» »

Fakulteta za fiziko

Fakulteta za fiziko

fireice ::

Zanima me kako poteka studij tam, saj bi se rad vpisal tja.

OwcA ::

Tako kot povsod drugod. ;)

Bodi malo bolj specifičen.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Alexius Heristalski ::

Sicer ne hodim tja, ampak po moje skoz nekaj predavajo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

CCfly ::

Zelo preprosto:
- predavatelj pride nekako 1krat do 4krat v predavalnico številka N,
- ravno tolikokrat poskuša množici poslušalcev predati nekaj malega znanja in upa da bo tistih M% motiviranih učencev, od tega kaj odneslo,
- poslušalci so razporejeni po naslednji statistični distribuciji:
vrhovi začetek oktobra in pred izpiti, vmes konkretne doline (izjemi sta oktober in november),
- nekako 11.-22. na leto pride X% poslušalcev v razred, kjer testirajo njihove modrostne zobe ali pa vsaj sposobnosti prikritega prepisovanja, kjer kdaj pa kdaj kateremu od slednjih milostno podelijo 6-ico,
- Y% poslušalcev ima seveda poleg tega še pogovor s predavateljem na 4 oči, v obliki ustnega izpita,
- vmesen čas preživiš za knjigami, za pivsko steklenico, na kakšni klopci v okolici faksa, ... (razmerje je seveda odvisno od motivacije, karakterja in socializacijskih navad).

Skratka, če te zanima kaj konkretnega, postavi ustrezno vprašanje in za odgovor boš dobil kaj več kot prazno mlatenje slame.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

fireice ::

Mislil sem bolj, kako zahteven je študij. Koliko jih povprečno naredi letnike in kaj podobnega. Sprasujem pa zato, ker sem slisal, da je zelo zahtevno.

OwcA ::

Je precej težko. Vsekakor moraš delati sproti in redno hoditi na vaje. Osip je velik.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

_marko ::

Koliko jih poprečno naredi ti nič ne pove, če neveš kakšni dijaki se vpišejo na fax.
Sej imaš nanetu primerjave - poprečne točke, ki so jih dijaki odnesli iz srednje šole in se vpisali na določeno fakulteto.
Tud na ekonomiji je velik osip pa močno dvomim, da je to zelo zahteven fax.

P.S. pa da ne bo pomote, imam zelo dobro mnenje o FMFju
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _marko ()

agent666 ::

Kje na netu so te primerjave?? Jaz hodim na gradben fax (matr sm vztrajn) pa mam občutek (ki me očitno ne vara), da sm največji teleban na gradbenem faksu (poleg cca.10 folka). Generacija 30folka se redno izmenjuje jaz pa ko butec gulim klopi in opazujem generacije, ki prihajajo in odhajajo. Res je, da je usip (1.letnik) na grabeni cca. 75% (160/40) ampak sm vseen mislu, da bo še kej povprečnih pršl v višje letnike oz. vztrajal na gradbeni...prokletna gradbena...res bi rad vidu te točke (še posebi za višje letnike)...da vidm, če se spoh še splača s tem sranjem ukvarjat, ker ni videt konca...študirat pa tut ne mislim do 30.ga prokleta gradbena majko jim...;(

Drugače pa poznam enga, ki fizko študira-UNI (zlati maturant) sicer bo končal ampak je zelo nezadovoljen, baje, da je velik neke "brezvezne" teorije...magisterij bo vpisal družboslovje...

Jaz se ne bi nikoli več vpisal na tehniko, znanje je en kurc važno morš met gobc eno usrano družboslovsko diplomo pa si car, jebi ga tko je

Fizikalko ::

Hja, takole. Fax je kar zajeb...., če te stvar ne veseli. Če pa ti je fizika res hudo dobra, pa je to to. Problem je le v tem, da večinoma v srednji šoli sploh ne dobiš predstave, kaj sploh je v resnici fizika. Meni je bil ta fax super in če bi se še enkrat odločal, bi prav tako izbral fiziko. Največja odlika tega faksa pa je v tem, da ti da nek način razmišljanja, ki je uporaben praktično povsod - znaš namreč reševati skorajda kakršnekoli relane probleme, zato veliko fizikov ne dela v fiziki oz. na Štefanu (vključno z mano ;) ). Pa še službo ni problem dobit.

Torej, go for it, če ti fizika resnično leži (pazi še na matematiko, ki jo je FUL na tem faksu),

fl0w ::

Hehe agent666 sma že 2 taka... sicer sem prišel sedaj po letu ponavljanja v drug letnik, samo je snov ful težka (Mehanika, MA2, Hidravlika, ...) Sem se pa sprijaznil, da bom še zelo dolgo gulil klopi do diplome, ker je nemogoče dokončat vse naenkrat. Tud nasplošno jih zelo malo dokonča ta študij oz večina jih izgubi voljo do študiranja. :|
Woop-woop! That's the sound of da police!

kopriwa ::

na fmf-ju je predvsem analiza tista k te dol tolče :)

Fizikalko ::

Še posebej, če maš Magajno ... :D

_marko ::

->Kje na netu so te primerjave??

Tukaj poišči
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

LJ_jure ::

Danes ni problem več narditi faxa, kot pred 20leti, ko je bilo to bistveno težje. Fizika je tudi primer, ki je postala suženj današnji družbi. Na leto dobimo maloštevlične kvalitetne fizike(če jih sploh), to je dejstvo.

moose_man ::

LJ_jure je izjavil:

Danes ni problem več narditi faxa, kot pred 20leti, ko je bilo to bistveno težje. Fizika je tudi primer, ki je postala suženj današnji družbi. Na leto dobimo maloštevlične kvalitetne fizike(če jih sploh), to je dejstvo.


Na tem faksu si vedno dobil malo število kvalitetnih fizikov. In nasploh malo število fizikov, ki so faks končali. What's your point then?
Faks je dobro prilagojen današnjim potrebam, kar se fizike same tiče - vsi ljudje, ki so šli študirat naprej na druge fakse v tujini poročajo o tem, da so iz LJ odnesli dobro predznanje.

Tako da jokanje za situacijo, ki je bila pred 20imi leti, pač ni nujno na mestu.

NejcSSD ::

FmF je zakon... Sam to bom reku
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Isotropic ::

50% jih gre na drugo stopnjo v tujino, vsaj fizikov. 1. stopnja je pa baje res kul.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FMF - Pedagoška (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8814320 (9558) lebdim
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146599 (34119) awy
»

univerza za fiziko (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7610220 (6088) Bor H
»

Kam naprej oz. kaj me sploh zanima?

Oddelek: Loža
223775 (3327) Gandalfar
»

Vprašanje o FRI-ju (fakulteta za rač. in inf.) !!!

Oddelek: Loža
222790 (2533) whatson

Več podobnih tem