» »

Mreža

Mreža

Dami ::

Se opravičujem, kr mam že isto temo v 'Prva fronta' vendar sem tam naletel na gluha ušesa. Mam 2 peoblema:
1. Kaj storiti če maš 2 mašini v mreži in na eni win98 na drugi pa xp in na slednji dela vse brez problemov (lahk šarim po drugem računalniku), na onem z win98 pa mi, ko kliknem na ime moje mašine (te z xpji), napiše da ni na voljo.
2. Kam Outlook express shranjuje fajle z e-maili. Konkretno so to inbox.dbx, sent, drafts itd? Sem namreč iz prejšnega sistema prenesel vse te fajle in zdaj ne vem kam ji naj shranim da si lahko vse maile povrnem.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

AlienRex ::

Evo vsaj end odgovor, da ne bos prevec razocaran.

Po moje je finta, ker XP spravljajo zadeve podobno kot NTji po userjih. Evo jaz imam v WIN98SE posto na
C:\WINDOWS\Application Data\Identities\{982FE2E0-637B-11D5-88D7-833EF3263768}\Microsoft\Outlook Express

v W2K pa na (tu so tudi favorites) na
E:\Documents and Settings\ime_uporabnika

Skoda ce si ze brisal prejsnji disk, drugace bi ti tole pomagalo.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

miranpozar ::

Outlook je shit, kar se tiče backupa. Probaj z funkcijo Import.

Mreža ti verjetno nagaja zato, ker uporabnik v Win98 nima dovoljenja za dostop na XP. Moraš v XP nastavit uporabnika z istim uporabniškim imenom in geslom, kot se prijavlja v Win98.
Lahko probaš še nastavit fiksne IP naslove (192.168.0.x) in NetBEUI protokol... in še kaj bi se našlo.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Sponka ::

Poskusis lahko tudi na naslednji nacin:

- naredis nov direktorij na poljubnem mestu
- zazenes OutlookExpress
- Tools --> Optioons --> Maintenance
- kliknes gumb "Store Folder"
- izberes direktorij, katerega si ustvaril
- ponovno zazenes Outlook

Ko bos zagnal program bo najprej prenesel vse fajle iz obstojecega direktorija na novega

Velja za posto, kontakte pa raje eksportiraj v CSV file in imej backup (imam pac slabo izkusnjo, da mi kontaktov ni prenesel in jih ni bilo).

Nastavitve serverjev prav tako izvozis v datoteko (vsak server posebej):

- Tools --> Accounts
- oznacis "racun" in kliknes Export
- izberes nek direktorij in kliknes OK.

Na ta nacin si shranis nastavitve (vkljucno z gesli) in jih naslednjic samo uvozis.

b.

Dodatek: upam da si ugotovil, da na ta nacin lahko uvozis ze obstojece podatke, le poves, na katerem direktoriju so --> to kar je tebe zanimalo.

In ne pozabi delati varnostnih kopij podatkov, ker je OE zelo izbircen glede verzij in ti lahko "pokvari" podatke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375274090 (19021) Matko
»

ohranitev podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
132567 (2319) chrush
»

outlook express in pošta

Oddelek: Programska oprema
102548 (2440) knesz
»

Outlook express težava - kam je šlo 900 emailov?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191740 (1247) DrSergioDJ
»

Outlook vec emailov naslovov!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91995 (1879) kockish

Več podobnih tem