» »

Prekinitev siol ADSL!!! ali je mogoče?

Prekinitev siol ADSL!!! ali je mogoče?

civic_ ::

no sedaj ko bo prišel T2 bi zaradi hostinga radi prešli na le tega, ker je tudi veliko cenejši. ali se da prekiniti pogodbo z siolo-om (2 letna, 1 približno 1 leto je že preteklo)

poweroff ::

Seveda. Plačaš penale (pogodbeno kazen), in prekineš. Preprosto - sicer pa ti piše v pogodbi.
sudo poweroff

Tr0n ::

Kaj se zgodi, ce enostavno prenehas s placevanjem racunov? >:D

Poldi112 ::

Cez 10 let, ko te iztozijo, ti je zal da si to storil :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SebaR ::

Hehe prve posledice T2-ja so takšne teme :D

Way to go!
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

poweroff ::

Če ne plačuješ računov, te iztožijo. Na koncu plačaš vse, z zamudnimi obrestmi vred, ki sploh niso majhne. BTW: zamudne obresti so za firmo višje, kot če bi dala "vezat" v banko.

Jaz bi se na vašem mnenju spomnil norčevanja ob ponudbi ADSL, ko so nekateri opozarjali, da Telekomu/Siolu ni kar za zaupat. Marskdo se je takrat smejal, češ briga me, akcija je akcija. Zdaj bo kot kaže marsikoga smeh minil...
sudo poweroff

AndrejS ::

Saj vsak je vedel v kaj se spušča ko je podpisal za 2 leti. Pogodba je pogodba, in če si jo podpisal si bil seznanjen z njenimi pogoji. In vsaka takšna zaveza je tveganje, tako kot nekateri pri mobitelu jemlejo telefone in podpisujejo za 2 leti!. Nato pa nekateri jokajo kako in kaj. Vsak lahko odjavi ADSL in s tem seveda pača penale. Sicer pa 2 leti hitro mi ne. Razlike v ceni pa tudi niso ne vem kako katastrofalne

dmok ::

Je komunikacijski prehod tvoj, če prekineš pogodbo in plačaš penale ?

Je mogoče naročiti samo ADSL brez strojne opreme, če že imaš svoj komunikacijski prehod ?


To so sicer bolj vprašanja za Siol, ampak vseeno. Če je odgovor na obe vprašanji DA, potem lahko komunikacijski prehod prodaš nekomu, ki je preveč oddaljen od centrale za VDSL.

d.

fahrenGONE ::

POglej t-2.net, oni ti vse zrihtajo in potem zaracunajo tisto kar si dolzan siolu. Placaj cimprej in bo mir.

krho ::

Berac. Po moje boš plačal sorazmerni delež od 30kSIT. Vsaj takšne so bile cene pri podpisu pododbe. Če pa plačaš po novi 44kSIT, potem so pa barabe.
Meni ostaja še 8 mesecev.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

alexius ::

Mene pa zanima, ko prekineš pogodbo plačaš 2k sit za vsak mesec ki ti je še ostal do konca 2-letnega obdobja... ampak v pogodbi, če se spomnim piše tudi da še dodatno plačaš nek znesek ki so ti ga subvencionirali za opremo. Se pravi tistih 2k za vsak mesec + kakšnih ~ 30 tisočakov?
Not only is life a bitch, it has puppies.

Tiger ::

Tole sem nekje na SiOLovem forumu zasledil:
"Strošek predčasne prekinitve znaša 2.400 sit z DDV, poleg tega je potrebno plačati še preostali znesek subvencije opreme (1.250 sit pomnožite s številom preostalih mesecev)."

Mimogrede, ta znesek za vas v vsakem primeru (drugače sploh ne morete dobiti vdsl) poravna T2 in vam ga nato zaračuna na prvi položnici.

Alexius Heristalski ::

Potem se pomnoži samo 1.250 ali tudi 2.400?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

scythe ::

Mene tudi nekaj zanima. Jaz sem preklopil na ADSL leta 2002, moral sem biti naročnik najmajn 24 mesecov , kar je že preteklo lani. Zdaj bom enkrat dobil za podaljšati pogodbo. Če je ne podaljšam bom moral kaj plačati?

Pyr0Beast ::

Ne!
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tiger ::

2400 SIT + (1250 SIT * x) ...... x je število mesecev, ki vam ostanejo do konca vezave

lalan ::

Zanima me,če telefonska številka (imam ISDN) ostane ista?
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

BlaY0 ::

@manc:

Po vsej verjetnosti ne. Dobiš telefonsko številko v omrežni skupini 07. Lahko zaprosiš, da ti dodelijo vsaj isto številko, to bi se pa dalo, vsaj tehnično je mogoče.

BlaY0 ::

@wolfyneed:

Rečeš sorry ampak ste predragi zame lep pozdrav in nasvidenje(not). Prekineš pogodbo, te odklopijo s svojega DSLAM-a in to je to. Drugače pa vse to namesto tebe naredi T-2... torej v enem koraku v tvojem imenu prekinejo pogodbo s SiOL-om te odklopijo z njihove in priklopijo na svojo opremo (to sicer fizično naredi Telekom).

emc2 ::

ok. če predčasno prekineš podogbo, pač plačaš tisti znesek in ti "vzamejo" adsl. Kako je pa z isdn? ti pustijo isdn, aparat, številko..
pa še to. Upam da t2 ne naredi tako, da pokliče na telekom, jim naroči da te skenslajo, pol pa ugotovijo da obstajajo tehnične ovire za priklop na t2.

Tiger ::

Saj ti na T2 strani lepo piše postopek:
- najprej povpraševanje (če si na pravi centrali) pri Telekomu (trajanje: do 15 dni)
- nato če je zgornje možno (odjava ADSL, lahko tudi ISDN PSTN če si tako določil v pogodbi pri tvojem operaterju) in zahteva Telekomu za preklop tvoje linije na T2 dslam (trajanje: do 15dni)
- T2 tehniki pridejo na dom in ti zmontirajo opremo, nastavijo net, tv,... (trajanje: do 3 dni)

Jeebs ::

Če si tudi za ISDN zavezan, da boš 2 leti naročnik (preveri pogodbo, nisem prepričan, kako je s tem), potem moraš logično tudi za ISDN plačati pogodbeno kazen. Če jo moraš plačati ti po plačilu defitnivno ostane ISDN telefon (saj si ga vendar plačal!), ostalo (ISDN razcepnik...) pa verjetno vzamejo nazaj. Seveda če govoriva o tem, da bi prekinil tudi ISDN naročniško razmerje in tudi telefefonsko storitev prenesel na T-2. BTW, se komu sanja, kaj pa se zgodi z PSTN (navadnim) telefonskim priključkom, če prekineš ADSL in ISDN in greš na T-2? V tem primeru še vedno ostane aktiven PSTN in telefonska številka? :\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

maci ::

Ko si enkrat nadgradil navadno linijo na ISDN, te ni vec. Obstaja samo ISDN. Torej - če odjaviš ISDN, ni vec navadnega telefona.

In ko odločate za predčasno prekinitev - k prihranku pri T-2, si prištejte še stroške pri Siolu. Da ne boste namesto prišparali plačali več!

SasoS ::

Ja navadnega priključka potemtakem sploh nimaš saj si se ga znebil že ko si inštaliral ISDN...

Magician ::

Torej jaz imam še 13 mesecv do konca pogodbe ADSL mi potem patek pride pogodbena kazen

13*1250=16250 SIT + 2400 sit = 18650 SIT

To pa niti ni velik strošek.

michel ::

Me zanima kako lahko prekinem pogodbo s Siolom.
Do konca imam še približno mesec ali dva za odplačat.

Moram poklicat (kam?), ali mogoče izpolnit kakšen obrazec (na netu),...

Zanimivo se mi zdi da na siolovi spletni strani, med pogostimi vprašanji ni "Kako lahko prekinem pogodbo s Siolom?". Le zakaj:D ?!

jurre ::

ni obrazca, posli enostavno dopis s tvojimi podatki, da zelis prekinit narocnisko razmerje na fax ali pa telekom d.d., cigaletova 15, LJ.

Keyser Soze ::

V bistvu je princip isti kot pri razmerju za nedolocen cas.

Pogodba za dve leti je samo neke vrste kredit, ki vam ga ponudi ponudnik, da lahko sploh (si jo privoscite) vzamete njihovo ponudbo. Poenostavljeno povedano.
Kaj ostane pri vas in kaj je najeto pa pise v pogodbi. Sami stroski priklopa, katerega v bistvu odplacujete s to pogodbo niti niso tako veliki.

Tako da se vam vsekakor splaca preracunati ce prihranek, ki ga boste imeli s prehodom na drugega ponudnika ne preseze stroska placila penalov. To je odvisno od cene trenutnega paketa, cene zeljenega paketa pri drugem ponudniku in stevila preostalih obrokov po pogodbi.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

michel ::

Ja Kevin Spacey, se zavedam tega;) . Pa vendar je po dveh letih čas za nekaj novega.
Drugače sem meu s Siolom vedno dobre izkušnje.
Nekajkrat sem jim postavljal vprašanja po mailu in pričakoval odgovor v mesecu dni pa sem ga dočakal še isti večer. Pri Telemachu so rabil dva tedna.

michel ::

Sedaj sem pogledal, do konca imam samo še en mesec.
Me zanima kaj se zgodi po tem mesecu, ali ti pošljejo novo pogodbo.
Ali naj prekinem pogodbo ali naj počakam da poteče? Dejansko v obeh primerih plačam isto.

Hvala.

AndiG ::

Ni res!

Če prekineš sedaj plačaš še administrativne stroške (cca. 2.400 sit preračunano v EUR).

Konec koncev pa poglej na servisne strani kjer ti piše koliko si dejansko dolžan še plačati SiOL-u ob predčasni prekinitvi.

LP, Andrej

michel ::

Sem pogledal. Me pride 24€ (10+10+4) vse skupaj, predčasna prekinitev je teh 10€.
En mesec interneta je pa 26€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: michel ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 in odjava naročnine 20 eur - pravni nasvet (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
19149336 (44824) Invictus
»

siol in pogodbena kazen zaradi prekinitve nar. razmerja

Oddelek: Omrežja in internet
254113 (2974) gjural
»

prekinitev pogodbe z SIOL-om

Oddelek: Pomoč in nasveti
222858 (2393) wooted
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961588 (42960) OmegaBlue
»

Naročnina za obstoječe naročnike SIOL ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
161941 (1373) TRIROG

Več podobnih tem