» »

SUSE SLINUX NTIČ

SUSE SLINUX NTIČ

PIII850 ::

Verjetno so bila ta vprašanja že ntič ša vendar.

1. Na mašino 356MB rama, Duron 800, 120 Gb disk bi si instaliral suse 9.2. Kako potem to povezat da bi iz winsov (na drugem compu) preko mreže dostopal do vseh fajlov na tem disku? Ali je sploh mozno povezat winse in linux preko mreze da iz suse linuxa dostopaš do win filetov na drugi masini, in da dostopaš do filetov od suseta iz win xp na prvi masini.

2. Zakaj ne morem popravljat oz shranit datotek (recimo v open office ) na disk. Enostavno me morem shraniti datotek na win particijo, če imam dual boot. Mislim, kolkor se spomnem, da tudi datotek nisem mogel shraniti na linux particijo.

3. Ali instaliram na zgoraj omenjeno masino suse 10 ali rajs dam 9.2 da bi mi zadeva delovala normalno. Naj mi kdo iz prakse malo razlozi kako hitro delujeta obe različiči na bolj "švoh" računalih

4. Glede na to, da je ta masina namenjena izkljucno samo downloadanju :))) me zanima kako oz s katerimi programi se da najbolje opraviti downoad. V winsih je naprimeru azureus in pa emule. Kaj pa v linuxu.

5. Na drugem računalu imam mapo v kateri so shranjene datoteke od outlook expressa. S katerim programom bi lahko v linuxu dostopal do teh istih fajlov - maile bi rad bral in prejemal v tako v linuxu kot v win xp, shranjevali pa se bi na isto lokacijo. ALi je to sploh mozno, glede na nekompatibilnost formatov zapisa raznoraznih email klientov.

6. Do sedaj sem imel zmeraj dual boot disk (suse in XP) Razmisljam da bi celotni disk (dve particiji) spremenil v linux format ali pustim eno nTFS.

Hvala za vse odgovore, verjetno sem se kaj pozabil, tako da bom kar kmalu dodal kaksno vprasanje.

lp

kriko1 ::

Raje si daj gor suse 10.
Novejša distribucija, novejše jedro. Pri linux distrotih je tako: novejše, boljše, hitrejše.

Mislim da bi se ti v 9.2 moduli od yast-a hudo počasi nalagali (jaz sem 9.2 samo sprobal, takrat sem bil še na windowsih).

V linuxu azureus pa amule, donkey, apollon...
www.kde-apps.org pogljej pod network / file sharing

Glede odjemalcev uporabi thunderbird/opera oba sta cross-platform in podpirata uvoz iz outlooka.

PIII850 ::

a samo eden ve al kaj??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16214994 (10076) Eru
»

Novi SuSE v10.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1089251 (6702) kriko1

mandrake ali suse

Oddelek: Operacijski sistemi
341801 (1364) BigWhale
»

Sožitje winxp in linux za povprečnega uporabnika računalnika

Oddelek: Operacijski sistemi
71395 (1334) CCfly
»

VMWARE za windows

Oddelek: Programska oprema
91466 (1342) raufnk

Več podobnih tem