» »

Kero zv.kartico nj kupim?ali audigy 2 a teratech...

Kero zv.kartico nj kupim?ali audigy 2 a teratech...

Robertos19 ::

Sem nov član te www strani in sem mal "bled" in se že vnaprej opravičujem za napake.
Naj preidem k bistvu, koncu tedna dobim zvočniški sitem GENIUS SW5.1 HOME TEATRE, do takrat oz. čim preje pa imam v načrtu kupit zvočno kartico , vendar je nastal problem ker nevem kero nj kupim izbiram pa med temi tremi:
TERATECH AUREON 5.1 FUN
TERATECH AUREON 5.1 SKY
SOUND BLASTER CREATIVE AUDIGY 2 ZX

bi morda lahko gdo kaj pokomentiral kakšna je vsaka posamezna kartica in kako se obnese predvsem pri poslušanju glasbe ter gledanju filmov , tudi kakšna igrica bi padla vmes.Kakšni so kaj gonilniki posameznih kartic in kakšne opcije ter koliko nastavitev imajo, predhodno sem mel live! pa bi ji odpulu glavo če bi jo mela kr me je skos neki prcala, jz upam da mi bo gdo kj odpisov če sm pa falu forum oz. kam morm pisat se pa opravičujem, lp

Dr Evil ::

Odvisno kaj hočeš.Najmanj ti priporočam terratec fun,ki v to ligo sploh ne paše.Ma nek brezvezen c-media čip.

Če hočeš zvok kupi aureon sky,če hočeš eax in nekoliko več fps,audigy2.

Gonilniki moje aureon sky so stabilni.Uporabljam pa xp windows.Za audigy ti ne bi znal povedat,a bi rekel da so to tud.:8)

Dr_M ::

jest mam audigy2 zs, ampak nism kej prevec zadovoln.
driverj so v piz*i, vsaj originalni, zato je boljs met ksne "neoriginalne".
zvok je sicer zelo dobr in zadeva nic ne obremenjuje procesorja, ampak jest hocem met 3x ali vsaj 2x stereo izhod, ampak na zalost ocitno ni to mogoce. ce nastavis samo na stereo, se ostali izhodi enostavno izklopijo.

kje so tiste stare zakon zvocne kartice za musko...??:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr Evil ::

Dr m,si poskusil z več zvočnimi?

Dr_M ::

Dr Evil: sej drugac mam se monster sound mx300 (aureal 8830), ki je res huda zvocna, ampak jo bom rabil v drugmu racunalniku, tko da...:\
je pa se tista "stara" zadeva, ki ima 2 stereo izhoda.
mislm pa da bi mogl ksni driverji za audigy omogocat samo stereo izhode, sam jest jih ne najdem (ce res sploh obstajajo).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Geo ::

Jaz bi takoj vzel audigy 2, js jim zaupam ce od sound blasterjev 32>:D (1998) . Jaz si zdaj nameravam vzet Audigy ZS 2!
SHIT!!! I did it again...

Robertos19 ::

Aha poj ubistvu teratecova fun odpade, sam kuko se pa oj kj obnesejo gonilniki od enih treh rusov k so jih naredl baje da se jim reče kX drivers? Druga stran je pa bolša kr recimo teratech AUREON 5.1 SKY ma še digitalne vhode in izhode kar pomen da lohk prklučš nanje marskj.
A pa bi lohk prklopu 2 sistema na to zvočno kartico? geniusove 5.1 teatr in kakšn sistem ki dela na optičen kabl?
K nevem a se onemogočjo drugi izhodi ko prklopš nanjo te digitalne zvočnike(optičn kabl) a to mejbi gdo ve če je kj testirov doma?

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dr Evil ::

Ta je krš Spayky.Ima čip,ki sux "C-Media CMI8768/PCI-8ch+ PCI chipset (8CH audio single chip."


Robertos.Ti kx driveri so posebej za audigye napisani,da jim pomagajo pri bolši transformaciji vzorčenja iz virov z 44,1khz frekvence na 48khz,s katero dela čip teh kart.V bistvu je ta driver samo krpanje lukenj,ki jih ima ta zvočna.Mislim,da je precej logično,da je zvočna,ki kar direktno špila na privzeti frekvenci bolša,kot pa takšna,ki mora ves čas nekaj transformirat,poleg tega pa še požre kr dost cpu power.

" A pa bi lohk prklopu 2 sistema na to zvočno kartico? geniusove 5.1 teatr in kakšn sistem ki dela na optičen kabl?"

Nisem še videl zvočne,ki bi lahko od sebe hkrati dala digitalni in analogni signal.

Drugač pa dela na terratec vse brez problema in ti omogoča bittrue prenos digitalnega signala prek optičnega kabla,kar pomeni,da pride do receiverja ali zunanjega DACa signal nedotaknjen.Zelo malo zvočnih ti to omogoča.Večina ni sposobna kernel streaminga,ampak samo prek directsounda ali waveouta,kar pomeni,da je signal zmanipuliran,saj windowsi posvinjajo signal z s vojim mixerom.

Dr M

Ta aureal je bil enkrat dobra stvar,a se z današnjimi ne more primerjat,predvsem ISA vodilo je velik turn off.Ti kaj cvili?:D

bastadu ::

Kje pa dobiti to zadevo in koliko stane?:\

Dr Evil ::

Katero?

bastadu ::

Eh nevermind, si bom tako verjetno nabavu Terratec Aueron Sky ali pa Space:\

Dr_M ::

Ta aureal je bil enkrat dobra stvar,a se z današnjimi ne more primerjat,predvsem ISA vodilo je velik turn off.Ti kaj cvili?

ta auteal je povsem na nivoju al pa celo mal visji kot SB live. kvaliteta zvoka je odlicna, procesorja ne obremenjuje, je na PCI vodilu (doh:\ )
edina slaba stvar je to, da je aureal propadu in ni novih driverjev (ceprov so za XPje in za win2003)
glede na starost, je to vseeno zelo dobra zvocna.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] Zvočne kartice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
18012168 (8056) OwcA
»

Katero zvočno kartico za digiralno povezavo pc/reciever?

Oddelek: Kaj kupiti
131411 (1295) bastadu
»

Katere sušalke

Oddelek: Kaj kupiti
452817 (2239) TeraSonic++
»

katero zvočno kartico za snemanje glasu, kitare?

Oddelek: Zvok in slika
71193 (1100) icek
»

Profesionalno snemanje

Oddelek: Zvok in slika
91293 (1125) St0rMy

Več podobnih tem