» »

Pošiljanje stvari v Ameriko

Pošiljanje stvari v Ameriko

fred ::

Okej tole sem probal že vprašat na Jokerjevem mnenjalniku, a očitno je tam še vse preveč predpubertetnikov, da bi dobu kak resen in konkreten odgovor.

Čeprav sem pravnik se mi sanja ne ali sem se sam zaklal ali ne. Stvar je sledeča:

Nekomu sem a Ameriko poslal 7 DVDjev neke ameriške TV serije, ki sem jo potegnil z neta. Zdaj me zanima ali bi me lahko oni zdaj jebali na meji, ko bodo to videli in si ogledali vsebino DVDjev. A me lahko celo tožijo? ker v Ameriki se ena sezona te TV serije prodaja po $140, jaz pa sem po pošti poslal 4 sezone. Dejstvo je da lahko Američani to serijo gledajo na TVju kdajkoli in si jo lahko tudi kdarkoli posnamejo na digital video recorder in potem naprej na računalnik. Legalno. Jaz bi lahko rekel da mi je ta oseba iz amerike DVDje posodila, zdaj pa jih jaz vračam. Čeprav upam ad to tega ne bo prišlo. Jaz namreč za paket nisem nič računal - šlo je za uslugo.

Saj po moje me tožot ne morejo, kot državljana Slovenije in se glede tega ne sekiram... ampak problem je drugje - lahko bi mi prepovedali, da še kdarkoli vstopim na ozemlje ZDA (ker itak piratstvo enačijo s terorizmom) in pol nimam več NOBENIH šans da nekoč imigriram tja (zdalje še jih imam nekaj, a je moja preferenca Kanada. A kljub temu ne bi rad ostal brez te opcije zaradi neumnosti).

[ Warez je no-no tukaj. Pise v pravilih. Pa se oddelek si zgresil. -- BigW ]


Aja, na , na DVDjih ni nobenih oznak - izgedajo kot prazni DVDji. Sedaj je vvprašanje tudi ali preverijo vsebino vseh CDjev in DVDjev, ki jih dnevno dobijo. (Čeprav jaz mislim ja JIH. Še posebaj po 9/11.)

No, zdaj pa povejte svoje mnenje. A sem v hudi nevarnosti?
  • zaklenil: BigWhale ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vikings (TV Series 2013 - ) (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
692212547 (4239) oo7
»

Mr. Robot (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
30874617 (25526) A. Smith
»

Z uporabo soli šestkrat večja gostota magnetnega zapisa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10622993 (20193) Truga
»

The Pirate Bay je kriv! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12718412 (11114) Tr0n
»

Katero plato AM2 priporocate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523918 (2715) asus

Več podobnih tem