» »

Nvidiin čip naslednje generacije-G70

Nvidiin čip naslednje generacije-G70

««
9 / 10
»»

RC14 ::

Tudi jaz tako mislim, to sem tud že napisal, pa so me popluvali kaj jočem (DR_M). Res je butasto. Kupiš grafo za recimo 90k in komaj denar prišparaš (eni celo kredit vzamejo) pa si full vesel, čez eno leto al pa leto in pol pa ne moreš spodobno igrat kakšne nove igre.Eni očitno mislijo da bomo gamerji samo še za računalnik delali.:D

Res upam da se bo ATI izkazal in dal ven kaj pametnega in relativno poceni. Drugače bom pa kr na 6800GT in preskočil eno generacijo.


Lp

Calligula ::

JeBeS PoZrEsNe SpIlE!

Kako lahko Halflife, Painkiller in podobno sranje ful dobro dela ze na tem kar je za danasnje case midrange, ta kurceva nova jetra od spilov pa ne.

To pomeni-retarded developers.

Pac ne bomo spilal iger, ki rabijo vec kot giga RAMa ampak si raje odtrgali minutko in flamali njihov email naj raje najamejo dva ali tri poceni Indijce, ki bi delo opravili bolje.

Grey ::

Ne gledate globalno...drugi nimajo takega problema kot mi, ker so pri njih te zadeve(beri high-end oprema) cenejše...ponekod tudi do 50% ali več. Čisto normalno je, da se pizdimo, ker je pri nas vse predrago vsaj za faktor 1.5.

Jao...a samo jaz opazim razliko med grafiko HL2 in F.E.A.R. - in to v prid slednjemu? Problem je v tem, da gre sedaj tudi pri grafiki za generacijski preskok tako, kot je bilo med prejšnjima serijama pri grafičnih karticah. Naslednje leto se bo vse stabiliziralo...in bo tako naslednjih nekaj let.

Dr_M ::

evo v mlacomu se prodajajo ze 7800GT od 111k sit do 135k sit :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dxx ::

V mlacomu majo na ceniku ja, to še ne pomen da prodajajo;)

Good Guy ::

v mlacomu itak pol stvari k jih majo na ceniku nimajo :P
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

ČIP 008 ::

Na lepe oči se 7800 GT ne da dobiti, še manj pa 7800 GTX..........

Suli ::

Slovenija je defenitivno predraga za takšno "eksotično elektroniko".:\

dxx ::

v mlacomu itak pol stvari k jih majo na ceniku nimajo :P

Če bi jih vsaj pol imel:)) pomoje tud 1/4 stvari ki jih imajo na ceniku nimajo.;)
A ma kdo kakšno informacijo kje bi se dal tega GT-ja dobit(v Slo seveda)?

RC14 ::

Oblivion: Si že dobil grafo??

Mlacom je pa itak klasa zase. V kakšnem PC-domu bo cenejša ta 7800GT.


Lp

Oblivion ::

Da, grafa je prsla vcera, pa je nism mel se casa testirat, ker sem danes pisal izpit. Zdej je vsega konec in bom testiral...! Bom pa naredil majhno primerjavo med Ati in Nvidio samo v 3Dmarku 03 in 05. Sem pa na hitro probal F.E.A.R demo na hitro in dela zelo lepo pri 1280x1024 4xAA in 8xANISO ter Transparency antialiasing na SuperSampling. Sem zadovoljen!
Intel Quad Core 6600| Asus Striker Extreme | 2x1GB Ultra Kit | Logitech Z-5500
Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty | Gainward 8800GTX SLi |Samsung 245B |

RC14 ::

Si dobil, lepo.
Pa poročaj ko boš naredil primerjavo. Puskusi še mogoče rahlo primerjavo v doomu 3 (timedemo) in F.E.A.R. (tukaj v F.E.A.R. pač poskusi v neki določeni sceni ki je zelo zahtavna in naredi primerjavo. Pa sprobaj kako se kaj navija.;)

Lp

Oblivion ::

Ena majhna excelova datoteka za hitro primerjavo. Klik
3Dmark2003 17517, 3Dmark2005 8499 z 24/7 rac.
Intel Quad Core 6600| Asus Striker Extreme | 2x1GB Ultra Kit | Logitech Z-5500
Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty | Gainward 8800GTX SLi |Samsung 245B |

cole-22 ::

Huh lepo to!Dober score :D

PS:A si si naložil nov bios iz uradne strani?Če nisi probaj z novim BIOSom, ki po tem ko ga naložiš imaš default se mi zdi 450/1250 LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

Good Guy ::

evo da vam pokažem kok porab v full loadu (msi 7800 GTX)

http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Suli ::

rovtar, to je poraba celotne "kište".:)

kuglvinkl ::

O R520 lahko mirno odprete novo temo.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Good Guy ::

za vse navdušence 7800 ultra

tole
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

Dr_M ::

hehe, nvidia zmaga v vsakem primeru :)
Tut ce gtx ne bo vec najhitrejsi, bo nvidia s tem zasluzila mnogo vec, kot ATI z r520 :)
nvidia je zadela v polno. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Good Guy ::

optimist
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Oblivion ::

Do sedaj je tudi mene vedno ATi preprical... od 9500Pro naprej. Sedaj pa sem presedlal nazaj na nVidio in morem rect, da kar trdi Dr_M drzi. nVidia je v prednosti, face the fact.
Intel Quad Core 6600| Asus Striker Extreme | 2x1GB Ultra Kit | Logitech Z-5500
Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty | Gainward 8800GTX SLi |Samsung 245B |

RC14 ::

Jaz bom pa še mal počaku, da res vidim kaj bo spacu ATI in če bo kaj pametnega, bom pač spet prešaltal na ATI-ja.
Drugače pa pri tej generaciji, je Nvidia zmagala po celi črti. Kaj pomaga Atiju, če bo sedaj komaj skup spacal rahlo hitrejšo kartico od GTX, če pa ima Nvidia že sigurno prpravljeno proti orožje. Ati bo mogoče prevzel krono Nvidiji lih za kakšen teden.:D
Ati bi moral sedaj dat ven kartico, ki bi bila rahlo hitrejša od GTX in tudi rahlo cenejša, kar pa vemo da ne bo tako.


Lp

Good Guy ::

po info naj bi bila hirejša (z 32 cevmi) celo od sli
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

rovtar: dejstva so dejstva. sem samo povzel, kar pisejo na netu :)
kr lepo se sprijazn. ATI je pusnu v tej generaciji (tako kot v prejsni :) ), ceprov bo verjetn res mel hitrejso graficno. ni vse v hitrosti :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DrAndy ::

Kaj ti pomagata grafični kartici nove generacije (7800GTX, 7800GT), ko pa obe staneta krepko čez 100 tisočakov in si ju posledično lahko privošči malokdo?
Najpomembnejša sta nižji in srednji cenovni razred in tukaj Nvidia z novo generacijo ni še predstavila ničesar, medtem ko ATI čez kakšen mesec namerava sploviti celo linijo novih grafičnih kartic, ki bodo zgrajene okoli novega jedra R520, od najnižjega razreda (RV515) do high-end modela R520XT, za katerega verjamem, da bo presegel 7800GTX.
Vendar se mi najbolj zanimiv zdi RV530, ki bo predstavljal srednji cenovni razred ATI-jeve naslednje generacije in nekako sumim, da bo ta kartica ob prihodu na trg imela najboljše razmerje med zmogljivostjo in ceno, razen seveda, če bo Nvidia predstavila kaj bolj konkurenčnega.
Torej, jaz čakam nekakšen 9500PRO ali 6600GT naslednje generacije, ker mi kartice za 150.000 SIT prav nič ne dišijo.
Zagotovo vem le to, da nič ni zagotovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DrAndy ()

Good Guy ::

ceprov bo verjetn res mel hitrejso graficno. ni vse v hitrosti :)


ja ne pizda v čem pa v izgledu
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

rovtar: oh ja dragi rovtic...se velik se mors naucit o tem svetu...

en hint: denar je sveta vladar. ti kej potegne tole? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Sami ::

ja ne pizda v čem pa v izgledu

Jebat ga, očitno mu ni jasno, sej njegov nick vse pove...:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dr_M ::

sicer pa, kaj ti nuca najhitrejsa graficna, ce si jo sposoben nardit v celih 10 primerkih :)

aja....pomembno je, da je ;) ehehehehehehehehehehehehehehe......hehehe...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

asdfghj ::

koga brigaaa, ze velikoo ljudi je kupilo 7800gtx n ne verjamm da zdaj jo bojo zamenjl za R520 pa tudi ce bo 100krat hitrejsa saj bo delovala enako CPU OMEJENA SE VEDNO. ati bo prepozno izdal to graficno in mislim da bo s to serijo na izgubi. NE vem kaj so toliko grizeste za neke graficne, jaz bi rajsi videl kaksen nou procesor ki bo IZKORISTIL te graficne. rovtar reku si da bo R520XT hitrejsa od dveh 7800gtx -NA CENO PA NISI POMISLIL!!!!!!!!!!-KDO SI JO BO LAHKO PRIVOSCIL OZ. KDO SI BO PRIVOSCIL ZAVRECI CELO PLACO SAMO ZA NEKO GRAFICNO???????--- po mojem bo bila u sloveniji cez 200.000
p.s. usako leto je isto nvidia vs.ati in tudi naslednje leto bo ko bo spet prisel kakse cip se naslednje generacije

Good Guy ::

rovtar: oh ja dragi rovtic...se velik se mors naucit o tem svetu...


kaj pa če bi ble zastonj nism mislu glede na price/preformance mislu sm sam tko po hitrosti nič gledat ceno
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

GeForce 7800 Standard Info

GF7800 zamenjava za 6800Ultra/GT.

ASUS 7800GT-Dual Card

naslov pove use :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ČIP 008 ::

Kaj ve gdo kaj novega za serijo 7800 AGP? Bo gdo izdal kako verzijo na AGP-ju ali pa je zadeva zaključena?:\

Dr_M ::

glede na to, da niti govoric ni, pa da nvidia ni nardila HSIja za to, je pomoje zadeva kr zakljucena.
pa tako ali tako, tist ki ima dost dnarja za dost mocn cpu in tako graficno, ma tut tist drobiz za spodobno plato :)
drugac je pa se vedno na voljo 6800Ultra/GT :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ČIP 008 ::

Škoda .... verjetno se bojijo slabe prodaje 7800GT AGP? Hm............ Nebi reku da je prehod na 939 drobiž saj zraven solidne moram še nabavit proč pa dobre rame itd.....jao.....>:D

RC14 ::

Po mojem bi tudi lahko dali ven vsaj 7800GT na AGP-ju. Ne vidim razloga zakaj ne?. Dosti ljudi ima dobre proce in rame itd... pač imajo AGP plato, pa si želijo zamenjati samo grafo in ne še plato. Sicer pa oni že vedo kaj delajo. Mislim pa da bodo tudi na AGP, samo ne še zdaj. Prvo morajo malo prodati PCIE plat in kartic, pol pa še ostali pridejo na vrsto.

Jaz osebno čakam na kakšno naspidirano varijanto 6600GT.
Kakšna 7600GT z 12 pipicami in 256 bitnim vodilom, in hiter gpu in ram, tako kot pri 6600GT (500/1000). To bi bila kartica ki bi se prodajala kot med.:D . Očitno še nekaj časa ne bo kaj podobnega, če pa že dajo ven kartico z 12 cevovodi, je pa gpu in ram počasen ( 325/700).


Lp

Dr_M ::

sej bo...7800 bo krepko pod 100k sit :)
verjetn ene 70-80k sit.:)
za cenejse pa... pomoje vec kot 8pp ne bo. ce bo sreca bo 256bitno vodilo. ce bo sreca pravim :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

verjetno res ja. Držmo pesti.:D


Lp

Calligula ::

Anandtech je seveda ze pred par tedni povedal, da majo konkretne informacije, da Nvidia bo izdala 7800 na AGP, da pa cakajo predvsem na izpraznitev starih zalog. Saj sem mislil ze, ko sem prepral takrat link dat pa se mi ni dalo. Verjetno sem podzavestno samo cakal, da bo najprej spet DR_M pisal kako AGP verzije ne bo :D Skratka sploh 7800 GT ziher bo.

Dr_M ::

Calligula: ce mas dokaze, na plan z njimi. ce nimas, bodi tiho in ne mlatit prazne slame, tako kot je to v tvoji navadi.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Calligula ::

google lenuhar :D

Dr_M ::

evo najdu.

ampak zanimivo, da bi nekateri placali vec za mn.

So you could buy an older nForce3 or K8T800 AGP motherboard and stick with the more expensive AGP options, or you could follow our advice and grab a Socket 939 PCIe motherboard.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Calligula ::

Ja, CE se predpostavlja, da bi sel kdo menjat sistem zaradi tega. Saj fora je ravno v tem, da nekdo, ki ima NF3 sistem ne gre metat denarja v popolnoma brezsmiselno nadgradnjo na 939 cipset.

Lepo pa da si nasel in nisi dal linka.
Lenuhar! :D

Dr_M ::

ki ima NF3 sistem ne gre metat denarja v popolnoma brezsmiselno nadgradnjo na 939 cipset.

in kaj je narobe z 6800GT na taki konfiguraciji?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

Počasnejša je od 7800GT:D :D .

Js tud pravim da bodo na AGP sam prvo morajo prodat PCIE karte in plate, pol pa bo. Bo pa malenkost dražja od PCIE karte.


Lp

dxx ::

Ja, je počasnejša, ampak a ni vsakmu bolj važn da ti špil laufa in ne al bo za 10003dmarkov hitrejša. In roko na srce, 6800GT bo še dolgo z lahkoto gnal normalne špile(izpustimo kak FEAR).
Folk dejte že enkrat dojet da kartice kupujemo za igranje, boli te đoli za benchmarke.

EvilDare ::

dxx: se popolnoma strinjam. Samo ne vem kaj si mislil s tem, da izpustimo fear. Meni demo normalno špila, še posebej sedaj ko sem malo procesor navil. Drugače pa ne pozabi da je to šele demo, niti niso še gonilniki optimizirani. Naj raje špil izide in izdajo gonilnike za "podporo" špilu pa pol ocenjujmo kako lavfa.

Dr_M ::

Počasnejša je od 7800GT

ja ampak roko na srce, tist ki ima s754 mu tut 7800GT ne bo kej dost hitrejs delala.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

Dr_M: Se strinjam, sej zato pa sem dal zraven :D .

Sam vseeno pa je dosti ljudi ki ima 939 plate na AGP , gor venice ki laufa na 2800Mhz in dobre plate recimo MSI NEO2 in podobne in bi se ta 7800GT lepo prilegla k takšni konfiguraciji.
Sigurno je kar nekaj takih, ki si ne želijo menjat plate, bi pa radi imelo zmogljivejšo grafo. Tko da mislim da bi lahka dali te grafe na AGP vodilu, če pa ne bodo, si pa tud ne moremo oz nemorejo kaj pomagat. Bomo videli. Mislim pa da bodo.



Lp
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI izdal Radeon X1900 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10812801 (9597) Senitel
»

7800GTX 512 rama že čez dober teden? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1087895 (4690) Good Guy
»

R520 in njegovi derivati (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Strojna oprema
57228068 (16053) Shark-357
»

NVIDIA GeForce 7800 GT

Oddelek: Strojna oprema
281848 (1308) jest10
»

R520 bo zamudil

Oddelek: Novice / Grafične kartice
273412 (2377) kuglvinkl

Več podobnih tem