» »

Poslovno pismo

Poslovno pismo

Galaxy ::

Prosim, ocenite ali je moje poslovno pismo primerno, so kakšne napake ipd.?

Ne bi rad dobil slabše ocene zaradi kakšne manjše napakice.

Link na Scribdu: http://www.scribd.com/doc/177119529/MTK...

Hvala! :)

Yacked2 ::

Tole preveri:

Vas se uporablja ko nagovarjaš določeno osebo, ki jo "spoštuješ". Če nagovarjaš celo podjetje se vikanja ne uporablja, ker ne "spoštuješ" celega podjetja( vključuje vse čistilke itd...).

Nisem pa šel pisma brati.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Chev ::

Glede na tvoje, bi jaz bi napisal;

Obiskujem 1. letnik Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru, podrobneje smer Informatika in tehnologije komuniciranja. Zaradi izrazitega osebnega interesa na področju informatike, menim, da bi lahko poslovno sodeloval z vašim podjetjem.

Vaše podjetje je eno izmed vodilnih v tej panogi. Na vas se obračam, saj ste znani po drugačnem zaposlovanju kadra in ugleda v globalnem merilu.

Razmišljam o mobilni aplikaciji vašega podjetja, za katero menim, da bi jo lahko izboljšal. V aplikacijo sem implementiral povezavo z družbenimi obrežji, kot so Facebook, Twitter, Google+ in analitične storitve, Google Analytics, Mixpannel ter drugo. Verjamem, da bi te izboljšave povečale tako prodajo aplikacije, kot tudi vaših spletnih storitev. Med drugim bi podjetje prihranilo na področju marketinga. Izboljšave so preverjene na vseh aktualnih operacijskih sistemih.

V kolikor vas zanima moje delo, ki vključuje osebno predstavitev izboljšanja aplikacij, se priporočam za poslovno sodelovanje.


- Drugače pa imaš napačno sklanjanje Sem študent 1. letnika na Fakultete za računalništvo...
- vaše, vašim, ... se piše z malo začetnico.
- Če se še prav spomnim, sta kraj ina datum zgoraj desno

gor13azd ::

Vas z veliko se uporablja samo takrat, ko pišeš eni osebi
datum desno, v vrstici s krajem pošiljatelja....
nikoli se ne uporablja več kot en način naslavljanja....torej, začneš s Spoštovani ali pa Zadeva...ne pa eno in drugo kot imaš ti...
pri končnem pozdravu se upošteva načelo izmenjave....torej, če začneš dopis Spoštovani...ga ne zaključiš S spoštovanjem ampak drugače....recimo S pozdravi ipd...

in pa najpogostejše napake....Tel., E-pošta, Faks in v tvojem primeru tudi Spletna stran se vedno piše z malo....prav tako se pazi na slovenski knjižni jezik....torej ne pisat fax, e-mail
zakaj?
Cel naslov prejemnika, pošiljatelja se obravnava kot ena poved, torej je z veliko začetnico samo prva vrstica, ostale pa le, če so tudi lastno ime....

mal čuden zapis datuma.....ponavadi se zapiše še vsaj kraj zravn (Kraj, 18. 10. 2013)

gospodarske družbe se po pravopisni normi vedno pišejo z vejico pred statusom gosp. družbe in s presledki za pikami.....torej (podjetje, d. o. o.) in ne (podjetje d.o.o.)

ampak to je že kompliciranje....
gogi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gor13azd ()

Smurf ::

V bistvu je Vas z veliko precej arhaicno tudi, ce pises eni osebi in se zadnje case bolj kot ne opusca. Prav tako se pise mesec (oktober) z malo.

tiran2000 ::

Zanimivo, mene so pa ucili da ce zacnes s spostovani, moras nujno koncat s spostovanjem...

gor13azd ::

učijo marsikaj, saj pri nas ni nekega enotnega standarda že glede oblike dopisa razen v upravi menda....posledica tega je, da se ravnamo po raznih prevodih iz tujine (ang, nem), ki jih je tudi v knjižnicah vedno več (recimo crosby: moderni poslovni dopisi (cez 500 vzorcev))....

glede tega načela izmenjave v zaključku si lahko prebereš v knjigi Monike Kalin Golob: O dopisih - gre za predlog standardizacije dopisov v SLo...
gogi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kotiček za slovenščino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10012556 (7894) Meizu
»

Microsoft zahteva popis programske opreme (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
17333337 (18404) Mavrik
»

Enaa + računalnik brez OS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
10615230 (10272) Zvezdica27
»

Si.Mobil in strošek opomina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9918445 (14947) modelno1
»

Telekom in že spet Telekom ...

Oddelek: Omrežja in internet
454752 (2925) Tilen

Več podobnih tem