» »

Konkurenca - koliko podjetij?

Konkurenca - koliko podjetij?

bozicek ::

Vsi stremimo k konkurenci, debatiramo...Pa dajmo tu reci eno
Na tole misel sem prisel, ko sem bral sedaj o 6800XT, dveh gigantih, ter se vprasal kaj pa ce bi bil se kaksen? Pa bom kar tu nekaksno vprasanje postavil, ker se tice bolj posredno kupca, kot pa strojne opreme.

No, vsi vemo da je konkurenca dobra za nas (potrosnika) Nizje cene, boljsa zmogljivost, novejse tehnologije, saj se podjetja dajejo med sabo da bi pribavile cim vec kupcev.

Vprasanje pa je? Koliko razlicnih proizvajalce-razvijalcev je dobro imeti? Dva, tri, mogoce deset?

Dajmo primer. V grafiki trenutno imamo ATI in Nvidio (glavna dva), katera si delita pogaco.
kaj pa ce bi jih bilo vec? Recimo ATI, Nvidia, 3Dfx, Cirrus Logic, S3, Matrox

Kaj mislite kaj bi bilo bolje? V katerem primeru?

Moje razmisljanje. Ce imas vec podjetij cene hitreje padajo, ker si poizkusajo konkurirati (dobro za nas). Vendar mislim ,da bi bil napredek pocasnejsi. Ce imas samo dva konkurenta, si le ta razdelita pogaco na dva dela. Cim jih je vec, na vec delov se deli pogaca. Kar pripelje do tega, da podjetja nimajo toliko denarja za razvoj novih tehnikalij, s cimer se upocasni razvoj, saj je dotok denarja manjsi (kar pa je slabse za nas)

2, 3, 10, 100? Koliko je po vase dobro.


PS: Grafe sem dal kot primer. Lahko se obrnemo magari k procesorjem ali kaj tretjega.
Darila letos samo za poredne

Matek ::

Več, kot jih je, boljše je. Seveda v nekih razumnih okvirih, ne do neskončnosti. Če bi vsak drugi zemljan razvijal grafične kartice, to ne bi bilo dobro, ker tako majhna podjetja ne bi mogla zagotoviti sredstev za razvoj in proizvodnjo. Ne vem, koliko smisla ima zdaj debatirati o približno točni številki, saj nam ta ne bo koristila. Če pa že, bi pa potrebovali vsaj malo več finančih podatkov, koliko se zasluži in koliko stane razvoj - od tu dalje je samo matematika.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux obšel Microsoftov patent za FAT (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
21517595 (12359) Okapi
»

Novi Radeoni na policah trgovin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
999028 (6331) LordPero
»

ATI tudi v nižjem segmentu z novo generacijo zaostaja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
435099 (3022) Jst
»

Bo Intel prevzel nVidio?

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
475222 (3273) tha_man

samo za admine*------------prodaja

Oddelek: Slo-Tech
442609 (1521) darh

Več podobnih tem