» »

Linux distro [Wi-Fi]

Linux distro [Wi-Fi]

AnubisOfDoom ::

Zanima me kaj naj vrzem na komp, ker rabim nekaksen ruter med wi-fi kartico in lokalno mrezo. To bi naredil zato, ker bi imel pri koaxialnem kablu prevelliko izgubo. Zato nucam nekaj, kar bi laufalo na p166 in bi prepoznalo canyon kartico wi-fi, v tem kompu bi bila wi-fi kartica, na katero bi bila priklopljena antena, prek mrezne pa bi se potem po navadnem UTP kablu signal pretakal v LAN. Kater distro bi dal gor.

hruske ::

RaLinkov čipset (to je CN-WF511) je kr uredu podprt, se še precej razvija.

Delu ti bo na vsakem novem jedru.

Verjetn bi blo za na ruter pametno dat kak slackware al pa debian. Nekej oskubljenega pač, če bo samo ruter.
Rad imam tole državico. <3

AnubisOfDoom ::

ja laufal bo na kaki 486ki, al pa pentiumu 1. Po moznosti na ksnmu 1 gb disku, tko da me zanima konkretna distribucija

cryptozaver ::

link1 link2, kjer najdes kar nekaj koristnih inf.
Po mojih izkusnjah tole deluje. In sicer na USB DWL-122 (b) vmesniku, ter RH 9 distribuciji (PII). Slo bi tut s kaksno starejso distro le kernel katerga ga avtor priporoca skompajlas.

Zgodovina sprememb…

hruske ::

Z debianom boš dokaj hitro frej, če boš še sam malo pogooglal.

Vzameš netinst CD iso, zapeci ga na RW, da ne boš cdja stran metal po nepotrebnem, namestitev poženeš tako, da zbootaš s cdja. Namestitev ni težka, sj boš vidu.

Ko vse nastaviš, te vrže v ukazno vrstico, kjer namestiš še par koristnih zadev, recimo paket iproute, wireless-tools in ustrezen kernel.

Skompajlat moras se modul za mrezno pa probat da dela. Vzames rt2500 za CN-WF11. Mogoče bo potrebno skompajlat tud kernel, če ja, pol ti svetujem, da to narediš na kaki hitrejši mašini.
Čeprav driver podpira konfiguracijsko datoteko, ne tistega uporabljat. poglej si 'man wireless' pa 'man iwconfig' in potem v /etc/network/interfaces dopišeš konfiguracijo, nastavitve za wireless dodaš tako, da pred nastavitev napišeš tako:
wireless-<function> <value>


Vzameš še osnovo za firewall oz. router/gateway nastavitve in si že skor frej.
Rad imam tole državico. <3

AnubisOfDoom ::

ja saj z debianom sem ze delal, zanimalo me je predvsem to, ce obstaja kaksna konkretna distribucija, za take zadeve kar jaz rabim, imate mogoce se kaksno drugo idejo kako bi resil problem "dolgega kabla"?

hruske ::

Največja ovira za "konkretno" distribucijo bi bil pomoje gonilnik za brezžično mrežno, sicer pa lahko tud kako tako vzameš. :)
Rad imam tole državico. <3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117128 (32802) RedDrake
»

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu! (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
53032732 (20273) Trubadur
»

Debian server VS. Gentoo server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
584826 (3995) Nerdor
»

Debian GNU/Linux 3.0r3

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92636 (2636) Bakunin
»

Simpl OS za 166Mhz !!!

Oddelek: Operacijski sistemi
161273 (985) mlamat

Več podobnih tem