» »

Windows Server 2003 SP1 in mreža...

Windows Server 2003 SP1 in mreža...

`ripper` ::

Pozdrav. Mogoče je tovrstna tema že bila kje odprta, samo trenutno sem malček v paniki, na googlu ne najdem nič uporabnega, rešitev pa bi bila več kot dobrodošla...
Vglavnem, zadeva sledeča:

na win2k3 Server mašini je vse funkcioniralo tako kot treba. Ko se je naložil čez service pack 1, pa misteriozno mreža ne spusti skozi NIČ! Smo rekl, ajde, mogoce ksna kompatibilna napaka... damo drugo mrezno, realtek ne more met teh blemov s toliksno podporo... In jih ma, tako da to pocne kista na vseh mreznih, novih, ze prej prisotnih na vseh sortah in verzijah driverjev... svoj IP lahko pingam, ven nic, notr nic... skratka nic. Firewall ne dela, ne od windowsov ne kskn drug, skratka softwaresko pot ma mreza prosto, usaj kar se moje pameti tice, ocitno pa moja pamet je kle malcek prekratka, ker mreza se kr ne dela...glede na to da pa mreza pred namestitvijo servicepacka dela in tud, ce ga removam, spet ozivi, hardwareskih tezav ocitno ni :D. Komu poznana situacija?
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

darkolord ::

Poglej ce ti ni SP kakega servisa onemogocil... po instalaciji se ponavadi pozene nek čarovnik, ki ti po defaultu disejbla vse servise, ki jih ne rabiš/uporabljaš, tako da je mogoce kej glede tega

Djuro ::

Sam sem imel po instalaciji SP1 podobne teave:

racunalnik (v bistvu jih je vec podobnih z enako funkcijo) ima 2 mrezni kartici:
a) lan
b) kabelski modem

Na lan strani je mozen dostop preko cisco routerja, na b) strani pa preko kabelskega modema. In zadeva deluje, ce slucajno crkne ena ali druga povezava (in seveda ne obe hkrati) da je racunalnik vedno dosegljiv.

Po instalaciji SP1 je zadeva taka da, je racunlanik vedno dosegljiv iz a) strani, iz b) pa nikoli. Pa sem izklopil firewall, TCP/IP filtering, testiral na vse zive nacine in ni delalo.

Sem odstranil SP1 in deluje BP. Pac, na teh nimam SP1 in cakam na SP2 (do takrat bom pa ze precej bolj siv ;-)

LP, Djuro

darkolord ::

Aja, v Event logu ni nic sumljivega?

Pa poglej ce so kaksni updejti...

Zgodovina sprememb…

sinko999 ::

Malo še preglej servise pa za kakšen trojanec in podobno.
V mojem primeru sem dal gor SP1 pa je vse delalo.

LP
Ni? ni ve?no !

`ripper` ::

mnja, smo zvohal tezavo... V administrative tools je notr ena zadeva Local Security Service imenovana... tm takoj ob zagonu en error povrze svoj znameniti stavek 'jazst ne delam!' in pa hvala bogu zraven se eno error code. Po par minutnem googlanju s to kodo, dobimo ven en hint za obnovitev registry kljuca tak da se je local security policies enablalo. tam smo potem IP access dodal na no filtering in voila! dela! =))

lepa hvala vsem, ki ste se vsaj potrudil ;)

jakc
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

Tilen ::

Hja tudi jaz nimam problemov s SP1 na Datacenter verziji :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

Tale ze Datacenter verzijo me je kar rahlo nasmejala. Pa Tilen, kaj mas to vec kot 32GB RAMa na plosci al kaj, da rabis to verzijo?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tilen ::

Ne, 1Gb. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028585 (12019) darkolord
»

Windows XP SP2 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
49246110 (19787) R33D3M33R
»

Windows XP SP3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10613250 (10257) Matri[X]
»

A se splača dat SP2

Oddelek: Operacijski sistemi
211583 (1031) Jochaan
»

Luknja v požarnem zidu SP2 za Windows XP

Oddelek: Novice / Varnost
333337 (3337) Cokolesnik

Več podobnih tem