» »

Simpl OS za 166Mhz !!!

Simpl OS za 166Mhz !!!

Lincolin ::

Jah zanima me kakšen bi bil min. OS za 166Mhz. Windowsi , DOS odpadejo.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zanima me še kakšen OS bi bil dober za 486 procesor 44 Mhz. WIN, DOS odpade
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
L.P. Projekt netTEL:P



[edit by moderator - linke za download lahko dobiš le za unix/linux OS-e]
  • spremenil: moj_nick ()

cryptozaver ::

win98SE je meni lepo delal na 486 z 24MB RAM in 800 MB diska. Zivel bi tudi oklescen Linux (Cim manj solate in po moznosti mal starejsa verzija). Lepe spomine imam na RH7.3, vsaj kar se GUI-a tice.

Zgodovina sprememb…

Tarzan ::

Gentoo Linux - če si car >:D . Pa da ga daš kompajlat od začetka do konca, pomoje bi v kakem mesecu imel že inštaliranega ;)

Drugače pa, Gentoo Linux bi verjetno zadeva še lahko poganjala, ampak ne kompajlaj na njemu ničesar, ker bo prej umrl, preden bo dokončal:)) . Aja, za kaj pa rabiš tedva "huda stroja"? Če nameravaš uporabit za router/firewall ali kaj podobnega, lahko prreživiš brez grafičnega interfejsa in bo vse delalo 100× hitreje ;) .

ješ ::

Zakaj boš uporabljal ta računalnik?

Unix (linux ali *bsd) rabi za okna več kot 44 MHz, za konzolo pa bo dovolj.
What to do with an old computer?

FreeBSD - ISO slike
Distrowatch
Debian sarge ISO
ješ

Lincolin ::

ka pa je Lindows, kje ga lahko dobim?:\

iskra ::

Če se ne motim je Lindows plačljiva zadeva.

Morda ve kdo, če se da poganjat Windows CE na takih škatlah oz. na novejših prenosnikih?

Imam doma tudi jst eno 166MHz zadevo in bi prišla prav zgolj kot "pisalni stroj", kolega pa bi dal Windows CE na prenosnik (letnik 2004), da bi zdržala baterija kakih 10 ur tipkanja in neta. :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Lincolin ::

:\ Jah kakšen pa je ta WINDOWS CE?
K nekj se rab.

projekt telNET.

mlamat ::

iskra ti maš ene ideje... jaz bi tud rad MacOS X na mojem Intelu laufu...


Mene zanima kolk elektrike porabi en sodeben računalnik v primerjavi z drugimi household-aparati... torej kolk mašina, kolk monitor... pa ne me zdaj z amperi tu ocenjevat... sam tolk okvirno... ker se mi ne ljubi preverjat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

Daedalus ::

Windows CE tečejo na Intel StrongArm RISC procesorjih in niso kompatibilni z x86 CISC procesorji. Tako da to odpade...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Lincolin ::

AHA keri pa pridejo še kaj v misel :\ ???

Monster ::

slack ti bo sigurno delal na obeh.. sm ne pricakovati GUIja ;)
Ka zaboga...

mlamat ::

Mene zanima če bi Gentoo laufu spodobno z X-Windows in enim simpl GUI-jem npr... blackbox al kaj takega na Cyrix 166 MhZ 32 MB Ram, 2G disk... ima kdo kakšne izkušnje???

Azrael ::

Vem, da povsem spodobno dela STGL na P200MMX, 96MB RAM, 2 MB ATi Charger... in tudi tole (glej sliko), dela čisto OK, muzika (mp3) še ni začela štekati.



LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

iskra ::

Dedalus: hvala za pojasnilo :D Sej sm vedu da ne more bit tko simple.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Daedalus ::

@iskra - pa še kdaj;)

>Mene zanima če bi Gentoo laufu spodobno z X-Windows in enim simpl GUI-jem npr... blackbox al kaj takega na Cyrix 166 MhZ 32 MB Ram, 2G disk... ima kdo kakšne izkušnje???

Načeloma mora delovati precej spodobno. Za GUI pa tako - če nameravaš uporabljat res minimalističen vmesnik, pol priporočam IceWM, čeprab bi na taki mašini moral delovati čisto dobro tud Xfce4. Pa preizkusi več variant in na koncu izberi kar ti pač najbolj ustreza.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

CCfly ::

Jah zanima me kakšen bi bil min. OS za 166Mhz. Windowsi , DOS odpadejo.

Vzemi kateri starejši Slackware ali pa Red Hat.

Zanima me še kakšen OS bi bil dober za 486 procesor 44 Mhz. WIN, DOS odpade
Jaz sem dal na podoben računalnik Slackware 4.0 (nujno pa si daj gor najnovejše jedro v ustrezni veji; v tem primeru 2.2.x).

mlamat ::

Jst sem ravno najdu eni fajn distro za moj Cyrix 166 32 RAM ... http://www.vectorlinux.com/ ... imajo več distribucij za različne tipe "starih računalnikov"... je precej boljša zadeva kot pa Win98 :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737957 (4759) floyd1
»

Spravit Win 98 na 486 40 MHz

Oddelek: Operacijski sistemi
481734 (1190) Slo-One
»

Prenosnik 486 33Mhz, kaj naj naložim?

Oddelek: Operacijski sistemi
352446 (1562) civic_
»

Kaj folk prodaja

Oddelek: Strojna oprema
362228 (976) LittleDevil
»

Navijanje 486 procesorja

Oddelek: Navijanje
81260 (1096) Dr_M

Več podobnih tem