» »

Nvidiin čip naslednje generacije-G70

Nvidiin čip naslednje generacije-G70

««
3 / 10
»»

RC14 ::

Bom še jaz malo offtopic.:D

DrAndy:
Ta grafa , torej X850XT PE je super strupena kartica, sam ne pa govorit da je v večini primerov hitrejša od 6800 ULTRE.
Je dosti iger v prid ULTRI npr:

The Chronicles of Riddick,
Painkiller: Battle Out of Hell,
Il-2 Sturmovik: Aces in the Sky,
Lock On: Modern Air Combat,
Warhammer 40.000,
Prince of Persia,
Unreal Tournament 2004
pa še kira se najde.
Na eni strani ne vem točno so testirali beta verzijo od igre FEAR (izid JESENI) in je bila Ultra spet hitrejša in to kar opazno. Tako da ni samo v DOOM3 hitrejša tako kot ti praviš.;(( Doom 3 je pač striktno za Nvidio, Half Life2 pa za ATI. Nekatere igre so pač bolj pisane za ATI nekatere za Nvidijo tko da neke razlike lih ni tukaj. Skupno gledano so nekako enakovredne kartice, pač stvar okusa. Za 3dmarke pa je nedvomno boljši ATI, tko da tistim ki so pomembne točke v teh 3dmarkih bodo pač raje imeli ATI-ja, za igre pa je isto sranje.
Kako bo pa z to naslednjo generacijo se pa še ne ve, ampak po specifikacijah sodeč bolje kaže Atiju. Pa nisem nobeden privrženec katerekoli kartice, pač tista katera ponuja več za svoj denar, je zame bolšja kartica pa ni važno ali je Ati al pa Nvidia. Sam imam 6800GT ki je v večini primerov hitrejša od X800XL, ampak če bi danes kupoval kartico , bi sigurno raje vzel X800XL, saj je dosti cenejša in ne kaj dosti počasnejša. Pač takrat še ni bilo teh kartic tko da.....

Lp

Tarzan ::

nVidio bi vzel samo zaradi gonilnikov, če bi veliko igral igre. Ati se še vedno poserje na Linux OS. Tudi to se utegne spremeniti, ampak precej prepočasi.

tiborrr ::

Dober post, RC14. Sami, Tilen in ATijaši, umirite se.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

DrAndy ::

Nikjer nisem rekel, da je 6800 Ultra hitrejša samo v Doomu 3, pravim samo, da je X850XT PE celokupno gledano malenkost hitrejši od 6800 Ultre in temu v prid govorijo tudi testiranja dotičnih kartic.
In pri tem sploh ni pomembna morebitna naklonjenost določenemu podjetju, ker pač dejstvo ostaja, da je X850XT PE trenutno najhitrejši grafični čip. Če to ni res, potem so očitno vse informacije, ki jih imam, zlagane in testi zgoljufani.

Kar se tiče primerjave Geforca 6800GT in Radeona X800XL: kartici sta hitrostno na skoraj enakem nivoju (v določenih igrah je hitrejši 6800GT, v določenih X800XL), vendar Radeonu X800XL v prid govorijo za okrog 20.000 SIT nižja cena, zaradi 0.11 mikronske zgradbe manjša poraba energije, posledično manjše segrevanje (za Gigabytov model zadostuje že pasivno hlajenje) in zato tudi večji navijaški potencial.

Glede na naslednjo generacijo kartic verjamem, da bo ATI obdržal prvo mesto, saj R520 na papirju obljublja precej več kot G70, ampak pustimo se presenetit. Dokler kartice ne pridejo na trg in se ne opravijo verodostojni testi, je težko napovedovati, kako bo v resnici.

In da ne bo kdo narobe razumel, sam nisem privrženec določene firme, saj sem vedno imel tisto, kar se je v določenem obdobju najbolj splačalo.
Kar se tiče obdobja pospeševalnikov sem najprej imel prvega Voodoo-ja, potem Voodoo-ja 3 2000, nato Geforca 2 MX400, zdaj pa še vedno posedujem Radeona 9500 PRO, ki sem ga tudi precej navil in še vedno precej dobro služi svojemu namenu tudi v najsodobnejših špilih.
Zdaj čakam na naslednjo generacijo kartic in kdor bo boljši, tistemu bo šel moj denar, ampak na podlagi napovedi se mi dozdeva, da bo to zopet ATI.

OK, saj vem, da sem že tečen, ampak včasih moram pa tudi jazst povedat svoje. :D
Zagotovo vem le to, da nič ni zagotovo.

Senitel ::

X850XT PE najhitrejši grafični čip... V kakšnem smislu?
Radeoni se tokrat zanašajo na precej višje frekvence kot GeForce-i, ker so sami čipi manjši. Ob isti frekvenci je GF hitrejši. Poleg tega je čisto možno, da ima GF "hitrejše" shaderje kot Radeon (kljub prednosti v frekvenci Radeonov). Možno pravim zato, ker je seveda ful odvisno kako so sami shaderji spisani. Fillrate je že lep čas dovolj visok, problem je ker igre potrebujejo več (pixel) shaderjev. In tako se to lepo poveže nazaj na fillrate.
Tiste kvazi specifikacije novih Radeonov so pa IMO pošteno iz trte zvite. Ne moreš kar tako navalit na čisto nov proces (0.09), spravit ven 500+MHz čip, ki je poleg vsega še večji od česar koli so sploh spravili ven... To niti ni bila ATI-jeva politika do sedaj. Novi procesi so se uporabljali za low end čipe, da se ugotovijo kje so težave na manj kompleksnih čipih in da se zmanjša strošek za te low end čipe.

Zheegec ::

Flame ON >:D
Je kdo ze kaj bral o derivatih G70, zanima me mid-end, nekje v $$$ rangu zdajsnjih 6600GT!? Llahko bi ze pricakovali 12 cevovodov v tem rangu :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

strictom ::

Moderator ki podžiga flame ware... Thats a new one :\
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zheegec ::

@StricTOM: :D Misljeno je bilo sarkasticno.
Malo materiala za on-topic poste:
7800GTX to arrive in eight days
7800GTX 256MB - $639

Sam sicer se vedno cakam na 7600GT :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

RC14 ::

ALIEN3001:
te grafe bodo po mojem prišle ven šele jeseni, in tudi jaz mislim in pričakujem da bodo ta srednji razred kartic imele 12 cevovodov nekje v rangu X800Pro oz 6800 oz mogoče še rahlo hitrejše.

Lp

_Nick_ ::

nikjer nisem zasledil, 22. junija izidejo samo 7800 GTX, ali tut 7800NU in GT?
DFI NF4 Ultra-D, A64 Venice 3000+@2700mhz, 2x512mb Twinmos SP PC3500,
Sapphire Radeon X800XL, Audigy2 ZS, Tagan 420w

igor0203 ::

can't wait to come!!! >:D

dxx ::

Veste kaj, spet se prepirate:P Brezveze. Men je useen kaj piše na kartici, sam da mi ponudi za moj denar največ, ne ssamo slik/s ampak tudi dobre gonilnike, v tem obdobju mi jih Nvidia dobavlja.:D
Sam sicer se vedno cakam na 7600GT

Hehe, tudi jaz. Bomo videli, še sedem dni.

jest10 ::

Senitel:
Jaz pa mislim, da je ATI kar lepo sel na nov proces.
Se pa ponekod slisijo govorice, da ima zaradi tega nekaj tezav in izdela bolj malo cipov z delujocimi 32 cevovodi. Ce je to res bo od zacetka na trgu dosti vec X900 in X900PRO, 32 cevovodne kartice pa masovno malo kasneje.

ČIP 008 ::

NVIDIA bo GeForce 7800 GTX predstavila za teden dni se pravi v torek 21.06.2005.:D

Senitel ::

jest10: ja bomo videli... samo tudi če bo ATI imel 32 pipelineov, NVIDIA pa 24 to ne bo dosti impliciralo o sami hitrosti čipa.

Good Guy ::

ATI all way long
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

eDDi ::

men se tud zdi da bo atijeva karta ful predolga. retard.

ČIP 008 ::

Ve se tudi že cena , ki bo 639 dolarjev za 7800 GTX 256MB. Se pravi 114 dolarjev bo cenejša od 6800 Ultra 512MB.8-O

Oblivion ::

To whom it may concern: 7800GTX
Score v 3dmark 2005 naj bi bil 7703


Vir: HardSpell

Theinquirer

Good Guy ::

res veliko
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Shark-357 ::

Pričakoval bi malo več ko 7700pik namreč jaz sem dobil z svojo 6800gt 6630 v 05 :/

Oblivion ::

Kot pravi TheInquirer je tudi SLi dosegel "le" 12.000 tock. Nekam malo se mi zdi za naslednjo generacijo cipov. Je pa res, da se za ta rezultat ne pozna konfiguracije, mogoce je blo pa kje drugje ozko grlo. Malce me to spominja na razliko med 9700 ter 9800, kjer ni bilo bistveno nic novega.
No pocakajmo na uradno predstavitev in prave teste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oblivion ()

Engineer_SLO ::

tudi meni se zdi nizek score,pri SLI varanti pa gre verjetno za ozko grlo v procesorski moči compa,mogoče so ga pozabili naviti....:D

seveda pa je potrebno počakati še gonilnike ki bodo tudi nekaj doprinesli...:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Zgodovina sprememb…

tiborrr ::

Hehe, decki, pozabljate, da vi furate za vec kot 40% navite procesorje pri ultra visokem FSBju in visokem memmory bandwidthu, tam pa furajo privzete nastavitve >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

RC14 ::

Vseeno se mi zdi za grafo ki bo kao oh in sploh hitra (tako ste nekateri govorili pred kakšnim mesecem) in seveda draga premajhen rezultat. Za grafo nove generacije in to najhitrejšo bi pričakoval recimo vsaj 9000 pik, da bi se splačalo it v menjavo za lastnike 6800GT in Ultre. Vsaj kar se iger tiče. Mislim, oz sem skoraj prepričan da bo ATI ponujal dosti več za isti denar.
To je moje osebno mnenje seveda


Lp

ČIP 008 ::

V strukturi GeForce 7800 GTX nima velikih sprememb saj gre za čip NV40, ki je le bolj dodelan. 110 nm, 302 milijona tran., 430 Mhz, 24 pixsel, 8 vertexs, 256 MB GDR3, ki bo deloval na 1,2 Gzh. Fill rate 6,88 miljard pixsel na sekundo in potrošnja 100W. Se pravi da ne gre za čistokrvno grafo naslednje generacije ampak za nekakšno nadgradnjo 6800 Ultre in od tod tudi bolj skromni rezultati!:D

eDDi ::

mislim da nima smisla primerjat neke rezultate od ultra navitih graf z nekimi nenavitimi novimi.. pol je pa 1000 pik razlike pa se čudite.

to je isto kot pa procesor k bo pršu ven pa bo tiktakal na 2800Mhz, pa se boste vsi zgražali, da vam je pa to že zdavnaj tako šibalo, ampak z veliko razliko, da pri vas to šiba ultra navito, z povečano voltažo in izredno dobrimi vodnimi hlajenji, tam je pa vse stock.

RC14 ::

Ja sej to se zavedam, ampak vseeno bi pričakoval več.
Kar je pod 10.000 ni nič. :D :D.
Mislim da bo X900XT-PE dobila krepko več kot 7700 pik pa ne bo kaj dosti dražja od te GTX. No, raje počakajmo na prve in prave teste pa bomo pol vidli točno kako se obnašajo te grafe. Če že Nvidia ne bo mogla konkurirati ATI-ju pri highend grafah, upam da bo imela vsaj nižje cene. Price/performance je najbol pomembno (vsaj zame).

Lp

globoko grlo ::

mogoče mal off-topic, ampak a se X800 XL 256 dobi kj cenej kot pa za 82 čukov, kokr je na enaa

_Nick_ ::

globoko grlo: pomoje se ti jo zdej ne splača kupovat, raje počakaj na 7800NU ki bo verjetno imela enako ceno kot ta ki si jo navedel in bo verjetno boljša

tako bom js naredil :D
DFI NF4 Ultra-D, A64 Venice 3000+@2700mhz, 2x512mb Twinmos SP PC3500,
Sapphire Radeon X800XL, Audigy2 ZS, Tagan 420w

Good Guy ::

nvidia jo bo že spet usrala tko kot z fx serijo saj tako jst mislim
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr Evil ::

rovtar.Če bi jaz kupil grafo za 120k bi tud tak mislu....:D

Good Guy ::

kr poglej kva je blo z fx serijo čisti nič takrat je rulu 9800pro/9600pro (sej še zmeri) po tehlelih podatkih in scoorih pa tut ne vidim dobre prihodnosti za to serijo kartic
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Sami ::

9800pro/9600pro

9600pro od kje pa teb to??? R9600Pro je bila povprečna kartica, ki je ponujala malo za svoj denar, bolj se je splačalo kupiti Ti4200.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

strictom ::

Sami: Najdi kartico ki jo dobiš rabljeno že za 15k in ki ima več kot 3700 3D Markov 03!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Sami ::

Najdi kartico ki jo dobiš rabljeno že za 15k in ki ima več kot 3700 3D Markov 03!

Ni blema, tole je GF 6200@6600, ki doseže dosti več kot 3700pik.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Oblivion ::

Novi testi 7800GTX z eno kartico:




SLi:



Vse skupaj poganja FX57 na 2,96GHz

Baje da je se en razultat z graficno malo navito
7800 stock (430/1200)
9000 na 500/1300
13000 stock in SLI

Good Guy ::

še manj kot 6800 ultra tole bo polom :D, vsaj mensezdi
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

igor0203 ::

njami njami.... >:D

igor0203 ::

rovtar: zadeva je šele ven prišla, počak da še mal gonilnike zrihtajo pa to...

a so kšni testi od x900 serije?

Good Guy ::

ni jih še sam vem da cross fire roxa x900 bo pa še bol to mi deli ati nvidia will go down
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

jest10 ::

Sami:
Tudi navita 9600 preseze opazno cez 4000pik. In za DX9 je 9600pro/xt opazno boljsa od fx 52xx,56xx in v dosti primerih tudi 57xx. fx si bile pac polomija za DX9

_Nick_ ::

za kdaj pa je ati napovedal izid? če je že sploh :\
DFI NF4 Ultra-D, A64 Venice 3000+@2700mhz, 2x512mb Twinmos SP PC3500,
Sapphire Radeon X800XL, Audigy2 ZS, Tagan 420w

=Exceed= ::

Po dooooolgem času se spet malo računalniško izobražujem...no pustimo to!

Sam vidim pa da vojna med privrženci Ati-ja in nVidie ne bo ponehala. A ne ROVTAR?
Da malo podkurim... verjetno ne preneseš da nVidia dela tako hitre GPU-je? In to vse sklepam na podlagi tvojih postov in tega preko katere kartice špilaš pasjanso!!

Končno so pa te high end kartice včinoma podobno hitre in so minimalne rezlike! To ve vsak! Kaj bo pa kdo kupu je pa njegova stvar! Apak potrošniški razred bo pa še vseeno gledal karte do 50KSIT in tm pa je in bo važno al Ati al nVidia in ta trenutek vsekakor zmaga nVidia 6600GT!!!

OK da se držim teme!

Drugač pa res počakmo novejše gonilnike...in bo GTX poletel!


LP


Miha

DominusSLO ::

No ta trenutek se dobi radeona 9800pro za 32k sit... Glede na to, da stane 6600gt 15k-20k več, si ga lahko kr nekam utaknejo.

=Exceed= ::

http://www.mlacom.si/


12KSit razlike...pospešek pa še v seen večji v prid GF-a!!!


LP

Miha

Sami ::

No ta trenutek se dobi radeona 9800pro za 32k sit... Glede na to, da stane 6600gt 15k-20k več

V Jae se 6600GT dobi že za 42k, to je 10k razlike.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Mr.B ::

http://www.theinquirer.net/?article=240...
"but I have to warn you that those forum boys tested with an FX57 clocked at 2960MHZ, up from its original 2800MHz clock.

You should expect an even smaller number when you use a normal non overclock CPU core and I have to warn you that the real number is much closer to 7000+ than the one you can see on this forum."

Pa še za ljubljence SLI Marketinga ali natega...
http://www.theinquirer.net/?article=240...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bramac ^^ ::

V Jae se 6600GT dobi že za 42k, to je 10k razlike.


Kje jo ti vidiš za 42k? Na ceniku je najcenejša 6600gt pci-e stane pa 47k. Agp pa ne dobiš pod 50k.

jest10 ::

=Exceed=:
Kako pa ti računaš? Če je recimo 9800PRO 32jurjeu, GT pa 12jureju več je to 37% razlike v ceni. V zmogljivosti pa je razlika dosti manjša, tako da GT nima šans, če gledaš cena/zmogljivost.
In tudi v rangu okoli 50 jurjeu sta si ATI ni nVidia dokaj izenačena. X700PRO je približno toliko % cenejši, kolikor je tudi počasnejši. Tako da v obeh taborih dobiš enako za svoj denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI izdal Radeon X1900 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10812818 (9614) Senitel
»

7800GTX 512 rama že čez dober teden? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1087913 (4708) Good Guy
»

R520 in njegovi derivati (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Strojna oprema
57228133 (16118) Shark-357
»

NVIDIA GeForce 7800 GT

Oddelek: Strojna oprema
281851 (1311) jest10
»

R520 bo zamudil

Oddelek: Novice / Grafične kartice
273419 (2384) kuglvinkl

Več podobnih tem