» »

za koliko pojeste...

za koliko pojeste...

«
1
2

korenje_ver2 ::

ok mene zanima za kolk denarja pojeste in popijete hrane na dan v povprecju glede na mesec.
jz naprimer pojem za okrog 2000 sit na dan... ce ne sparam. ce sparam pojem za 1000 sit na dan v povprecju.

mtosev ::

Če grem v McDonald's pojem za 1550.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Caligula ::

Jaz za okoli 3500.
Sem pozresen in se drag.

Jan987 ::

kaj pa pojes na dan za 3,5k

Caligula ::

Kilo in pol kvalitetnega mesa, zelenjavo, kake dobre kukije, dobra marmelada, kaki ravioli,..pa ogromno sira.
Sploh kak Brie in podobne.

Na zalost to ni poceni :|

Matek ::

Kilo in pol mesa poješ DNEVNO?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Caligula ::

Vcasih tudi vec. Med pikniki sploh. Smo bolj zivali.
Kadar je pa mesa manj ga pac nadomestijo mesni izdelki...

Doman ::

Caligula :D je moj fotr tvoj vzornik?

barbarpapa1 ::

Ste me naredili radovednega....

Glede na to, da rigorozno beležimo kompletno porabo denarja v našem gospodinjstvu in je hrana ena od ločenih postavk v domačem računovodstvu, sem se sparvil računat, koliko pojemo na dan. Izračun pokaže 655 SIT/Glavo/Dan 8-O. Pa sploh ne šparamo pri hrani! Skratka, sam rezultat me je presenetil.....

Pa dobro, obilo ter raznovrstno in zdravo jejte...

LP

Jože

korenje_ver2 ::

jz bom pa mogu nehat ribe pa zelenjavo in sadje jest... ocitno bo treba strupe jest, ka zivimo v tko bedni drzavi.

Spajky ::

jest pojem in popijem enih 45 jurjev na mesec ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tilen ::

Preveč.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nicjasno ::

barbapapa1: jaz tudi nekaj takedga. Mislim da je pri mei okrog 700 sit/dan.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

TribesMan ::

Če si kuhaš doma je cena zelo ugodna... sam rabiš pa tisto urico ali dve na dan preživeti v kuhinji... Sam na konc se po mojem mnenju splača... doma pripravljena hrana je veliko boljša in tudi veliko bolj zdrava kot večina gostilniške.
In v gostilniško hrano ne štejem McDonaldsov in ostalega fast fooda... tisto je daleč pod nivojem.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Kami ::

Hm, tak na pamet bi reko da za okoli 1500-2000 sit na dan.

Caligula ::

MAtr mal berem pa se mi zdite ful ugodni.

Je kdo naprodaj? :D

Mogoce bi pa jzmogu mal spremenit rezim na kaj cenejsega. Ker v bistvu sm res drag k hudic :|

LapD ::

odvisno od letnega časa..poleti je sadje poceni pozimi je treba pa kej bol močnga :)

DOOM_er ::

Pravzaprav pr nm doma tut komad pojemo, pa mati pravijo da ne pojemo za tolk velik dnarja na dan 680SIT neki tacga na osebo. Se pa strinjam da je domača hrana veliko boljša kot pa gostilniška, čeprav je to tut odvisn, toda men je še zmeri najboljša domača hrana, ki je tudi bolj zdrava.
McDodanlds pa obletavajo sam uni ki jim je prou usen kaj jejo in so eni prašiči ki ne znajo jest hrane v zmernih količinah.
Robots will steal your job. But that's OK

Matek ::

McDodanlds pa obletavajo sam uni ki jim je prou usen kaj jejo in so eni prašiči ki ne znajo jest hrane v zmernih količinah.

Ne moreš tega reč, jaz jem v McDonaldsu recimo 1x mesečno, predvsem zaradi okusne hrane. Poglej film Supersize Me, pa boš izvedel dosti več o McDonaldsu. Ni nujno, da je ljudem, ki redno tam jedo, vseeno. Mogoče pač nimajo časa in/ali denarja (predvsem v US of A, pri nas je drago) za kaj boljšega.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

PersonaRudis ::

Caligula: 3500sit na dan pa 1500g mesa... jao jao jao:\ Daj oboje zreduciraj raje na pol. Btw. kolk si pa velik, da lahko spraviš toliko v sebe? Sam verjetno ne ješ sam mesa... Tak da je dreka še več>:D

mtosev ::

Sam verjetno ne ješ sam mesa... Tak da je dreka še več>:D

hehe
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PersonaRudis ::

Supersize Me, dajte no, to je tako pretirano pa enostransko da to ni res. Take stvari (kot so npr. Moore) morate le z rezervo vzet.:\

mzidy ::

Kaj ni res?!

Dr_M ::

jest sm vecino casa sam doma, tko da si vec al mn hrano sam pripravljam, ampak men je za pripravo in samo jestje (:D) skoda vsake minute, tko da na dan ne prezivim v kuhinji vec kot pol ure, pojem pa tut zelo malo, ker se mi naziranje zdi bedno, tko da pojem nekje za cca 1000sit dnevno, vcasih se mn.
ubistvu raj vec pijem, kot pa jem. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Dolgoročno so Mcdonalds in ostale fast-food varijatne zelo slabe za samo presnovo in za zdravje. Preveč kalorij naenkrat (ogromno nasičenih maščob in sladkorja) dobiš v enem obroku - tudi če je to "fitnes solata". Sicer pa sam včasih zahajam v mC, in to ni nič hudega, problem je če nič ne telovadiš in/ali če veliko ješ tega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SkIDiver ::

Se pridružujem tistim do 700, 800 sit/dan. Sicer ne šparamo na hrani samo tolko pa spet ni porabe. Je pa predvsem poraba pri zelenjavi. Mam pa sam že povn kufr kakega svinjskega al pa govejega mesa. Najraje mam belo meso (perutnina, ribe) ter kako divjačinsko meso ter zelenjavo. nisem nek vegeterjanc al pa kj podobenga. Sem vsejed sam po mojem mnenju je na dan za povprečnega človeka zadost 1 piščančja kolbica. 2 sta že vrh glave dost za potrebe človeka.

Tista o 2 kg mesa na dan je pa huda! Me zanima rezmerje med težo in višino pri takih jedcih mesa!

Kolk vas pa kej gleda na prehranjevalno piramido živil?

Tilen ::

Jaz ne. Jem kaj mi paše.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Samo tolk u vednost, ni ga Tiča čez Prašiča

najboljša riba je Ihanski Brancin :D

btw ko bodo pr micki stregli okusno piščančjo pečenko, bom prešaltu na avijacijo, do takrat pa fuck of Birds :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

perci ::

Nimam pojma kok porabim na dan, ker vse punca kupuje :D. Drugač pa meso jem ene dvakrat na teden, se pravi ene pol kile na teden. Aja, plus ribe seveda.

veteran ::

Kolk vas pa kej gleda na prehranjevalno piramido živil?

A to je tisto, da mora biti v vsakem kosilu krompir in dober šnicl (dno piramide), po kosilu en soliden posladek (sredina piramide), potem pa vse skupaj zaliješ s pivom, otroci pa s kokakolo (vrh piramide)? >:D

Caligula ::

Velik in tezek. Ampak sportna varianta.
Ze mal studiram kje zreducirat.

PersonaRudis ::

Ja pa saj je isto kot pri avtih:

- eni grejo na dizel, eni na bencin, eni se preseravajo s gorivnimi celicami, drugi se predelujejo na plinsko gorivo...

- en so varčni, sicer ne močni, drugi porabijo dosti, pa ne grejo nikamor (kaki ameriški avti), tretji porabijo relativno malo pa grejo solidno...

No, moj avto porabi v povprečju 4-5L bencina na dan.:D

korenje_ver2 ::

jz mislm da mi je najboljs blo v osnovni soli, kjer smo mel normalno hrano za jest. ka doma niso znal nc skuhat... sam takrat sm tako normalno hrano sovrazu, zdej mi je pa kr zal... da moram jest vsak dan pomfri pa ketchup...
sem za normalno hrano. pravjo da mora bit 2x na tedn riba na meniju... tko jem 2x na tedn lososa ali brancina (najcenejse, sam da je riba z malo kosti)... in to mi takoj poveca povprecje dnevne porabe denarja za hrano.
pojedel naj bi tudi 10 jabolk na tedn. sam kva ka 4 granny smith jabolka stanejo 500 sit... zato pojem 10 banan na tedn.

jem pa 1x na dan, ka nimam nobene da bi mi kuhala ;)

SkIDiver ::

Caligula kaka pa je ta veličina in kilaža. Me resnično zanima. Za kg in pol mesa na dan moraš met kr dobro maso. Razen če treniraš kakšen rugby al pa kj podobenga. Ampak še vedno too much, če mene prašaš.

PersonaRudis ::

Sam res, 10kg mesa na teden.:D

Doman ::

Caligula samo naklada :\

Caligula ::

Caligula samo naklada.

Drugace pa 193 cm, 105 do 109 kg. Odvisno ali pred ali po sranju :D

korenje_ver2 ::

mogoce teh 1.5 kg mesa na dan zajema 1.3 kg kosti in 200 gramov mesa...

Caligula ::

In kaksno korenje. Seveda verzije 2. Sam balast in nobene vrednosti :D

Dr_M ::

velik plevel rabi dosti pomij da prezivi.
to sm opazu pr kolegu, ki je podobnih dimenzij... smo mogl na morju skrivat hrano pred njim in njegovo zensko (mali veliki hippopotamus) da smo lohk ostali prezvel dopust.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Mah zanimivo, ce je ful folka in skupno korito se pa avtomatsko precej normaliziram. Pol manj pojem, ce je malo.
Samo to ni pogosto. Komi cakajo zenske, a pridem, da lahk ful skuhajo. Jim pase ce en ful pozre pol.

Pa itak sm hit pr starsih kolegov in kolegic vedno.

Folku je to ful vsec iz neznanih razlogov.

tx-z ::

hmm...
zajtrk:2kosa kruha za zajtrk+marmeljada....pa ene 3dc mleka s 4imi žličkami kakava
malca:en kos sajda
kosiu:krompir/riž/kruh...+meso...skupi pomojm ene 400-700g ..solata...2dc vode
malca:en kos sadja/puding/jogurt/keksi/sladoljed
večerja:od pred kratkim 2dc mleka+1žlička kakava+uni čokoladni...tist za u mlek :))

kok bi blo to prbližn?:\
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

korenje_ver2 ::

malo vec kot 1000 sit...

TribesMan ::

Dejte se vzdržat nepotrebnih komentarjev. OK? Mislim... nekateri se morte ob vse spotaknit. Me prav zanima če v RL stopite na vsak drek ki ga vidite na cesti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Brilko ::

Men se je zadnjič neki zaluštal, pa sem ofnu hladilnik pa naredu za 50 jurjev škode, resno. ;)

whatever ::

Kaj si stolkel hladilnik?:D Težko verjamem, da bi popil in pojedel za 50k sit... razen če si požrl kilo kaviarja/bifteka/pršuta pa poplaknil z nekaj litri najdražjega vina.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

#000000 ::

Ja res a si naredu škodo na tehniki :D ker da bi tolk pojedu je neverjetno, vsaj ne v enem šusu. Ja sej itak vem da je to hec.

Aja BTW kolo iker košta tokle


Al pa tukej

Brilko ::

Neki takega ja, vrate od hladilnika zlamu (jok3) :D.

Res pa je da kamot nardiš za 100k škode, če mal tartufov poješ. :P

Bob Rock ::

Js zadnje case, ko hujsam, pojem v vrednosti enega studentskega bona ali pa malico, ki pride 600 SIT na dan.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

OldSkul ::

Zjutraj in zvečer spijem en 0.5L sadni jogurt - 300 SIT.
Za kosilo ponavadi jem testenine - 400 SIT, včasih meso(govedina itd.) - zastonj, ker ga dobimo, pa kakšna pica je tudi vmes, samo to mi dela babica.

Glede Mcdonaldsa je pa tko. Mene ni videl 4 mesece, pa še takrat smo bili na maturantskem v Grčiji. In moram rečt, da ga nič ne pogrešam, čeprav se tistega BigMaca vseeno ne bi branil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moj jedilnik za nižanje holesterola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13125894 (23311) stara mama
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328666 (22183) Alamar
»

V Belgiji uvedli en dan v tednu izključno vegeterjansko hrano (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1349008 (6169) BigWhale
»

Maxximum shop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7910950 (9103) BlazP
»

Zdrava prehrana; sadje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
786990 (5728) sketch

Več podobnih tem