» »

kako spraviti video iz vhs kasete na dvd?

kako spraviti video iz vhs kasete na dvd?

j3rn3jk ::

Pozdravljeni,
sem prepral že nekaj o tem problemu, ampak nekako nisem našel odgovora.
Torej rad bi spravil posnetke iz vhs kasete na na komp, kaneje pa na dvd.
No da naštejem strojno opremo:

Grafa 7800 gt,
ki naj bi imela video vhode:


dvd rekorder pa ima dva Scarta in še posebej audio izhod.
Je zadeva izvedljiva ? Kateri program pa priporočate ?

hvala.

Spock83 ::

Seveda je izvedljivo. Če imaš res video "vhode" in ne "izhode" kot so na tej sliki kupiš samo S-video kabel na drugi strani daš Scart vmesnik in to je to. Poskrbiš da so driverji vsi poinštalirani. Probaš s kakšnim programom če ti vse prepozna. Npr. Windows Movie Maker. Če zadeva laufa in si želiš kaj več potem si kupiš meni v redu program Pinnacle Studio. (Maš še veliko drugih...)

zavajon ::

VHS vir je analigni signal, DVD cilj pa digitalni. Če dobro premisliš, potrebuješ AD pretvornik, katerega pa grafična najbrž nima, ker ga ne potrebuje. Najbrž ima le S-video TV out.
Torej rabiš TV tuner ali podobno kartico. TV tunerji so običajno cenejši, glede na kvaliteto VHS vira bo vsak dober.
Ko sem jaz to počel, sem zripal VHS v nekompresiran avi 720*576, nato pa v mpeg-2 z deinterlace in variabilnim vbr tako, da je izhoden mpg bil 4.3 GB. S kakšnim DVD authoring programom pretvoriš mpg v DVD format (ifo,vob,...)

Edit: Se opravičujem, kaže, da ima ta grafična res analogni vhod. Torej z njo na nek način ripaš video in ga nato pretvoriš v DVD format.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Daniel ::

Kaj pa kakšne USB variante? Ker dandanes skoraj nobena grafična nima več Video IN ampak le OUT.

Spock83 ::

Enkrat so imeli v Hoferju USB varijanto za 30EUR :) Drugače ima Pinnacle simpatične rešitve HW + SW v paketu za ne tako velik denar. Mogoče še kakšen Avermdia bi znal biti še cenejši.

j3rn3jk ::

Ja s-video kabla nimam, sem pa zdaj probal priklopit dvd player na komp, preko navadnega kabla (činč) in mi windows media center nič ne prepozna :/ ker me je zanimalo če bo delovalo.. mogoče so driveri problem ?

zavajon ::

Poskusi s kakšnim VLC ali Virtualdub. Open capture device...

glistovje ::

ena varjanta ti je DV kabel(če imaš dv vhod na matični in kamero z DV izhodom). ter program DV recorder/DV capture.

j3rn3jk ::

zdaj sem instaliral neke wdm driverje in stvar celo deluje :D
hvala :D

j3rn3jk ::

Hmm...
priporočajte mi neki software s katerim bi vsaj malo izbolšal kvaliteteo slike, odstranil šum zvoka.. itd.
tnx
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316042 (10210) BorutK-73
»

VHS na DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
114357 (3250) free2dark
»

VHS v Divx in podobno

Oddelek: Zvok in slika
425948 (3538) francek1
»

nakup Tv kartice

Oddelek: Zvok in slika
293222 (2459) gruntfürmich
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507079 (5146) Tiash

Več podobnih tem