» »

6800 gt sparkle

6800 gt sparkle

1
2
»

RC14 ::

jeryslo: res je , da če hočeš kupt nov proc je treba kupiti še plato in to kar nanese denarja.
Poskusi z navijanjem pa boš videl kako se bo obneslo in do kam boš prilezel. Sam tko za informacijo pri doomu3 sem z svojim bartonom ki sem ga max navil na 2400Mhz dobil manj slikic kot pa z A64 na original hitrosti torej 1800Mhz. Moraš pa se zavedati da se tile venice procesorji po večini kr dobro navijajo, recimo na 2400-2500Mhz bi skoraj zagotovo prišel. Potem pa je še toliko več razlike.
Če te pač omejuje denar pač svojega navij do konca pa bo tudi kr solidno. Samo škoda je da si kupil takšno grafično, ker ne pride do izraza, če boš pa čez kakšno leto nabavljal nov procesor bo pa tud že ta grafa skoraj prepočasna za nove igre. Ja vedno je problem $$$ ane??

Lp

jeryslo ::

Pravzaprav denar ni takšna omejitev0:) , samo jst sem si nekako naredil načrt koliko denarja bom največ dal za računalnik:) . Verjetno bom pa, če seveda ne bom zadovoljen z navijanjem procesorja dal nekaj denarja in si kupil 64+cheap matično, da bo grafa začela malo bolj švicat:D .

edit:
A mogoče kdo ve, katero jedro Thoroughbred imam jst? Obstajajo a in b, samo tam pri men piše samo ime. Tukaj sem nekaj našel: AMD Thoroughbred

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeryslo ()

RC14 ::

pravilna odločitev.
Moja še preveč švica. Ko si bom vodno zrihtu pol bo šele pela.:D :D .


Lp

Jan987 ::

imaš B jedro

Kup si amd anthlon 64 3000+ venice 38.900 sit
ter pa tole in boš mel hud računalnik, če ti je pa predrago pa vzem tole al pa tole plato. Lohk bi sicer vzel 754 procesor pa bi pršu MAL ceneje skoz sam bi bil pol problem pri nadgradnji.

jest10 ::

Pa kaj mu nekej težite z nadgradnjo. Še posebej ti jani123, ki še sam nimaš blage veze kaj bi naredil s svojo kišto. Naj najprej vsaj proba konkretneje naviti. Če ne bo zadovoljen se bo pa že javil in vprašal kaj nabaviti.

jeryslo ::

No zdaj sem se dva dni malo igral z navijanjem procesorja. Spreminjanje množilnika v bios-u sploh ni mogoče, zato sem dvigoval fsb. Prišel sem iz 133mhz fsb na 149mhz. Na tejle sliki mi dela zdajle comp. na 148mhz fsb, ker se mi je comp. na 149mhz resetiral po približno 1h.



Voltažo sem dvignil z možnostjo v biosu-overcore voltage iz 1.65v na 1.744v. FSB sem dvigoval postopoma, toda ko sem dvignil iz 149 na 150mhz, je računalnik deloval, samo na ekranu ni bilo slike. Zdaj me pa zanima, če je to omejitev za moj procesor? Ker jaz sem pričakoval bistveno več. Pa še tole, imam rame, ki so vsi ddr400. Prej so mi delovali na ddr266, na takšnih frekvencah kot fsb. A zdej ko sem navil računalnik, lahko potem tudi rame dvignem na ddr333 ali pa na ddr400?

pss.
če mislite, da sem dal za grafično čez 100.000 sit se motite. Bila je 65.000sit + poštnina iz Nemčije:)) Ebay se res splača;) . Da ne govorimo o ceni pri nas+ moja ima dva ventilatorja8-) , sam zdaj jo pa ne morem 100% prešvicat:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeryslo ()

Sami ::

Zdaj me pa zanima, če je to omejitev za moj procesor? Ker jaz sem pričakoval bistveno več. Pa še tole, imam rame, ki so vsi ddr400. Prej so mi delovali na ddr266, na takšnih frekvencah kot fsb. A zdej ko sem navil računalnik, lahko potem tudi rame dvignem na ddr333 ali pa na ddr400?

To verjetno ni omejitev za tvoj proc, moral bi še malo povišati voltažo. Rame pa nastavi na 1:1, da ti bodo sinhrono delovali s procesorjem (pr. če imaš FSB 150, ti morajo rami delovati na 150Mhz=DDR300).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

ČIP 008 ::

Ne vem kaj si kupoval tako močno grafo če nisi pripravljen dati dobrih 10 čukov za plato, ki bi ti bi podpirala vsaj FSB 200. Zdaj se pa mučiš in jokaš ter stokaš pri FSB 140.........jao.........jao............

jeryslo ::

Kdo je pa rekel, da nisem pripravljen dati 10čukov? Najprej se hočem prepričat če iz tega procesorja res ne bom mogel iztisnit več. Pa prvo si prav preber, ker me ne matra pri 140 ampak pri 150. Če nimaš nič pametnega za povedat bodi raje tiho;( , ker s tem da mi govoriš naj se spravim v trgovino in si kupim novo matično mi nič ne pomagaš. Bom že potem vprašal če bom nucal. Zahvaljujem se tistim, ki ste mi pomagali z pametnimi odgovorimi in upam da mi boste odgovorili še na druga moja vprašanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeryslo ()

tonex23 ::

a maš vklopln V-sync v nastavitvah za grafično?maš lcd monitor?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

jest10 ::

Matra te prenizka voltaža.
Dvigneš jo lahko le s tem. Vzemi tanke žičke in vstavljaj v podnožje.(naštimaj socket view) Max kar lahko nastaviš je 1.85V + 5%, kar pa je čez glavo dovolj:D
Do 149MHz moraš imeti rame nastavljene na 133(266)MHz, 150 in dalje pa na 166(333)MHz(pri 150MHz se spremeni delilnik)

ČIP 008: Ta plata neuradno podpira tudi 200MHz FSB. Več kot 90% primerkov normalno deluje na tej in še malo višji frekvenci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

jeryslo ::

a maš vklopln V-sync v nastavitvah za grafično?maš lcd monitor?

Imam lcd monitor, v nastavitvah pa imam naštiman vertical sync na application controlled.

jest10:
Kaj se naredi, če bi žičke narobe vstavljal? Lahko uničim procesor?

jest10 ::

Verjetno ga nebi. Priporočljivo pa ogotvo ni:D
Ma sej ne moreš faliti. Sprintaj si pa dobro poglej. Kera luknjica od roba je prava boš pa menda že znal prešteti.
Jaz imam na ta način naštimano 1.7V +5% na duronu, ki ima privzeto voltažo 1.5V

Dead_Eye ::

Da ti povem še moje izkušnje. Procesor TbreadB 1700+, ki je na epox 8rda+ delal bp na 2000Mhz brez višanja voltaže, na asrockovi plošči ni delal niti 200 mhz več kot default(1480Mhz)...

Tako da procesor gre verjetno veliko več, omejitev je plošča. Pač kvaliteta izdelave, asrock je narejen da dela vse pri default in temu je tudi cena primerna... če se pa še navija pa si lahko res srečen...
The one and only

jest10 ::

Daj bodi no natančen in povej na kateri Asrockovi plošči. Ker se zelo razlikujejo

dxx ::

Jaz na K7S8x kamot furam na 200FSB sinhrono, plošča se pa na 201FSB niti zbudi ne več:P Zanjo sem dal 8k. Imam 2500+@3200+
Dobr, sem kar zadovoljen da vsaj do 200FSB dela rock stable:D

jeryslo ::

Včeraj sem šel gledat manual od matične iz cd-ja in sem videl, da imam matična možnost z prestavljanjem jumperjev spreminjati multiplier. In sem poskusil vstavit jumperje, in zdaj lahk dam na katerkoli multiplier želim. Edino ne razumem, kako je to možno, ker naj bi bil procesor zaklenjen. Potem sem se igral z multiplierji. Dal sem na 12x (prej je bilo na 16x) in zvišal fsb na 195 mhz. Gre tudi čez 200 samo da, ko zalaufa bios, tam še kr piše 200, če dam 205, mi gre nazaj na 195mhz. No v glavnem 200x12=2400mhz. Potem sem probal spreminjat frekvence ramov, ddr400 vendar še vseeno nisem mogel spravit čez več kot 2430mhz. Pol sem šel še spreminjat multiplier in sem dal na 13.5x vendar se vsakič ko pridem do okoli 2400mhz in probam še zvišat fsb računalnik meče ven error-je ali pa je na monitorju samo tema.

Probal sem z overcore voltage in kar je tukaj najbolj čudno je, da tudi, če sem na 2400mhz laufal brez overcore voltage je delal (do biosa, do windowsov sploh ne pride:D ) ni bilo razlike kot pa če bi ga imel enabled. Najprej sem mislil da zato ne more iti čez 2430mhz, ker nima dovolj voltaže, sam tudi z overcore voltage ni razlike.

Pol sem šel z sisoft sandra mal teste delat za procesor in memory. Tukaj je screen od memory bandwith benchmark:



Kar mi je tle čudn, je tisti bandwith Efficiency, ki je komaj 81% in 74%. Zdaj me pa zanima, če je to normalno? Pa še, kam je šlo tistih 20%?

jest10 ::

Si FSB prestavil na 200MHz na matični?
Je ram sinhrono s FSB?
Za slabšo efektivnost so pa verjetno krivi timingi rama.

jeryslo ::

FSB sem prestavil v biosu, nato sem pa probal še z jumperji. Na 200mhz sem ga v biosu, in ni razlike, če daš kar jumperje na matični na 200fsb;). Če je pa ram sinhrono, pa nisem ziher, naštimal sem na ddr333, ker mam trenutno fsb 178mhz. Če dam pa ram na auto, je pa na 266ddr, kar se mi zdi čudno, da ga ne zviša glede na višji fsb. Probal sem met rame na ddr400, pri 200mhz fsb, vendar mi skoz med igro blue screen vn meče.

Rami so pa zelo topli, zgleda tako kot da bi se pregreval, tak da je to mogoče vzrok da mi ne delajo dober na ddr400. Pa kolk to vpliva, ker jst mam po 3 palčke rama;256ddr 400+ 512ddr 400 in 512ddr 400, v navodilih od matične in tudi na uradni strani pa piše da je lahko največ 1gb ddr400. Bi lahko bil potem tudi to vzrok, ker imam 1,25 gb rama, ki so vsi ddr400 vendar ne morejo delovati na ddr400, ker matična podpira samo 1gb ddr400? In kakšne so posledice, če je hitrost ramov večja kot jo podpira matična (BSOD)?

Neverjamem pa, če bi lahko zaradi slabega timinga rama izgubil 20%. Ali pač?:(

jest10 ::

Ok problem je tukaj: Ta plata ne more poganjati TREH plalčk rama na 200MHz. Po specifikacijah lahko samo eno, večinoma delujeta tudi dve, tri pa zelo redko.
Najbolje da imaš FSB malo pod 200MHz(toliko da bodo rami lahko laufali sinhrono). Pač poišči tako kombinacijo množilnika in FSBja, da boš dobil max zmogljivost.
Ali pa probaš samo z dvema palčkama rama na 200MHz FSB sinhrono.
In ja teh 20% razlike je zaradi rama, ki ga trenutno laufaš asinhrono.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja sistem pomoč.

Oddelek: Strojna oprema
251647 (1289) scancarm
»

Nvidiin čip naslednje generacije-G70 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Strojna oprema
45825355 (16243) Senitel
»

Medal of Honor: Pacific Assault

Oddelek: Igre
403145 (1859) Mirč
»

6600agp za 34k sit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32616649 (10101) Nande
»

3DMark05 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1237978 (5125) Jaffa

Več podobnih tem