» »

Katere računalniške 2.1 zvočnike tja do 15.000?

Katere računalniške 2.1 zvočnike tja do 15.000?

gildo ::

Kupujem računalniške 2.1 zvočnike tja do 15.000. Sej bi jih šel sam kaj poslušat, a jih je v trgovinah zelo težko primerjati, ker jih mnogokrat nimajo priključenih. Tako, da bi prosil tiste, ki imate z njimi kaj več izkušenj, da mi jih posredujete. Sem malo brskal po netu in šel nekaj spodnjih modelov. Kaj bi mi priporočali? Morda še kakšna druga ideja? Verjetno se za toliko denarja ne da dobiti kakšnih avdiofilskih, a bi vseeno red vedel, kaj bi bilo najboljše :D.

Logitech X-230 10.800,00 SIT
Logitech Z-340 16.005,76 SIT

TEAC PM-1300 12.978,00 SIT
TEAC PowerMax 600 12.312,00

CREATIVE Inspire P380 2.1 29W RM 8.467,92 SIT
CREATIVE Creative, i-Trigue 3200, retail

ALTEC LANSING VS4121E - 2.1 13.080,00
ALTEC LANSING VS3121E - 2.1 12.600,00
ALTEC LANSING 221E - 2.1 10.560,00
ALTEC LANSING ATP3 2.1 11.832 SIT

boštjan ::

definitivno se ti AL zelo splača kupit,vsaj kar sem tukaj na forumu bral.nekaj tudi slišal in majo res lep zvok.tudi logitech je zelo ok.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

glinik ::

Heh....

definitivno se ti AL zelo splača kupit,vsaj kar sem tukaj na forumu bral

...to pa je res zelo močan argument. :D

Žal se boš tukaj moral napotit v trgovino, ker je tukaj izbira res velika. Morl boš težit prodajalcem, da ti priklopijo kaj. Saj drugače ne boš kupil. Po moje bi vse razen Teaca znalo zadovoljivo špilat. Tukaj se še mora povedat, da ima vsekakor največ izkušenj na tem področju Creative. Creative in Logitech še imata višje serije, katerih pri ostalih dveh podjetij ni. To je velik plus! Čeprav ne poznam teh serij, je moj prvi favorit Creative, potem Logitech. Če že primerjamo njuna najbolša modela, Gigaworkse in Z-5500, je že tukaj opazno, da ima Creative bol "resen" zvok. Logitech pa "disco" zvok.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

boštjan ::

glinik,ne delaj se preveč pametnega.vem,da mojemu postu manjka kakšen link,da bi podkrepil trditev,a kjer je folj kupoval 2.1 sistem se je v večini AL priporočal,ker niso dragi,špilajo pa tudi zelo ok.Samo pravi model si je treba izbrat.Kot sem pa že napisal,sem jih tudi par slišal in noben ni razočaral.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

dxx ::

Jaz sem zadovoljen lastnik Creative P380.

glinik ::

boštjan:
Ma saj ni problema :) . Malo moram narediti temo bol zanimivo. Kako pa so se ti zdeli Creativi in Logitechi, ko si jih poslušal (predvidevam, da si jih slišal)? :)

Z Alteci še se nisem imel opravka, mogoče res dobro igrajo ... vse je možno.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

pazii ::

Jaz imam AL 2100 in sem z njimi ZELO zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pazii ()

boštjan ::

tile creativovi,ki so omenjeni nisem slišal,sem pa obojne logitechove slišal in igrajo fajn
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

zee ::

Moji Creative P380 prav lepo špilajo že eno leto.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jest10 ::

Od teh poznam le ATP3. Za svojo ceno dobro igrajo

neres ::

Sem slišal Altec Lansing 221E in VS4121E...

Oboji so me zelo razočarali, tako da ti priporočam, da vsaj poslušaš preden kupiš. Res.

Prvi so neposlušljivi pri povprečni in nadpovprečni glasnosti (lahko jih poslušaš samo zelo potiho), drugi pa imajo srednjetonce obrnjene v tla, kar popolnoma zamori srednje tone... Morda je oblikovno zanimivo, ampak kar se tiče zvoka je totalno zgrešeno.

Jaz imam ene Vivanco, ki so bili 8k sit v Bofu. Imajo premočne visoke tone, ampak z EQjem na računalniku sem prepričan da dobiš iz njih boljši zvok kot iz unih dveh ALjev. (V bistvu ni treba niti poslušat, samo poglej kako imajo obrnjene zvočnike...)

frenk ::

trenutno je v bof-u akcija aiwa uzus301 zvočnikov za 13k...ona boljših variant;)

gfighter ::

Imam Altec Lansing 221E in sem še kar zadovoljen. Za to ceno se mi zdijo kar v redu zvočniki in še zdaleč ne neposlušljivi, tako kot pravi neres. Res je, da se ne morejo primerjati s kakšnim resnejšim sistemom, ampak saj tega niti ne poskušajo. Za računalniško uporabo ter občasno gledanje filmov so pa več kot v redu.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

pingec ::

Jst sm tud eno leto nazaj premišljeval kaj kupit, in sem se odločil za Creative P380, sem popolnoma zadovoljen z njimi in jih priporočam...

/me votes for P380 as bestbuy
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

dxx ::

/me votes for P380 as bestbuy


Tudi jaz sem kupil rajš P380, ker so se mi vsi zdel preveč vesoljski:)), roko na srce teli creativi zgledajo še najbolj normalni, tudi slišati jih je lepo. Bi pa stavil da tudi logitechi niso slabi.

Tribal ::

Za ta denar so daleč najboljši philips zvočniki mislim da je oznaka 430MMS teli zvočniki dajo od sebe daleč daleč najboljši zvok, in zelo močan bass. Prodajajo jih v COM-SHOPU v BTCju in ti jih tudi razkažejo kaj dajo od sebe. Ni boljših za ta denar, predvsem pa ne močnejših.

gildo ::

Sem se odloču za Logitech Z-3. Je sicer kakšen sold več, pravzaprav malo cez 20.000, a mislim, da je prvi zvočnik glede na ceno, ki da dosti kvaliteten zvok. Ima dokaj celovit zvočni spekter, precej lepe visoke in srednje tone, pa dokaj odziven in mehak bas ter precej lepo napolni prostor. Od Altec Lansinga sem poslušal VS 4121, pa en model za 27.000, prav tako cenejše Logiteche, Aiwo uzus301, pa me niso prepričali. Prebral sem še nekaj reviewjev in ko sem slišal Z-3, me je ta v primerjavi z ostalimi presenetil. Prvi, ob katerem sem imel občutek, da iz njega prihaja glasba, pa še design je res lep:D. Vsem lep pozdrav in hvala za komentarje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gildo ()

kuglvinkl ::

V zadnjem BUGu je test (tudi 2.1) zvočnikov. Prvo nagrado odnese Logitech Z-2300. Stane 33k SIT v HR.

Hm ATP3 se še prodaja? Kewl.
Your focus determines your reallity

matevzm2 ::

Jaz sem zadnjic hotel dobiti ATP3, pa jih niso imeli. Imajo VS4121E, ki so narejeni na podoben trik in kao naslednik, samo niso isto.
Logitechov in Creativeov nisem poslusal, od ALja pa sem preskusil ATP3, CS21 in VS4121E . Tak je tudi vrstni red in mi je zelo zal, da se ATP3 ne da vec dobiti. Krasen zvocnik za malo denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matevzm2 ()

trpo ::

No bom pa še jaz napisal svoje mnenje.

Pred dvema mescema, sem se odločil, da kupim 2.1 zvočnike. Najprej sem malo po internetu pogledal in premišljeval o Altec Lansigu ATP3, vendar niso imeli Headphonejacka, zato so odpadli. Ostali AL so pa malo predragi, ali sta pa bila satelita prevelika (previsoka) za mmojo polico poleg monitorja. Potem sem začel iskati naprej in našel Creative Inspire T3000, ki sem jih pozneje tudi kupil. Zelo natančno sem jih primerjal z Logitech X-230 in sem našel boljše ocene za Creativa, predvsem na račun dobrih srednih tonov, ki naj bi bili problem pri drugih primerljivih zvočnikih.

T3000 se pa od P380 razlikujejo v tem, da ima T3000 priključek za slušalke in ločen regulator basa, P380 pa ne. Sem pa gledal tudi i-Trigue 3200, samo so že malo predragi za moj žep. Morali bi pa biti dobri, kolikor sem zasledil na internetu.

Četudi nisem audiofil, sem ZELO zadovoljen z zvočniki, ki se jih da poslušati tudi bolj naglas, četudi niso dovolj močni za žurke ;)
www.LOST-serija.net

dxx ::

P380 imajo regulator wooferja(basa) zadaj na wooferju;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44187693 (40168) staher
»

Zvočniki 2.1

Oddelek: Zvok in slika
152840 (2576) gildo
»

2.1 sistem, kateri?

Oddelek: Zvok in slika
61224 (1162) glinik
»

Kateri 2.1 zvočniki za računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
452760 (2049) glinik
»

dobri 2.0 PC zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
161657 (1485) jRk0

Več podobnih tem