» »

Zotob črv se predstavlja

1
2
»

MrStein ::

"... ti garancija odpade, tako za avtomobil, kot tudi za Software."

Za software ne odpade garancija. Ker je nikoli ni bilo.
Software je taki hecen "izdelek", ki ga lahko prodajaš tudi če je največji drek. Nobene garancije ali drugačne odgovornosti ni. Raj za trgovce (in goljufe).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

Dejansko imaš prav.

Toda za ta bug si bil opozorjen, in opozorilo si ignoriral, ter za posledico krivil proizvajalca, ki po eni strani, dejansko tega nebi smel imeti v produktu...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BigWhale ::

Nacin razmisljanja pri uporabi avta in programske opreme je povsem drugacen. Stvar zahteva dolocen mentalni preskok. 90% ljudi pa software jemlje, kot nekaj kar pac je.

Mr.B ::

Da pravilno, tako software kot avto moraš vzdrževati.Le da pri softweru ni neke konstantne periodike...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

64202 ::

> tako software kot avto moraš vzdrževati.

Mi hoces povedat, da mi elektroni gnijejo, pa jih je treba zamenjat?
I am NaN, I am a free man!

Mr.B ::

A imaš avto ?, si za olje ter filtre kdaj slišal......
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

64202 ::

To je posledica obrabe - normalne uporabe. Softver pac ne mores z avti primerjat. Avto lahko primerjas s hisami ce ze hoces.
I am NaN, I am a free man!

veteran ::

Avto lahko primerjas s hisami ce ze hoces

Hehe, softver tudi. Če so temelji leseni, pa pridejo lesni črvi, se hišica sesuje, anede? >:D

MrStein ::

Ja, pa jabolka je tudi treba vzdrževat. Pa na servis nest. Šur. Isto kot avte.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

Software se konstantno menja, ter seveda ima buke, je tako kot vsaka dobrina v trgovini potrošniška roba.
No pa mi povejte, kdaj ste nazadnje nadgradili kak software, dodali popravek gor, namestilinovo verzijo. Software, ki ni imel nove verzije v enem letu, je finančno zgrešen...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BigWhale ::

Jaz sem delal na software-u, ki je laufal nekje od sredine devetdesetih pa se danes laufa. Ista verzija, ki je startala. So pa bugfixi oziroma implementacija novih featurejev. Ampak releasa, ki bi mu lahko rekel nova verzija se ni bilo.

Microsoft ::

Nevem no, samo od tebe BigWhale bi pricakoval malo bolj resne odgovore.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

64202 ::

> Software se konstantno menja, ter seveda ima buke, je tako kot vsaka dobrina v trgovini potrošniška roba.
No pa mi povejte, kdaj ste nazadnje nadgradili kak software, dodali popravek gor, namestilinovo verzijo. Software, ki ni imel nove verzije v enem letu, je finančno zgrešen...

Financna upravicenost nima nic s tem. Softver se pac ne stara (== obrablja) z uporabo.
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

BigWhale ::

Malo bolj resne odgovore? Pa kaj ti je? Zaradi zgoraj omenjenega software-a si lahko ti vesel, da imajo tvoji starsi sploh kaj denarja na bancnem racunu, da so vcasih poslovala podjetja in da lahko sedaj na njem posluje drzava. Stvar pa dela prakticno 24/7.

In ja, to je software, ki je bil samo enkrat prodan in je dozivel samo eno verzijo v pravem pomenu besede. Potem se ga je samo nadgrajevalo v skladu s slovensko zakonodajo.

Kaj bolj resnega bi pa se rad?

Ce ne razumes, ti nisem jaz kriv.

CaqKa ::

potem pa se moreš bolj jasno izrazit ker te tudi jaz nisem najprej razumel:
>>> Jaz sem delal na software-u, ki je laufal nekje od sredine devetdesetih pa se danes laufa

napiši da si developiral tak softver ne pa da si delal na njem.. par črk, ki je zamaskiralo kar si dejansko hotel povedat.
itak nek tak projekt (majhen (glede na svetovno tržišče) in zaprt) niti ne potrebuje kaj več kot pa malenskostih popravkov.. ala menjava ddv stopnje iz 19 na 20..

Mr.B ::

Potrebno je ločiti komercialni software od ti. Industrial standard. To je tako kot bi primerjal recimo hobi program orodja, ter neki profesionalni set.
Pristop pri izdelavi programa za banke, je malo drugačen, kot tak, ki se bo menjal vsako leto itd... Pa zelo vrjetno, je tak program v ločenem sistemu, ki ni odprt na vzven,... Me res zanima, če si kdaj videl pri okencu, da bi kdo brskal po intrenetu, itd..., no modri ekran pa že na slikah...
Realno je optimizacija, ter nek globoki debug, dražji kot, da se zadeva popeča....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BigWhale ::

Delati NA softveru -> razvoj. Delati S softverom -> uporaba. Tako je to pri meni. Se pardoniram za zmedo.

> tak nek tak projekt (majhen (glede na svetovno tržišče) in zaprt) niti ne
> potrebuje kaj več kot pa malenskostih popravkov.. ala menjava ddv stopnje iz 19
> na 20..

No, v bistvu se motis ampak to so ze detajli.

CaqKa ::

potem pa argumentiraj kje se motim. ker vidim da je mr.b enakega mišljenja.

BigWhale ::

Motis se v tem, ker prvo, ne poznas ustrezne zakonodaje, ne poznas samega programa (oziroma celotne resitve), ne poznas delovanja drzavnega placilnega sistema. In ker ena sprememba davcne stopnje iz X na X+1 procenta ni tako blazno majhen popravek, kot se tebi mogoce zdi.

No, ok. Mogoce vse te stvari poznas ampak ce bi jih poznal, bi vedel, da vzdrzevanje tega ni trivialno.

BigWhale ::

Aja, samo par vecjih sprememb v nasi zakonodaji, v casu delovanja tega software-a.

Ukinitev prometnega davka in uvedba DDVja. Ukinitev agencije za placilni promet in uvedba UJPja. Ukinitev trinasjtih poslovalnic APPja po celi sloveniji in sprememba obdelave placilnih nalogov, ki so se kasneje obdelovali centralno. Uvedba skupnih zakladnic... etc, etc, To niso tako majhne spremembe in po teh spremembah je bilo potrebno software pretestirati, tako, kot da bi se pisal znova.

En cisto preprosti problem je to, da moras zvecer razdeliti 100 SIT na tri enake dele in jih zjutraj spet sestaviti skupaj tako, da bos dobil spet 100 SIT in ti nikjer ne bo nic ostalo. :)

Vzdrzevanje software-a, ki laufa 24/7 ni tako lahko opravilo.

CaqKa ::

verjamem

nekaj je na tem, tak sistem more bit dosti bolje zanesljiv kot recimo windows ali pa linux. itak.. samo windows ali linux uporablja dosti več uporabnikov.

in verjamem da taki popravki niso trivialni, je pa nekaj res.. da če imaš tak popravek, lahko večino testov samo še enkrat ponoviš, saj jih imaš že napisane. ni treba recimo vložit še truda v to, da na novo gruntaš kaj vse je treba pretestirat. tako da malo lažje je kot, pa pisanje programa na novo.

kar se tega ujpa in tega tiče pa teh zadev niti ne poznam.. še tole za spremembo ddv sem se komaj spomnil (videl zavrnjen račun ker je gor pisalo DDV (19%) namesto DDV (20%) :>)

ne se ne spoznam.. smo pa imeli elektrotehniki dva izpita iz informatike.. pa četudi jih nebi imeli.. v avtomatizaciji, kjer delaš z krmilniki, je postopek enak. glih tak si developer, ki more na koncu preverit če njegova 'aplikacija' deluje po zastavljenih pravilih, pa še po slovenski zakonodaji..

Microsoft ::

BigWhale, verjames v to, da se projek, v katerem so delali in sedaj delajo Windowse, recimo Windows Vista, uvrsca v sam vrh po velikosti? Naj bi bil Vista celo najvecji softverski projekt na svetu. A to drzi ali ne, je nekje pri vrhu.
Te tvoje stvari vsekakor niso lahke, samo ne mores to primerjat z najvecjimi projekti na svetu. Ker ta dva projekta nimata nic skupnega in nimas kaj za primerjat. Ni ista liga.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

> Te tvoje stvari vsekakor niso lahke, samo ne mores to primerjat z
> najvecjimi projekti na svetu.

Emm, govorili smo o tem, ce se financno splaca delati software, ki ne izide ven vsako leto. Nihce ni nic primerjal.

> Ker ta dva projekta nimata nic skupnega in nimas kaj za primerjat. Ni
> ista liga.

Ne, res ne mores. Jaz nisem imel EULE. Ce je meni ob treh popoldan falilo deset milijard SIT sem jih moral najti do sedmih zjutraj naslednjega dne.

MSju jih ni treba. :P

;)

Mr.B ::

Pa ne morete primerjati programa za banko z Windowsi. Če ne drugega je bilo prodanih s strani softwerske hiše toliko kopij, kolikor je recimo legalnih kopij windowsov na domačih računalnikih.
Tukaj ste začeli primerjati HP himalaje z domačo sestavljanko.
Bančnega softwear z windowsi ne moreš primerjati!
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

64202 ::

Lahko pa s firmware-om, ki je zelo pogost, verjetno vsaj 100x bolj kot instalacije winsev. Pa tisti promil, ki se jih da upgradeat, jih ene procent uporabnikov potem upgradea.
I am NaN, I am a free man!

MrStein ::

Ja, in primerjava pove, da je firmware prav tako bugast, kot windows. :O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

64202 ::

Mrstein: uhm, torej ti hoces upraviciti, da so popravki winsev isto kot menjava olja pri avtu?
I am NaN, I am a free man!

MrStein ::

Huh? Kje sem karkoli podobnega rekel ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

64202 ::

Nisem bil ziher, ali je tam <sarcasm> ali ne :)
I am NaN, I am a free man!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

McAfee ne mara Excela

Oddelek: Novice / Varnost
113380 (2953) Pyr0Beast
»

Microsoft z Acrylicom, beta 1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
253867 (2777) Ziga Dolhar
»

Microsoft in EU dogovorila ime (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
39422610 (18761) OwcA
»

Iskanje lokalno, drugič

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
112210 (2210) tomazz
»

Prvi virus za 64-bitni Windows

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
82727 (2727) MasterMind

Več podobnih tem