» »

Kje dobiti kabel DVI-HDMI

Kje dobiti kabel DVI-HDMI

MaX ::

Kupil sem projektor, kateri ima HDMI vhod. Za povezavo z računalnikom zato rabim
DVI->HDMI kabel. Do sedaj mi ga v sloveniji ni uspelo najti.

Mogoče kdo ve, kje ga prodajajo, ker sem od avstrije kar precej oddaljen. Rabil bi ga pa 10 metrov.

boštjan ::

a ma projektor samo HDMI?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

MaX ::

Ne, projektor ima tudi scart, s-video, vga, YPbPr in kompozitni vhod. Preko S-video je slika zelo neostra, preko VGA bom pa danes probal.

Priporočili so mi HDMI, ker je prenos digitalen.

mitjaje ::

Če je preko S-vedo slaba, potem bo na VGA še 10x slabša....

Sicer ne vem kaj ti pričakuješ od projektorja, a tekstov v nobenem primeru ne boš moral brati (min. font 30 - pri min resoluciji)

Tako da projektro je namenjen samo za filme, igre, predstavljanje projektov in podobno, za delo pa ni...

ps. Če pa je meglena slika, tudi pri zadevah ki sem ti jih naštel, potem pa preveri s-video kabl in konektorje na compu ali kaj pač imaš
ps2: s-video kabl je načeloma zelo zelo dober (primer: DVD predvajalnik na televizijo in gledanje dvd-jev)
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

MaX ::

Slika je meglena pri vsem. Imam panasonicov projektor PT-AE700E, ki ima ločljivost 1280x720, tako da bi slika morala biti veliko bolj ostra.

Preko projektorja sem priklopil še ADSL TV, preko scart vhoda in slika je bila proti s-video VELIKO boljša. S-video kabel je sicer dolg 15 metrov, mogoče je v tem problem. Do večera bom sprobal še krajši S-video kabel in VGA kabel, potem bom pa videl, kje je problem.

mitjaje ::

Sej scart načeloma ni nič drugega kot s-video in audio L&R v enem!! Pač se je v veliki večino odnesel ta konektor, drugače pa so 3 žice v vsakem primeru... Tako da ne razumem te zadeve... Je pa res možnost in problem v 15m kabla, probaj dobiti kje one magnetne sponke za boljši prenos pa probaj če bo kaj bolje.... (upam da veš o katerih govorim- ko kabel skozi potegneš :)) ) Lahko da ti gre žica mimo kake mikrovalovne ali pa kaj podobnega, mogoče tudi mimo el. omarce itd. itd in se na 15m to zelo pozna - vščasih!
www.ultrasplet.net

Eschelon ::

Fant, sam ta kabel je drag, tale ni zadosti dolg.

Ta je pravi.;)
Vedeti, razumeti, znati.

MaX ::

Projektor sem dal zraven računalnika in probal z 1 metrom dolgim S-video kablom. Slika je bila boljša, vendar še vedno neostra. Priklopim na DVI izhod DVI konverter in naprej VGA kabel. Slika je veliko boljša, skoraj popolna. Dokler ne dobim DVI-HDMI kabla, bom uporabljal 10 m VGA.

Za S-video ne vem, zakaj je tako slaba slika...mogoče že iz izhoda ne pride dovolj kvalitetna? (radeon 9800 pro)

Eschelon hvala, ravno tega, pa enga z amazon.de gledam. Očitno bo treba kar iz tam naročit.

mitjaje ::

@Eschelon: Oni kabl je tako drag zato, ker je v celoti pozlačen za bolj kvaliteten in hitrejši prenos. Sej drugače pa 40k SIT ni dosti :D :D :D

@MaX: Maš originalni konektor za ati grafiko 9800 PRO. Ker mi je vse skupaj že res malo čudno.

ps. Grafična je več kot dovolj dobra za resolucijo ki jo podpira tvoj projektor. Mogoče se probaj malo poigrat z nastavistvami grafične.
www.ultrasplet.net

MaX ::

@sonysony: misliš to DVI-VGA konektor? ta je originalen od ATI in tam je slika dobra. S-video sem probal pa originalni kabel od ATI-ja, kateri je dolg 1 meter ter 15 metrov dolg meter, delan po naročilu (naj bi bil kvaliteten). Preko krajšega kabla je bila slika veliko boljša, vendar še vedno veliko slabša od tiste preko VGA.

Vse nastavitve, ki sem se jih spomnil sem probal, vendar ni kaj veliko vplivalo na sliko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564567 (3896) anjica
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219656 (9169) kozorog
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523285 (14589) al3n
»

kako razporediti kablovje za projektor?

Oddelek: Zvok in slika
272862 (2620) msenjur
»

Novogradnja- katero cev za projektor

Oddelek: Zvok in slika
112431 (2267) BluPhenix

Več podobnih tem