1
»

fiksen ip/dinamicen ip - kako spremeniti

Oddelek: Omrežja in internet
235094 (4501) mazupan
»

Ne dela internet na enem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133868 (3664) imagodei
»

IP naslov routerja

Oddelek: Omrežja in internet
116605 (6487) Slowenc

Več podobnih tem