» »

Zatikanje filmov pri predvajanju z diska

Zatikanje filmov pri predvajanju z diska

kr0m ::

Sicer precej idiotska zadeva, ampak mi že požira živce. Torej: Prijatelj je pred nekaj dnevi kupil nov računalnik(P4 3Gz, 512MB RAM,200GB Maxtor, Geforce 6600.. ). Problem se pojavi pri predvajanju filmov(divx,xvid). Če film požene s cd-roma zadeva teče gladko, če pa ISTI film zažene s trdega diska, pa predvajanje ni več tekoče(se zatika).WTF?

Stvar se pojavlja samo pri divx in xvid kodiranih filmih, med tem ko npr. quicktime ali wmv filetih teče vse vredu.

Probal sem ze vse živo.. najnovejsi kodeki,driverji, defrag diska, nova namestitev windowsow...
brez uspeha:(

fahrenGONE ::

Morda bo s FFDSHOW kaj boljse. Ce ostale predvaja ok, je nekaj okoli playerja in codeca... Lahko probas tudi z Zoom Player.

andyrozman ::

Hi !

Kot ti je kolega svetoval probaj najprej kodeke zamenjat.

Druga težava pa je lahko s dostopom do diska. Poglej v Systemu, kako dostopaš do diska in do CDroma. Jaz sem ravno zadnjič opazil, da mi XPji niso hoteli komunicirat s plato in niso prebrali podatkov, ki jih je plata nastavila (govorim o UDMA dostopu), čim pa sem natsavil fiksne vrednosti pa so tudi XPji te vrednosti prevzeli. (plata je ASRock tako da ni čudno)

System->Hardware->Device Manager->IDE ATA/Atapi controllers->Primary IDE controller->Properties->Advanced settings, pa tam piše Current transfer mode, če piše PIO to ni dobro, sploh če imaš novejši računalnik, če imaš zelo star računalnik in disk je to normalno, vendar pa vsi novi računalnik delajo z UDMA (to pomeni, da se podatki pišejo direktno brez uporabe CPUja).

Andy

Dejancek ::

Jaz na tvojem mestu bi sam preprosto zbrisal BSplayer, AC3 in DIVX dol iz kompa pa ga restartal in nazaj naložil te progije in stvar bi mogla delat. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158379 (13527) BaRtMaN
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412104 (9959) Jst
»

Divx na HDD ne delajo gladko

Oddelek: Zvok in slika
121079 (894) TRIROG
»

bs-player codec

Oddelek: Zvok in slika
913314 (13062) Jakka
»

Pomoč pri izbiri kodeka

Oddelek: Zvok in slika
201750 (1455) jos69

Več podobnih tem