» »

Vikings (TV Series 2013 - )

Vikings (TV Series 2013 - )

««
14 / 14
»
»»

Kurzweil ::

Ojoj... tole pa je milo rečeno debilno... pa to je tako, kot da bi snemal serijo o Egipčanih, vlogo Kleopatre pa bi odigral Gérard Depardieu z irokezo... :)) vemo v kakšnih časih živimo oz. kakšne so družbene norme in standardi danes, ampak tole je resnično neumno do kraja... res bi rad videl te ljudi, ki se odločijo in potrdijo takšne kretenizme... spoštujem vse kulture, rase, prepričanja,.. you name it... ampak kako ti kaj takšnega pade na pamet... sem res brez besed ;((

DamijanD ::

Se strinjam, da imajo zgodovinska dejstva prednost pred ostalimi zadevami.

joze67 ::

Dejstva ali ne. Kje je smisel, da se gredo kostime in podobne zadeve, kot bi hoteli pričarati realizem, potem pa vtaknejo igralce po (ameriških) kvotah? GoT se je, pošteno, preselil v svoj prostor in čas.

ahac ::

Saj se serija tudi pri drugih stvareh ne drži ravno zgodovinskih dejstev. Zgodba je sicer osnovana na starih zgodbah, ampak vseeno je večina izmišljena.

Ampak se strinjam... "Hollywood diversity" je vseeno butast. Če bodo vse serije, filmi in igre sledili temu in predstavljajo prebivalstvo LAja (minus Mehičani), potem bo na koncu vse enako... kar je pa ravno nasprotje raznolikosti. To je tudi ful omejen pogled na svet. Kdor pričakuje, da bo cel svet enak Hollywoodu, v resnici ne ve nič o svetu.
Pravi "diversity" je to, da so v medijih predstavljeni različni ljudje in različne kulture... kar je ta serija že uspešno naredila.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Še en primer

Tv serija o zgodovinskem liku Anne Boleyn - https://www.imdb.com/title/tt13406036/?...



Anne Boleyn was Queen of England from 1533 to 1536, as the second wife of King Henry VIII.

Kraljico je odigrala

Lion29 ::

mislim no v kake se usedate... who cares
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Lion29 je izjavil:

mislim no v kake se usedate... who cares


Dokler ne naredijo filma z belim igralcem, ki bo igral Martin Luther King ml. se bom usedal.

oo7 ::



Odlična TV serija The Last Kingdom se bo končala z 5 sezono, ki naj bi se začela letos.

Kot kaže pa to še ne bo konec :)

Naslednje leto začnejo snemati film The Last Kingdom' Film 'Seven Kings Must Die'

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Kurzweil ::

Je res odlična ta serija? Ker mi ravno manjka materiala za gledat...

Mislim, da je pri zadnji sezoni GOT na eni izmed konferenc celo George Martin svetoval, naj folk raje gleda to serijo (če se ne motim), kot sam GOT... pač to je bilo že v času, ko so pri GOT povsem izgubili kompas oz. sta ga izgubila Weiss in Benioff...

oo7 ::

Kurzweil je izjavil:

Je res odlična ta serija? Ker mi ravno manjka materiala za gledat...

Mislim, da je pri zadnji sezoni GOT na eni izmed konferenc celo George Martin svetoval, naj folk raje gleda to serijo (če se ne motim), kot sam GOT... pač to je bilo že v času, ko so pri GOT povsem izgubili kompas oz. sta ga izgubila Weiss in Benioff...


Ja res je dobra no vsaj meni je. Pa ravno drugačen efekt kot pri TV seriji Vikings. Vikings je bila na začetku dobra pa potem proti koncu je kvaliteta padla tukaj je pa ravno obratno. Iz sezone v sezono je boljše.

oo7 ::

Vikings: Valhalla TV serija izide 25 februarja 2022. Verjetno celotna prva sezona.

oo7 ::

Vikings: Valhalla | Official Teaser | Netflix



25 februar 2022 prva sezona.




Kljub temu, da TV serija še n zunaj se Vikings: Valhalla že pripravljajo na snemanje tretje sezone.

oo7 ::

Zadnja 5 sezona 9 marec

The Last Kingdom Season 5 Trailer Netflix

Outcast ::

oo7 je izjavil:

Zadnja 5 sezona 9 marec

The Last Kingdom Season 5 Trailer Netflix


Edina v vseh sezonah dobra Viking serija!

Lion29 ::

je ze kdo chekiral valhallo?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Ne še ampak menda je kar woke. Poglavar vikinigov je zdaj črna ženska :))

Lion29 ::

pogledal 5 epizod, sem kar notri padel... so izbrali kar OK igralce... leif in harald at least...tudi Emma of normandy in Olaf zgledata OK... Freydis me ni tolko prepricala, tudi zaenkrat ne king canute...

bopmo vidli v prihodnje... se pa serija dobro stopnuuje in ni nekih fillerjev... vsaj ne zdaj na zacetku
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Čez tri dni The Last Kingdom 5 sezona :)

Lion29 ::

evo, smo pogledali celo 1. sezono... zelo pozitivno presenecen... meni je top...

po eni strani mi je vsec to hitro dogajanje, brez zavalcevanja... po drugi pa mi je malo cudno, in bi si zelel malo vec drame... ampak je OK!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Sicer kar gledljivo, ampak me malo moti, da ne sledijo ravno zgodovinskim dogodkom, oziroma so vse precej pomešali med seboj. Predvsem sem pa mislil, da ker je Leif Erikson glavni lik, da bodo šli v Ameriko.;) Upam, da bo to v drugi sezoni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Skyman ::

Moras prej gledat vikinge ali lahko zacnes z Vikings: Valhalla?

Okapi ::

Lahko začneš z Valhallo, čeprav ne vem, zakaj bi, ker je prva serija vseeno boljša.

oo7 ::

Sem pogledal prvo sezono Vikings Valhala. Kar vredu za prvo sezono ampak še vedno sem mnenja, da je velika bedarija kaj so naredili z Hakonom.
Od glavnih likov mi je bila Freydis še najbolj šibek člen.
Cnut pa sem prvo mislil, da je že Antony Starr :)) Banshee in Homelander.


Sedaj pa bom začel gledati The last kingdom 5 sezono :)

Lion29 ::

jaz sem bil 100% preprican, da je Cnut Banshee :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Lion29 je izjavil:

jaz sem bil 100% preprican, da je Cnut Banshee :D


Tudi jaz.

Cnut


Banshee

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Pogledal The last kingdom peto sezono.
Kot celota ena najboljših Tv serij kar sem jih gledal.
So lepo zaključili ampak bi z največjim veseljem gledal še 5 sezon če bi jih posneli.



Knjige The last kingdom

1 sezona
The Last Kingdom (2004)
The Pale Horseman (2005)

2 sezona
The Lords of the North (2006)
Sword Song (2007)

3 sezona
The Burning Land (2009)
Death of Kings (2011)

4 sezona
The Pagan Lord (2013)
The Empty Throne (2014)

5 sezona
Warriors of the Storm (2015)
The Flame Bearer (2016)

Film Seven Kings Must Die (2023)
War of the Wolf (2018)
Sword Of Kings (2019)
War Lord (2020)


Drugo leto pride film čeprav bi raje videl sezono 6 in mogoče še 7...

oo7 ::

Vikings: Valhalla - Season 2 | Official Trailer | Netflix




12 januar 2023 druga sezona.

oo7 ::

Še dva dneva, do druge sezone Vikings Vallhala. Je pa napovedana že tretja sezona.

oo7 ::

Sem pogledal 4 epizode druge sezone Vikings Vallhala in zaenkrat bolj dolgčas. Serija enostavno ni na ravni The last Kingdom in Vikings.

Lion29 ::

oo7 je izjavil:

Sem pogledal 4 epizode druge sezone Vikings Vallhala in zaenkrat bolj dolgčas. Serija enostavno ni na ravni The last Kingdom in Vikings.


se strinjam.... sploh tisti deli s Frerydis! meni je kr zeh
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

evo, pogledal do konca... kr neki... ima nekaj manjsih trenutkov, ko je OK, ma se mi zdi drygace prav dolgocasno... zelo povrsinsko... prav noben lik mi ni vsec in me ne pritegne :/
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Jaz moram pogledati še zadnji dve epizodi pa kar odlašam :|

oo7 ::

Lion29 je izjavil:

evo, pogledal do konca... kr neki... ima nekaj manjsih trenutkov, ko je OK, ma se mi zdi drygace prav dolgocasno... zelo povrsinsko... prav noben lik mi ni vsec in me ne pritegne :/



Tudi jaz pogledal, do konca. Se popolnoma stirnjam s tabo.

oo7 ::

The Last Kingdom TV serija se je končala s peto sezono. Zgodbo bodo zaključili s filmom Seven Kings Must Die kateri pa izide 14 aprila 2023 na Netflixu.

Nekaj slik iz filma Seven Kings Must Die





avani ::

Če koga zanima ta svet in ta čas - zadnja epizoda podcasta Hardcore history (Dan Carlin) opisuje ravno to obdobje. Zelo priporočam, saj Dan osvetli teme, ki se jih ponavadi pri zgodovini ven izpusti.

oo7 ::

Film kateri bo zaključil The last kingdom

Seven Kings Must Die | Trailer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

The Last Kingdom: Seven Kings Must Die izide 14 aprila 2023.

In the wake of King Edward's death, Uhtred of Bebbanburg and his comrades adventure across a fractured kingdom in the hopes of uniting England at last.

Outcast ::

oo7 je izjavil:

The Last Kingdom: Seven Kings Must Die izide 14 aprila 2023.

In the wake of King Edward's death, Uhtred of Bebbanburg and his comrades adventure across a fractured kingdom in the hopes of uniting England at last.


...se že vleče dol ;)

Lion29 ::

sem pogledal vceraj... mal sem bil ze pozabil od serije.... je pa blo kul, da sop pokazali staro gardo na koncu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Z zelo veliko zamudo pogledal The Last Kingdom: Seven Kings Must Die. Slab film slab zaključek odlične TV serije The Last kingdom. Namesto filma bi morali posneti celotno sezono tako pa so v filmu hiteli. Pa še Atelstana so morali predelati, da je po meri današnjega časa :|

oo7 ::

Vikings: Valhalla TV serija se bo končala s tretjo sezono katera se začne enkrat drugo leto.

Lion29 ::

lol
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

oo7 ::

Vikings Vallhala je itak par razredov slabša serija kot so bili Vikingi in The last kingdom.
««
14 / 14
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Assassin's Creed Valhalla (2020) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26741696 (6929) Kvinta
»

Knightfall (Tv serija 2017-) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6012269 (6653) oo7
»

Warcraft (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
20251368 (35537) Jerry000

Več podobnih tem