» »

Kateri 2.1 zvočniki za računalnik

Kateri 2.1 zvočniki za računalnik

štrudl ::

Ker imam sobo bolj razgibano (neprimerno za postavitev 5 ali več zvočnikov) si nameravam kupiti 2.1 zvočnike. Zanima me katere mi priporočate in kakšne so vaše izkušnje. Cena ne sme biti večja do 21.000 SIT. Sam sem razmišljal, da bi kupil Altec Lansing 2100. Rabim za igranje iger in za kakšen DIVX pogledat. Prosim za kakšen nasvet.

dunker ::

Altec Lansing ATP3 naj bi bili daleč najboljši.
Preberi članek o njih pod "Testi". ;)

jRk0 ::

altec lansing ATP3 :) malo cenejsi od 2100, kako pa se obenesjo v primerjavi pa ne vem. sam mam atp 3 ze 2 leti skoraj in sem zlo zadovoljen:) sem dal 25k sit za njih in bi se enkrat ,ce bi blo treba.
You fuck up once, you loose two teeth.

boha ::

Altec Lansing ATP3: ima zadeva kakšen vhod za slušalke? to bi nujno potreboval.
kam postavit SW? :8)
ima kdo izkušnje s TEAC PM-800, 2.1?

10x

Jux ::

Jst sm kupu Altec Lansing AVS 3000, ki stanejo v JAE cca 8-9k sit in ti povem da tolk hudih 2.1 zvočnikov za tak dnar nisem nit v sanjah pričakoval - dober zvok, močan (!!!LESEN!!!!) subwoofer z ločenim potenciometrom. Edino kar manjka je slušalke-in. Ampak še to za 9k sit bi blo pa že kraja.

Lej čist resno ti polagam tole v glavo, pejd jih poslušat, jst nisem mogu verjet. Tistih 10k-15k razlike v ceni si pa kup še eno palco rama al pa pekač za cdje, al pa še rajš pršpari za na morje.

Je pa res da tolk lepi kot ATP3 al pa 2100 niso. SAM 9k SIT!!!8-O 8-O 8-O 8-O
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Fury ::

atp3.

pingo76 ::

Lastim si AVS500 (tip 4.1) in verjetno res na dobiš niti pod razno kaj boljšega za ta denar. Zato smatram da je AVS300 kar dober.

P.S. Med AVS300 in AVS500 je razlika le to, da ima slednji še dva dodatna satelita tj. 4.1 sistem.

boha ::

ma ti altec-i sploh ne podpirajo izhodov za slušalke. in to pri vseh zanimivejših modelih. bah...

teac pm-800 2.1, anyone?

štrudl ::

Jux:
Verjamem da so Altec lansing AVS 3000 dobri zvočniki. Sm rabim tudi dobro obliko ker dam veliko na lep izgled.

Sicer pa človek si bi mislil da za več denarja dobiš več muske. Altec lansing ATP 3 stane 15K sit, Altec lansing 2100 pa 21Ksit, tako da mislm da so slednji boljši. Bom moral res v trgovino poslušat:\

Drugač pa sem mnenja da se splača dat nekej več dnarja za kvaliteto, ker zvočnike ponavat kupiš enkrat in ne vsake pol leta. Zdej si bom moral kupit še eno pošteno brezžično tipkovnico, mislm da bo Logitech Cordless Desktop MX, pol pa ne dam tut tolarja več za računalnik vsaj 3 leta

Fury ::

ATP3 so najbolsi 2.1 racunalnisi zvocniki (pod 30k) vseh casov. tako pravi x^n review-jev in moja malenkost :)

tha_man ::

Moja malenkost pravi isto :) Drgač pa tud uni za 9k SIT nikakor niso napačni, sem jih slišal in za ta denar posekajo vso konkurenco. Isto velja tud za ATP3 v svojem cenovnem rangu!
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

neres ::

Tudi jaz kupujem ene 2.1 za okoli 10k, največ 15k SIT. Fajn je, če imajo še vhod za slušalke, ni pa nujno.

Katere in kje se jih dobi?

Pozna kdo Teac PM-1200 ali Logitech X-230?

Pa še nekaj me zanima: pogosto vidim da je na subu tudi nek potenciometer, kot na satelitih. A to pomeni da imajo sub in sateliti vsak svoje nastavljanje glasnosti... da moraš nastavljati vsako posebej?! Kaj pa če je daljinsko za glasnost?

Hvala!

RacMan007 ::

Neres, to, da imajo na subu dodaten "knof" za štelanje, je namenjeno temu, da si lahko sam, po svojih potrebah in opkusu nastaviš razmerje med visokimi (in tudi srednjimi) na satelitih in basom na subu. Un knof na satelitih je ponavadi za glasnost celotnega sistema, na subu pa samo za jakost suba v sorazmerju s preostalim sistemom.
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

Marjan ::

@neres:

Jaz sem pred kratkim nabavil Altec VS4121 pri JAE za cca 16k sit.

Sem zelo zadovoljen: dober zvok (nisem audiofil, ampak na testih jih hvalijo), estetski, mic-in, bass in treble regulacija.

Še na ta model vrži uč... vsekakor pa firma Altec!

jRk0 ::

eno je Altec, eno pa Altec lansing...ni ista firma :)


pa racunalniski zvocniki niso nic audiofilskega bili in nikol ne bojo.
You fuck up once, you loose two teeth.

Marjan ::

Aha... No zgoraj sem mislil seveda Altec Lansing!

jRk0 ::

jaz to vem, ja. zato pa sem opombo napisal, da ne bodo drugi zavedeni :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Keyser Soze ::

No ja. Lastim si Z3 od Logitecha, pa lahko rečem, da so za svojo majhnost prav odlični.

Všeč mi je ker so prekomerno(za svojo velikost) težki in jih morebitni sunek ali poteg kabla ne zapelje po ali pod mizo, so lepi oz. imajo malo bolj prefinjen dizajn. Niso veliki in ne zasedejo veliko prostora na mizi. Zvok je nad pričakovanji. Sub je majhen ampak močen in je tam polovična glasnost na subvoferju kar dovolj za sistem. Pa še remote kontrolo glasnosti imajo z priključkom za slušalke ter gumom za on/off.

Imam jih pa v črno/srebrni izvedbi. Tako da pašejo k preostali periferiji.

Marjan ::

Tudi jaz sem se oziral za Z3, ampak potem sem videl tale test... in kupil Altec Lansing.

Keyser Soze ::

No ja. Pač en test. Ki jih imaš eno malo morje in si kar nasprotujejo.:D Ne vem no. Tale Tom je lepo zmeril tole. Natačno in vse. Ampak frekvenčni odziv ni vse. Poleg tega pa... A so bili zvočniki sploh kaj uigrani? Pa huda cena. Glede na to, da sem jih dobil pod 20 tisočaki tam imajo ceno pa 220$.:D Bomo začel v ZDA izvažat.

drugače pa. Tile Lansing so pa grdi. Sorry:\, ampak res. Bi pa že rajši vzel I-trigue.

Nemelk ::

jaz bi si nabavil logitech x230 za tistih 10k. pomoje dovolj solidni zvočniki, za normalno ceno.
vsi tisti ki pa iščete še priključek za slušalke, pa mislim daje cenej in bolj enostavno če kupiš razdelilec za stereo priključek in ene slušalke z mal več kabla (philips hp250), tako, da ga lahko napeleš ke pod mizo do računalnika. tako mam jaz :)

edit: aja, zakaj sam za 10k? zato ker te zvočnike rabiš za računalnik, ne za hi-fi...
Nemelk ™

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemelk ()

Marjan ::

@Keyser, in kje je tistemu testu nasprotujoč test? To kar praviš me spominja na "če nimaš kaj konkretnega za pripomnit, pa reči, da je grdo", hehe :P

Meni so kar fletni... tko, estetsko preprosti:

Sicer pa - okus je okus... vemo kako je glede tega... meni je pomemben predvsem performance, pa magar če imam kamen pred sabo ;)
Glede cene: ja, tisti test je eno leto star in so cene temu primerne.

@Nemelk, nekateri sploh nimamo hi-fi :P
Oz. je računalnik nadomestilo za "hi-fi", tako, da se v tem primeru splača malo boljše zvočnike vzet.

simnov ::

jaz mam logitech z-2200 pa pri polovici glasnosti trese stleklo na oknu
in ekran se tudi trese

neres ::

Ok, preizkusil AL 221 in sateliti so dobri, samo sub je zanič, razen pri zelo nizki jakosti in z modifikacijo EQja. V bistvu je tisto en majhen zvočnik, ki se pretvarja da je sub. Namesto da 40/50Hz zvokov sploh ne predvaja (kar bi bilo normalno za tisto velikost) se nekaj sili in pride ven neko tuljenje in hreščanje... 8-O Groza, če hočeš poslušat glasbo z (nizkimi) basi...

Preizkusil AL 4121 in imajo bedne srednje/srednjevisoke tone(za pol cene dobiš Vivanco zvočnike v Bofu, ki igrajo približno enako).

Tako da nameravam kupiti AL ATP3... če jih že vsi tako hvalijo pa ja morajo biti dobri, a ne?
Samo ne vem kje bi jih dobil. Jae.si jih nima, In-put.com jih nima, Sapiens.si jih nima, Pctrgovina.info tudi ne... jih nimajo na zalogi, čeprav na njihovih straneh piše drugače.

Kje se jih da dobiti, po možnosti za razumljivo ceno?

Marjan ::

neres, ATP3.. pred kakim mesecem sem jih videl v JAE prodajalni, čeprav jih ni imel na ceniku. Pokliči jih...

Dvomim pa da ima ATP3 boljše srednje tone kot 4121 ?!

PS: A imaš kak poseben program ali glasbo... za preizkusanje zvocnikov?

neres ::

Sem bil včeraj v Jae in nimajo ATP3.

Nevem če so boljši kot 4121, med drugim so tudi cenejši, ampak to pomojem ker so starejši model(in nimajo vhoda za slušalke)... imajo pa po specifikacijah frekvenčni razpon večji, do 18kHz, napram 15kHz(!?) od 4121.

Preizkušal sem z navadnimi glasbenimi cedeji, ki so pač malo bolj intenzivni na basih, predvsem rap.

So pa res teli Vivanco za 8k tam tam, če ne celo boljši od VS4121(ok, te sem poslušal bolj na hitro, priznam). Imajo pa daljinsko za glasnost in nimajo nastavitev Bass in Treble, samo za jakost suba imajo.

Marjan ::

a se dobi kak program, ki testira cel frekvenčni razpon?

neres ::

Ja, npr. ta ali pa ta.

Marjan ::

Cool, sem malo testiral moje VS4121 s TrueRTA... dobr se Doppler opazi, če glavo premikaš :))

Ja, si imel prav: nad 15kHz ne zaznam več piskanja! Zgleda, da "driverji" (mali zvočniki) ne zmorejo višje frekvence.

Na drugi strani frekvenčnega pasu pa gre bas do konca: 5Hz je min. kar program omogoča. 50 Hz in tam okoli pa se bas spremeni v rušilca sten :P

Zdej me pa res firbec matra kako se ATP3 odrežejo. Nej nekdo sproba, ki jih ima... :)

Marjan ::

Čeprav s frekvenčnim razponom je čudno... sem preizkusil še na zvočnikih za 2k sit in je pri 20 kHz kar še piskalo... hm? :\

glinik ::

Če je visikotonec kolko tolko OK, potem nad 16-17k MHz ne bi smel kaj dosti slišat. Kdo pa sliši 20 KHz in več, temu pa ni pomoči ... oz. sam sebi laže!

Testi gor dol, človek se mora sam prepričat kako mu je zvok všeč. Sem pri kolegu poslušal Gigaworkse in so res vrhunski PC zvoćniki. Višina in bas sta res na zavidljivi ravni, če upoštevamo ceno sistema. Ampak moji kriteriji so pač višji, zato ... Za normalnega človeka so Giaworsksi več kot plafon :) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Marjan ::

No, sej to mi je zanimivo. Ne moreš reči, da če zvočniki na 20kHz še kar piskajo, da so kvalitetni. Obratno! Nad 16kHz mora biti piskanje tako, da ga sploh ne slišiš več, samo glava te začenja bolet :))

Kaufmann ::

Zdej je pa še mene prijel da bi si kupil 2.1 sistem. Hvaljenih ATP3 ni za dobit;( in sem gledal Logitech X-230 pa me zanima če jih ima kdo in če so vredu ali naj kupim kaj drugega za največ 12000sit
ni podatka

glinik ::

Sem glih zdaj sprobal ta 2. (test za Hz), ki ga je malo višje eden dal, hvala ti. Sem lepo vse skupaj sprobal, na rač. imam priključen nek stari stolp (Philips FW 46). Pri 16KHz je tema in pri 40Hz. 40Hz mi je malo sumljivo, malo prenizko ampak tako je pač pokazal test. Vseeno pa zanimiva zadeva :) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

štrudl ::

Vidim da sem jaz odpru to temo pred več kot letom. Takrat sem imel v načrtu kupit Altec lansing ampak sem počakal do decembra in si kupil Logitech z-2200 za 50.000 minus 5000 Sit popusta danes se ga dobi že za 38kSIT. Z nimi sem zelo zadovoljen, mogoče je za nekatere edina ovira cena.

Sicer če kdo še ne ve je Logitech zdaj ta model posodobil Z-2300. Aja zamenjal je tudi Z-680 za Z-5500, po tanovem ima med drugim premer nizkotonca 25cm, sigurno bodo to moji naslednji zvočniki.

Alexius Heristalski ::

Zdej me pa res firbec matra kako se ATP3 odrežejo. Nej nekdo sproba, ki jih ima... :)
Jaz jih lahko, moji ATP3 so še sveži, kupil sem jih letos poleti za 12ksit v Jaetovi 120min akciji. TrueRTA sem že dolpotegnil, zdaj pa prosim povej, kaj točno moram storiti.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Marjan ::

Alexius, samo frekvenco spreminjaj od 5Hz navzgor in poslušaj do kam se sliši, pa če so vmes kake anomalije.

Na levi strani imaš gumba on/off in Freq.

glinik ::

He he , Marjan kaj res misliš da bo človek slišal kakšne anomalije? Sem 110% da jih ne bo slišal :D

Ta test je samo, da lahko približno rečeš kako visoko oz. nizko ti igrajo zvočniki. To pa je tudi vse (bol ali manj).

Mene že čudi da zvočniki za 12k sploh igrajo :D :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Marjan ::

glinik,

> Marjan kaj res misliš da bo človek slišal kakšne anomalije? Sem 110% da jih ne bo slišal

Zakaj pa da ne bi slišal anomalij?! Sej prej si sam rekel, da si jih slišal pri 16 in 40Hz ...

> Ta test je samo, da lahko približno rečeš kako visoko oz. nizko ti igrajo zvočniki.

Se ne strinjam. Že prej sem povedal, da so eni ubogi zvočniki za 2jurja še kar piskali na 20kHz. Frekvenčni razpon bolj malo pove o kvaliteti zvočnika. Kakovost zvoka pri določenih frekvencah je bistvena!

glinik ::

Pri zvočnikih za 12k lahko nakladama na dolgo in široko ... Kdo ima 12k in niti tolarja več, ta si jih naj kupi. Drugače imam dosti raje nek stolp, kot pa takšne zvočnike. Stolp ima frekvenčno območje sigurno bol linearno, kot takšen sistem za 12k. Pravzaprav je vsem PC sistemon velika luknja srednji del fr. spektra.

Najcenejše se zvočnik naredi iz basa in visokotonca, za marsikoga igra takšna kombinacija zadovoljivo.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Dr_M ::

teli ATP3 so eni najboljsih racunalniskih zvocnikov kar sm jih kdaj slisu.
zdej so res po 12k sit, ker je pac ze precej star model, je pa bla priporocena cena $200.
ksn stolp, k da iz sebe vsaj prblizn tok dobr zvok, pa stane ene 4-5x vec dnarja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bond007 ::

Tudi sam imam ATP3 že skoraj dve lete. Zelo zadovoljen.. verjetno pa so nasledniki teh enaki ali celo malo bolši (woofer ma 1 W več :D )

neres ::

Tisti frekvenčni test seveda ne pove veliko o splošni kvaliteti zvoka. Sem omenil bolj zaradi tega, ker se mi je zdelo čudno, da imajo tisti zvočniki frekvenčni razpon samo do 15kHz.

Sicer pa od 16kHz naprej bi moralo biti "piskanje" komaj slišno. Večina ljudi pomanjkanja tistih frekvenc sploh ne bi opazila.
In jakost določenih nizkih frekvenc je ZELO odvisna od postavitve zvočnikov.


Še vedno čakam, da slišim te ATP3. Čeprav sem pripravljen na vse. Predvsem ker imajo srednjetonec obrnjen navzdol, wtf?! Zgleda da jim je izgled pomembnejši od zvoka.

jest10 ::

No ti ATP3 sploh nimajo tako dobrega zvoka kot nekateri pravite.
Kot vsem rač. zvočnikom jim obupno primanjkuje srednjih tonou. Pa tudi med visokimi toni je ena opazna luknja.
Dobro da ima danes večina zvočnih EQ da se lahko vsaj malo popravi situacijo.

Saj drugače so to dobri zvočniki za svoj denar. Niso pa niti slučajno to za kaj jih imajo nekateri

Marjan ::

ATP3 so bili pač med prvimi dobrimi 2.1 PC zvočniki... (ko je folk imel še 2.0 povsod), temu ustrezen je odziv.

jest10, v katerem srednjem frekvenčnem območju se sliši slabši zvok pri PC zvočnikih? Frekvence me zanimajo, da stestiram...

glinik ::

Marjan, saj to ni tako važno. Dejstvo je, da je sredina na takšnih zvočnikih obupno slaba (tudi Gigaworksi imajo tukaj šibko točko-cena cca.90k). Primerjaj stolp in takšne zvočnike. Opazil boš, da stolp igra dosti bol prijetno, polno. Slabost pri stolu ja višina in bas. V tem cenovnem razredu smo deležni ogromnim kompromisom. No, bodimo realni. Za 12k je vse vredi kar oddaja bilokakšne piske :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nakup zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
382354 (1897) Stepni Volk
»

Katere računalniške 2.1 zvočnike tja do 15.000?

Oddelek: Kaj kupiti
202073 (1596) dxx
»

dobri 2.0 PC zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
161653 (1481) jRk0
»

genius sw 5.1 home theatre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
563987 (3371) jest10
»

katere 2.1 zvocnike

Oddelek: Kaj kupiti
131237 (1064) jRk0

Več podobnih tem