» »

Nvidiin čip naslednje generacije-G70

Nvidiin čip naslednje generacije-G70

««
7 / 10
»»

globoko grlo ::

7800gt se ze dobi v EU od nekak 85 jurjev naprej.

se prav da bo pr ns mal čez 100 čukov, matr jim

jest10 ::

Mi pa nismo EU ane:D
Raje reči čez mejo

Dr_M ::

Ma naj se šušlja kar hoče. AGP verzija bo.

dokler nvidia ne bo dala zegnja, ne bo nic. :)
kar pa zelo dvomim da bodo dal. :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Ja, tako kot AGP to PCI konverterjev nebi bilo brez nje,..

Nvidia tukaj nima nic zraven. Samo aktivno ni podprla tega. Vsaj ne uradno in zaenkrat.
Na AGPju pa itak bo. Samo malo se probajo vse podvrzene sugestiji nategnit, da zmecejo spet malo dnearja za nove sisteme.
Saj mamo tu take, ki so vsi navduseno ze takoj leteli na PCI, SATA,.. in najprej pametovali kako da je hitreje potem pa saltali na zgovarjanje na boljso nadgradljivost... :D

Dr_M ::

Nvidia tukaj nima nic zraven.

nvidia ma tuki cist vse zravn. ajt nebi reku, da bi bridge delal ksni 3party pocarji, ampak so od nvidie.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Bi ti ze to lahko dalo misliti, da se obeta AGP v navezi s cisto vsemi graficnimi karticami, ki jih AGP nebi oviral. In takih se nekaj casa ne bo.
7800 pa sploh ni sposobna do konca izkoristit AGP vodila tako, da ziher bo na AGPju. Z uradno podporo Nvidia ali pa brez.

Dr_M ::

pa clovk, pa kaj za kurac ma izkoristek tuki veze? dej razloz?
to nima popolnoma nic veze. NIC, nula. a je to tok tezko dojet?

pa ti lahko dokazes, da G70 dela z obstojecimi HISi, ki so npr na GF6600?? mas ksn dokaz da je mozno?
ce mas, na plan z njim. ce nimas, potem ne bluzi neki v tri dni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

pa ti lahko dokazes, da G70 dela z obstojecimi HISi, k

its HSI goddamn ;) :D :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

Če bo bo, če ne pač ne, brezveze se še tukaj naprej kregat in pametovat. Sam imam občutek da bodo naredili tud na AGP kartice, samo rahlo pozneje. Če pa ne bodo,že sami vedo zakaj ne. Upam da bo vsaj ATI dal kaj ven na AGP-ju, saj je še veliko uporabnikov ki bi kupili novo grafo.


Lp

Good Guy ::

ati bo dau verjemi
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

RC14 ::

Te držim za besedo.:D :D


Lp

Dr_M ::

ati daje to vn ze 1 let, pa se zdej ni nic.
na ati kr lepo pozabite, oni majo miljon paperlaunchev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Good Guy ::

ja jst ga bom meu skoz ne glede na to kašen grafične bojo uzuni
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

moje sozalje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Good Guy ::

ja sej boš joku ko bo pršu r520
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

zakaj bi pa joku?
r520 ne bo cist nc posebnega.
pa tako ali tako nism neumen, da bi daju 100k+ za graficno, tko da mi kratkomalo dol visi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Good Guy ::

ja sej tebi bo itak skoz dol viselo nikol stalo pokonc :D :D jst mam pa dnar tko da si jo kupim ko pride agp, če pa nimaš dnara pejt pa delat ;)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

igor0203 ::

no ja, pol se boš pa pomoje še kr neki cajta načaku... jst pa ne grem nazaj k atiju in to zarad gonilnikov, k za linuxe so podn.
pa tud zdej sm kupu gf6800gt, tko da bo neki cajta mer...

sam rovtar, dej mi povej zakaj si topk zalublen v ATI? kupiš pač tisto kar je best buy, ne glede na to al je ATI al nVidia al Matrox,...

Good Guy ::

na ati je moja edina firma od katere bom kupu grafično, jebat ga vsak ma svoje favorite čeprav niso najboljši
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

rovtar: no ti bom povedu neki. mam 200-250k sit place na mesec, ampak useen nism tok prfuknen, da bi kupoval tok drage graficne, zato da bi se hvalu okol.

no pa ce ze govorimo komu kej stoji. men ze neb stal ob hudi graficni. ce teb, potem je cas, da si omislis zivljenje.

pa kako hudica bos kupu graficno na AGP, ce bo samo na papirju?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

EvilDare ::

Igor0203: kaj se sploh sekiraš. Naj človek kupuje karm u paše, četudi ni najboljše za isto ceno. Tako ali tako razlike pa spet niso tako ogromne da se da rečt kaj je najboljše. Pa ti tud Dr_M kako pa ti veš da Ati ne bo naredil kaj bolšega. kartic sploh še ni vzuni. jaz nisem videl še nobenega testa ki bi to dokazoval. Ati je malo zasral ker čaka. Kaj pa če hoče kar se da izboljšati svoj izdelek in stestirati gonilnike, da ko bo izdal kartice, lahko zopet bil malo boljši. Ne vem zakaj se kregate če pa kartic sploh še ni vzunaj. Jaz bom vedno kupil tisto kar se tisti trenutek najbolj splača.

Malo me pa le skrbi ker ne bo oz. nič ni znanega o karticah na agp.

Good Guy ::

Dr_M predlagam da greš mal u life ti bo dobro delo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

Dr_M ::

jest tko pravim. tist ki ma dnar za 100k' sit graficne, ma tut dnar za dobro novo plato.

jest komi cakam na novo revizijo DFI NF4 SLI plate. ampak trenutno mi barton 2530mhz in gf6600gt dela uredu. :)
bom pa verjetn do novga leta zamenju kompleten sistem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Legoless ::

Mene ne moti, da folk kupuje takšne grafične, saj je njihov denar. Moti me edino, da je nekaj folka tako zaljubljenega v nekatere firme in nočejo ničesar drugega niti povohat, potem pa to še oglašujejo na forumih. Meni je vseeno kakšne kartice imajo, a če pravijo: ATI je moja edina firma, kupil bom samo ATI kartice, etc. To je pomoje slepo. Zato imam tak folk za BAF (Blind ATI Fan). Ati v tem primeru. Je pa čudno, ker še nikjer nisem videl folka, ki bi tako oglaševal Nvidio.

Vesoljc ::

pametni molčimo ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Caligula ::

DR_M je uspesen taksist. Ne ga zafrkavat :D

DR_M itak da ti probam lih to dopovedat. Da fizicno AGP ni omejitev. Da steje samo ekonomija.
In ta bo diktirala, da se te kartice vrzejo tud na AGPju ven za folk, ki se ne pusti manipulirat industriji. No vsaj ne ful :D

Se pa strinjam, da bi ti cist dobro delo, ce bi sel mal v lajf :D
Ker se je ze zacel. Zdej s placo nabijas, pol bos z vezami, pol z IQjem namerjenim s kakim glupim online testom na koncu bos pa ze z dolzino tica tuki strasiu ali smetiu :D

EDIT:
Sem lihkar videl, da si v temi o Telemachu ze streljal z vezami na Telemachu :D
LOL!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Good Guy ::

Legoless, sej ti pa neki razumeš (glede dnarja) sam jst sm tok zalublen v rdečo pa v ati-ja da grde zelene nvidie sploh pogledam ne :P (vem da ma tut nvidia rdeče kartice,sam mi niso všeč=) pač jebat ga mi je všeč sam ati, tko da ne me tle neki kritizirat!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

RC14 ::

rovtar:
Pa bi ti vseeno kupil ATI-ja, pa čeprav bi bil pri isti ceni 30% počasnejši od Nvidie ??


Lp

jest10 ::

Legoless:
Potem pa slabo gledaš. Že na tem forumu je nekaj oseb, ki vidijo samo Nvidio, pa ni važno kako dobra je v tistem trenutku. Na obeh straneh imaš ekstreme.

Good Guy ::

RC14 itak nikoil ne bo blo tko tko da mi ni treba skrbet za to
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Caligula ::

Rovtar, Nvidie so trenutno boljsi nakup. Tko simpl je to.
A ti med igro gledas v zaslon ali v kisto?

Kupi si nvidio pa si daj kak drug okrasek v kisto, da te zamoti :D
Lahko jo celo zakamufuliras.

jest10 ::

Caligula: Ne vedno. V malo višjem razredu je X800XL best buy.
Sedaj ko primanjkuje modabilnih 6200 se pa tudi 9800PRO splača, če se ga dobi poceni.

Caligula ::

Jz cedalje bolj govorim o 7800. Ker bo sploh GT glede na performance leap celo vredna svojega denarja.

Legoless ::

jest10, vem, da so. Moj point je, da jih ni toliko kot na strani rdečih. Žal nisem toliko na forumu in čekiram le HW forume. Link bi pomagal. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Legoless ()

Good Guy ::

kt da je važn kok nas je tut če sam edini sam da sm zadovoln
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

RC14 ::

rovtar:

In kaj je tako obutno boljšega pri atiju, da ga tako hvališ? Malo razloži.



Lp

Good Guy ::

firma barva :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

speed machine ::

Tako kot so že nekateri rekli. Tisto kar je trenutno najboljši nakup, tisto se kupi. Da bi pa slepo samo zaradi imena firme kupoval grafično kartico, so pa zame osnovnošolske fore. Če pa ima kdo preveč denarja in se rad "preserava", pa lahko zaradi mene kupi rivaTNT za pol milijona. Je pač oseba "butasta", kaj ji naj zdaj jaz.:D

Sam sem začel z Voodoo (2), ki mi je bila takrat super firma, potem prešel na nVidia-o (GF2 MX200 in MX400), ter za tem na ATI. ATI mi sedaj z 9500PRO izredno dobro služi že tri leta, in mi ni žal tolarja, ki sem ga dal zanj. Sedaj pa bom spet odšel na stran nVidia-e (7800GT), ker bo trenutno najboljši nakup zame.

Tako da folk, brezzveze se kregat katera firma je najboljša. Če pa ima kdo izredno veselje do prepira, pa naj se postavi pred ogledalo in se lahko ima cel dan lepo.>:D Pa bodo vsi srečni.
//

RC14 ::

Lepo to.
Ampak nisem vedel da je pri grafičnih bolj pomembna barva in firma kot pa sama hitrost kartice.8-O Vsaj vem vnaprej,sem lih vidu enga radeona 9200SE je full lepe barve pa bom verjetno svojo 6800GT menjal, ker mi je bolj všeč.Pa firma ATI se tud fajn sliši.:D


Lp

Good Guy ::

koko dolh cajta si že pred ogledalom?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

RC14 ::

Kupiš tisto kar največ ponuja za svoj denar. Tudi jaz sem prej mel Radeona 9800PRO, pa sem potem dobil ugodno 6800GT in sem menjal firmo. Mal sem se sicer mogu navadit na druge driverje in te stvari ampak to je malenkost. Naslednja bo pa tista ki bo spet best price/perfomance. Katera pa bo to, bomo pa še vidli.
Nvidii 7800GT kr dobro kaže, razen če bo ATI kaj boljšega ponudil za ta denar, kar pa težko verjamem.

Lp

Dr_M ::

DR_M je uspesen taksist. Ne ga zafrkavat

Caligula je pa uspesen pastir :)

Da fizicno AGP ni omejitev. Da steje samo ekonomija.

sej to je prov. se s tem popolnoma strinjam, da je tako kot je. :)

Se pa strinjam, da bi ti cist dobro delo, ce bi sel mal v lajf

ce bi ti pol tok lajfa mel kot jest, nebi tuki stresu tok gluposti :)


Zdej s placo nabijas, pol bos z vezami, pol z IQjem namerjenim s kakim glupim online testom na koncu bos pa ze z dolzino tica tuki strasiu ali smetiu

ocitno sm neki pobral od tebe... mi je ze zal :\ :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Suli ::

Ne vidim razloga, da bi nVidia dajala karte še na AGP, če trenutno na veliko tržijo NF4 platformo, ki pa je PCI-express.:\ In kaj je boljše, kot kupca "prisiliti", da kupi dva tvoja produkta.:8)

Calligula ::

Se boljse je, da prisilis vse, ki se jih da, da kupijo dva in potem se tiste, ki nikakor ne pustijo, da kupijo vsaj enega.
To je ekonomija.

To kar sem napisal jaz je vec kot tisto kar si napisal ti. Zato se najprej malo pocaka pol pa da se druga opcija ven.

Good Guy ::

evo atijev čip končno tukaj
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

asdfghj ::

koga briga kako zgleda ta nou cip ne vem kake generacije. itk bo cez 1 let ali se prej prsu spet nou cip nove generacije in ne vem zakaj kupavat graficno za 150.000 ce ti na graficni za 50.000 delajo use igre. in ti rovtar si prevec obseden z atijem, po mojem bi ti nrdu samomor ce bi ati propadu-clowk pomir se

RC14 ::

Sam to pa je res žalostno. Kupiš najhitrejšo grafo za 150K, pol čez kakšno leto in pol jo pa prehiti ena grafa ki stane 40k. Ne vem kaj si mislijo da bomo vsako leto dajali 100k in več za grafe. Vem da tukaj pač igra največjo vlogo zaslužek-denar, sam je pa res mal žalostno da ti ena kartica ki je oh in sploh hitra in napredna , ti pa čez kakšno leto ni več sposobna poganjat novejše igre na osnovni resoluciji torej 1024x768 z 4AA in 8AF. Brezveze. Drugače pa ga ATI res serje, ker tako dolgo zavlačuje, ko bo pa dal ATI ven karto ki bo verjetno hitrejša od 7800GTX, bo pa nvidia takoj odgovorila z novo grafo. Torej je Nvidia kr v lepi prednosti.


Lp

Dr_M ::

kdo hudica vas pa sili, da kupujete grafe za 100k+??
prov nihce. izbira je popolnoma svobodna.pa tut ce kupis graficno srednjega razreda, tako kot je gf6600GT, lahko mirno spustis vsako drugo generacijo.

ce si pa tok butast, da dajes 100k+, pa se jokas ob tem, je pa to samo tvoj problem in to lahko mirne duse zase obdrzis.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Easy. Sploh pa ne nasedajte.
Your focus determines your reallity

RC14 ::

Dr_M:
ce si pa tok butast, da dajes 100k+, pa se jokas ob tem, je pa to samo tvoj problem in to lahko mirne duse zase obdrzis

No, tudi ti lahko malo zadržiž zase ane?:D
Ne jezi se preveč, ker to škoduje zdravju in lepoti.:D :D . Ok mal šale.

pa tut ce kupis graficno srednjega razreda, tako kot je gf6600GT, lahko mirno spustis vsako drugo generacijo.

Ja, če boš igral novejše igre na med oz min kvaliteti.
To je pa isto , kot če bi igral 2 leti staro igro. Kupec res nekak pričakuje da če že kupiš grafično recimo za 50K (kar sploh ni malo ane?) da bo lahko res lepo ,popolnoma tekoče igral vse igre vsaj dve leti. Vendar ni tako. In ne govorim , da so grafične preslabotne, vendar razvijalci premalo optimizirajo igre za povprečne sisteme. In na koncu to občutimo mi.

Če kupiš recimo kakšno 6600GT oz X700PRO (~45k) pa že sedaj ne moreš igrati tekoče recimo kakšen F.E.A.R. popolnoma tekoče ane?(nad 40-45 slikic mora biti večino igre, kar pri tej igri ni) . Že res da je zunaj samo demo, vendar dvomim da bodo v končni igri kaj veliko izboljšali. Torej je že treba zmanjševat detalje, vendar potem igra izgubi svoj čar in ni to to, kar si igralci želimo od nove igre. Imam 6800GT in navito čez ultra pa mi igra ne deluje popolnoma tekoče. Tudi v testih pravijo, da za to igro potrebuješ high end grafo te generacije če hočeš uživat v vsej njeni lepoti. Pa tud Medal of Honnor: Pacific assault je grafično pa tudi procesorsko zelo požrešna. Ta igra je mislim da že zunaj kakšne pol leta, in dvomim da je na grafičnih ranga 40k delala tekoče na high.
Čez eno leto bomo lahko na teh grafičnih gledali samo še diapozitive.:D Super ane??

Aja , jaz ne dajem 100k+ za grafo.


Lp
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI izdal Radeon X1900 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10812799 (9595) Senitel
»

7800GTX 512 rama že čez dober teden? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1087894 (4689) Good Guy
»

R520 in njegovi derivati (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Strojna oprema
57228062 (16047) Shark-357
»

NVIDIA GeForce 7800 GT

Oddelek: Strojna oprema
281847 (1307) jest10
»

R520 bo zamudil

Oddelek: Novice / Grafične kartice
273412 (2377) kuglvinkl

Več podobnih tem