» »

Katero plato AM2 priporocate?

Katero plato AM2 priporocate?

«
1
2

iceph03n1x ::

Cena naj bi bila +-25k, navijal je niti nebi, rabil bi jo za igre ... Zanima me tudi, kje bi se jo dalo najceneje dobit?

P.s: NO OFFTOPIC pls in ne se kregat ...

Thnx

KandazaR ::

Jaz bi vzel MSI MS K9N Ultra. Drugače pa poglej tukaj za cene.

iceph03n1x ::

Kaj pa recimo http://www.mlacom.si/article.aspx?docid... ? (ne me tepst) :))

BendeR ::

Še en glas za msi ultro. =)

Sc0ut ::

Msi platinum vzemi. Ultra se resetira pri prenosu velikih datotek, pri pečenju dvdja,...
V Sloveniji so mi na funtechu rekli, da popravljene verzije še ni v Slo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

BendeR ::

Ne vse verzije. Samo določene serije. No, jaz jutri sestavim mojega skupaj in poročam. Če se mi bo resetirala pač uveljavim garancijo (že naprej zmeno z emisijo).

Je pa tudi začasna rešitev.

Uporabiš externo mrežno in dvd daš na dma 3. :P

KandazaR ::

Tudi tista asuska ni slaba.

asus ::

ja jst mam asus m2n-e pa je kr cool sm glede ramov je zbirčna

DJ MartiNi ::

Glas za Asus M2N-E. Samo kako je pa z rami pa nebi vedel. Drgač pa ma menda asus na svoji spletni strani mal napisano keri rami ziher delajo.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

BendeR ::

Asuska je izbirčna z rami, kar "po večini" odpravi nadgradnja biosa. Problemi so ponekot tudi z integrirano zvočno in pa ne pozabit "kiksa", ki si ga je privoščil asus ... nedelovanje 800mhz rama. :8)

Msi pa ga je zabiksal s premalim kondijem, ki nekaterim (poudarjam ... ne vsem) dela probleme v kombinaciji z x2 proci. Bodo pa kmalu v slo "popravljene" rev. 2.1 plate. ;)

Je pa tudi ogromno primerov, ko z rev 2.0 dela normalno. Tak da...

P.S. Tudi platinum ga biksajo z izklopi. ;))

gfighter ::

Tako Ultra kot Platinum imata obe bug s kondenzatorjem in X2, in sicer verzije z oznako PCBja 7250. MSI pravi da vse takšne plošče vzamejo v RMA, tako da ni take panike, vendar bo treba počakat na novo revizijo, preden zagotovo ne bo problemov z njimi. Drugih napak pa nima, zato je kar dober nakup.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

krho ::

si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

sasoz ::

lej jst ti pa priporočam plato Gigabyte M55sli za 23000, al pa M57sli za 35000, jst osebno mam 57sli, pa morm rečt d je supr plata. pa nabav si 3800x2 za am2.:))
www.technopc.si
Servis in prodaja računalniške opreme
031574661

sasoz ::

aja tukij mas se link do M57sli http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...
al pa se ena varjanta M55s s4 tud neb bla slaba
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...
:)
www.technopc.si
Servis in prodaja računalniške opreme
031574661

BendeR ::

Sc0ut: so omenli, kdaj naj bi prišle? Meni se zadeba ugasne. ;))

Bo treba na emisijo poklicat, kdaj dobijo novo pošiljko. >:D

gfighter ::

Na tistem linku sicer piše da Platinum niso prizadete vendar to ne drži. Meni so od MSI service odgovorili, da so lahko prizadete vse plošče s PCBjem verzije 7250 in da moram zato vse tri Platinum plošče pri katerih so se mi pojavili simptomi, poslati na RMA.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

BendeR ::

Klical na emisijo, kjer mi še vedno trdijo, da je problem v povezav s x2 procesorji namenjenimi za ameriški trg ... da to tudi piše po forumih. No, ko sem mu povedal zakaj se pojavi tole (premalo dimenzioniran kondenzator) mi je zajamral, da je on slišal oz. bral drugače in da naj ploščo pošljem k njim (bodo oni probali z njihovim procesorjem).

Kekeci kot so, bodo verjetno probali z enojedrnikom. :P

gfighter ::

Eh, če MSI pravi, da so plošče za na RMA, potem jih morajo oni kot dobavitelj zamenjati. Nimajo kaj prodajati meglo tako kot to ponavadi delajo, oni so le posrednik in nič več. Važno je le, da oni od MSIja dobijo natančno informacijo o napaki.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

BendeR ::

Jah, oni se norega delajo. Jaz bom itak tudi poste od msi foruma pastal v listino ob razlagi problema. :P

gfighter ::

Na firmi imamo tri Platinum plate, vse tri imajo bug. Od MSI sem med drugim dobil tole:


Dear Sir/Madam,
It would be better to try to contact your reseller (the place you bought the board from) to RMA these board. If the reseller for some reason can not help, you could also try to contact MSI distributor near your place or MSI office.

Best regards,
MSI Technical Support Team


Na e-misijo sicer še nisem šel, vendar so že tolikokrat komplicirali da vem da se jim včasih ne da ničesar dopovedati. Do zamenjave smo vsekakor upravičeni vsi z okvarjeno verzijo, žal imamo slovenci le bolj slabega uvoznika. V glavnem, kar hočem povedati, oni sploh nimajo kaj pametovat, bug je znan, MSI ga je objavil, povedal da take plošče sprejemajo v RMA in oni jo morajo zamenjati. Pika.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

BendeR ::

Zdaj sem dl visto rc1 (dvd image) in jo zapeko ... brez izklopa. Prej sem dl visto, a delal še 100x vmes in sem imel vklopljen auto restart. Zdaj sem izklopo in bom vido kaj bo. Pač prvo preverim, preden pošljem iz mb v lj plato. ;O

gfighter ::

To pa le, saj niso prizadete popolnoma vse plošče. Naše tri pa vse zmrznejo ali shutdownajo pri burnanju CD/DVDjev ter pri prenašanju velikih file-ov po mreži...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

BendeR ::

gfighter: do zdaj se mi je 2x ugasnila in to ob dl. Med tem pa sem lahko potegno dol 2x dvd iso od viste in en drug dvd brez problemov. Zapeko sem tudi dva dvdja. Ploščo bom v ponedeljek poslal emisiji nazaj, zdaj pa rabim način, kjer se 100% pojavi shut down. Da mi priznajo garancijo namreč morejo preproducirat shut down. Nekam ne verjamejo PROIZVAJALCU plošče, da je fizična napaka na plošči. :P

Kak dosečt shut down? :D

Dl lahko po 12gb pa dela. Zdaj pa mi je krepnila po parih mega seedanja (5 minut delovanja). Peka dvdja očitno tudi na random povzroči shut down, ker pri meni se še ni zgodil. :\

asus ::

asus m2n-e dela z rami 800 mhz ,jst mam sicer 533mhz ampak so naviti na 812mhz in delajo normalno

BendeR ::

lol, you don` get the point? Po defaultu ne delajo. Daj not 800MHz ram. ;)

Prej sem igral resnega sama 2 in pc je spet krepno. V reklamacijo bom opisal izklope (kdaj so se zgodili, kaj vse sem delal), pastal linke do msi forumov in sprintano izjavo msija, kjer priporoča, da lastniki "okvarjenih" pošč lete pošljejo nazaj dobavitelju za zamenjavo oz. RMA.

Če mi ne menjajo plošče s ploščo revizije 2.1 (tudi napisal bom kera revizija more bit, drugače jo zavrnem) grem osebno v kamnik (iz štajerske sem btw) in jim jebem vse po spiski ter zahtevam direktorja. Ne mislim se več ubadat s tem sranjem. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

muzičar ::

Vsi neki ultre in platinumke. Za super ceno dobiš solidno navijalko in čipovje Nvidia, ki je nekje celo boljše od mlajšega ("močnejšega") bratca -> MSI K9N Neo.

asus ::

mislm da so to z biosi 304 že popravl,

BendeR ::

Ultra je bla, ko sem kupoval dražja vsega 2k od neota. Torej zakaj ne?

Prvo bom poskušal na lep način uveljavit garancijo. Upam, da ne bo problemov. Mam do zdaj pri vsakem uveljavljanju slabe izkušnje, ki sem jih lahko rešo izključno z dretjem po trgovino. Drugač me niso niti resno jemali. Za uveljavljanje garancije za monitor so potrebovali enkrat 2 mesca, ko sem klicaril tja so vedno rekli, pokličite jutri ... nakar mi je prekipelo in sem šel tja iskat šefa. Naslednji dan je bil nov monitor dostavljen na dom.

Upam, da bo pri emisji drugače. Res upam. Ko sem prvič klical tja se mi je javil prijazen serviser, ki mi je vse razložil in mi zatrdil, da če gre za to napako, bodo ploščo menjali. Samo bojim se, da ne bodo niti poskušali najti (sploh sem ta občutek dobil s klicem včeraj ... še vedno trdijo tisto bedarijo s ameriškimi procesorji). Pognali bodo en al pa dva testa (po možnosti dl z 1mbit linijo) in to bo to. Jaz pa bom dobil isto ploščo nazaj in jo lahko uporabil za praskanje po hrbtu. :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

krho ::

550 chipset ima 4x SATA, 570 chipset pa 6xSATA, češrav bom sedajle zaradi tehle problemov devinitivno vzel to s 550 chipsetom, in bom kasneje, ko bo na voljo v2.1 s 570 chipsetom zamenjal.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

BendeR ::

Saj ultra je drugače super plošča in tudi ne nameravam vzeti druge. Le naj mi pošljejo popravljeno verzijo. Hočem pač to kar sem plačal ... brezhibno ploščo.

krho ::

BendeR, pomoje jih še nimajo. Čeprav, ne vem zakaj ne pošljejo vsega nazaj in počakajo na novo pošiljko.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

BendeR ::

Saj po moje tudi, da jih še nimajo. Ni problema, bom počakal, da jih dobijo. Samo naj mi jo dajo.

Sicer pa so te "nove" plošče v proizvodnji že skoraj 3 tedne. Tak da dolgo več ne more trajat. 8-)

Sc0ut ::

Meni so v ponedeljek v futnechu rekli, da se ni poravljene verzije ultre v Sloveniji. No ja, mam zdaj paltinum, revizijo 1.0, pa na koncu mam 02. tak da baje te ne bi smele srat. Sicer pa mam itak enojedrni procesor.
Sem pa na msi forumu zasledil, da en ni inštaliral nekega nvidia ide controller driverja in mu ne serje nič. Je pa res, če je hardwerska napaka ne vem če se da kako s tem popraviti.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Husqvarna ::

BendeR LOL. Odsvetuješ M2N-E, ker naj nebi delala z 800Mhz rami (btw, meni dela OK, čeprav ne trdim da je super plata, amapk za 24k je super :)) priporočaš pa plato, ki bodo celo serijo menjali zaradi ne vem točno katere napake??

BendeR ::

Premalo dimenzionirani kondenzator c565, če smo natančni. Ploščo priporočam, ker je še vedno ql. "Defektne" primerke bodo s časom odstranli iz prodaje. Plus tega z enojedrniki dela izredno stabilno. Ima pa tudi kup bonbončkov. Moreš pogledat tak. MSIjeva plata se z 800mhz ramom vsaj zažene. ;)

asus ::

sj men tud zažene iz 800mhz rami:))

BendeR ::

Kak te, če pa maš 533MHz. Navito ni isto, kot po defaultu. ;)

asus ::

a ti kj bereš:\ ,rekel m da mi z 800 dela in ne iz navitmu 533,k sm 800 tud probu pa je vse ok

BendeR ::

[sarkazem]Seveda si proba. Saj grafične si tudi nekam opasno testiral. :D :D [/sarkazem]

asus ::

ti si pa brihtol jedu vidim:D

BendeR ::

šŠš go away ...

gfighter: kdaj greš ti menjat svoje plate? :)

krho ::

BendeR, gfighter, si ziher, da ima rev. 2.1 popravljeno napako?
Hočem rečt, ti imaš rev. 2.0?

Lahko pa oba povesta kapaciteto kondenzatorja, ki ima premajhno vrednost. Da bom jaz vedu bit siten v četertek, ko grem tja po robo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

BendeR ::

Popravljene platinumke majo revizijo 2.1.Predvidevam, da imajo tudi ultre. Drugač pa pogledaš tudi serijo.

K9N Ultra-2F (601-7250-040/601-7250-050) krepajo. Na voljo so tudi že 060, ki pa bojda ne oz. v raznih novicah sta omenjeni le prvi dve seriji.

Premajhno kapacitivnost ima kondenzator C565, in sicer 100pF, namaesto 220pF. Bral sem poročila uporabnikov, ki so na lastno pest menjavali kondenzator in od takrat več nimajo težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

gfighter ::

Eh, bil na e-misiji, sem opravil zelo na hitro ker nisem imel časa, serviser mi je rekel da sicer vedo za napako ampak da novih plošč še ni, bom sporočil ko me obvestijo (predvidoma v tednu, dveh). Drugače pa ni dilem: če je plošča iz okvarjene serije, jo bodo zamenjali...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Husqvarna ::

BendeR meni se M2N-E normalno zažene z 800Mhz rami. Je pa res da pogrešam možnost spreminjana voltaže ramov na več kot samo 1.95V. Ima pa problem, saj na 800Mhz ne deluje na 1T, na 667 pa brez problemov. Upam da bojo z novimi biosi to kaj spremenili.

krho ::

Hm. Definitivno vem 1 stvar: - v ponedeljek so dobili robo od MSIja. Vendar NE vem kaj.
Druga stvar sedaj je pa še. x2 3800 je skoraj nemogoče dobit, x2 4200 pa so cene narasle...
Za tako ceno procesorja in zaradi problemov s plato, bom raje vzel core duo 2 6300 in MSI-jevo plato na 865 chipsetu.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

VASkO ::

kaj pa menjava kondenzatorja ne pride v postev? lahko vam mogoce na servisu to naredijo pa ohranite garancijo.

BendeR ::

Meni je vseeno. Samo da dela. :D

gfighter: a zdaj pa niso bli nič krivi procesorji iz amerike? ;(( Btw, si me omeno? In še, kaj zdaj si brez plat ostal al si dobo kako drugo firmo, model?

gfighter ::

He, ne nihče ni nobene Amerike odkrival. Drugače pa bom plate zamenjal ko bodo prišle nove tako da zaenkrat nisem nič menjal. Stvar ni tako nujna da bi si lahko privoščili teden ali dva brez računalnikov.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

BendeR ::

Hm, dobil sem novo ploščo. :D

V ponedeljek poslal, danes dobil popolnoma novo ploščo rev 2.1. Upam, da bo zdaj ok. Malo me edino bega, ker se serijska konča na 050. No, bomo vidli. Morem pa pohvalit emisijo. Res hitro rešena reklamacija. Plosk, plosk. :)) :))

P.S. Pa to ne moreš verjet. V tej kurčevi bisterci maš 10 rač. trgovin za vsakim vogalom pa niti ENA nima termalnih past. Ne za prodajo in poslušajte to, niti v SERVISU.;(( ;(( ;((

En talent mi je celo zajamral, da pri amdjah več ne rabiš termalnih past. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS M2N-E (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877316 (4240) planetparty
»

AM2 matična plošča

Oddelek: Kaj kupiti
101497 (1329) asus
»

Problem z osnovno ploščo MSI K9N Platinum

Oddelek: Strojna oprema
81157 (1051) BendeR
»

Komp do 150k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1376903 (5767) asus
»

Katero AM2 plato kupit?

Oddelek: Kaj kupiti
81306 (1119) asus

Več podobnih tem