» »

Zlom borz?

Zlom borz?

sivi01 ::

Živjo!

Že v petek je bilo majavo na NYSE, sedaj pa se je val prenesel na vzhod. Azijske borze gredo vse v rdeče številke, najhuje je padel Nikkei, ki je trenutno v minusu skoraj za 4%. Čakam na otvoritev evropskih borz ...

Pregled svetovnih borz

lp
Sivi

gzibret ::

Uff, pa res. Morda imajo demonstracije in blokada japonskih izdelkov na Kitajskem kaj prste v mes.
Vse je za neki dobr!

sivi01 ::

Da, tudi v Evropi je po začetku trgovanja vse rdeče ... seveda pa to še ne pomeni katastrofe, da ne bo kdo narobe razumel mojega posta ;)

lp
Sivi

BigWhale ::

Taka nihanja se vedno dogajajo.. Pride do krize, ki jo je treba prezivet... Ce jo je good, ce je ne, je bad... ;)

pumaxx ::

Ali pa z velikim nasmeškom čakaš z denarjem v žepu! Veča je korekcija-večji bo nasmešek.

Dekinio ::

Kaj mi lahko kdo pove kak rastejo in padaja delnice?Na podlagi česa?Se lahko tud jaz vključim v investiranje?

Ne spoznam se ravno najbolje za te zadeve pa bi prosil, da mi malce kdo razloži.

Hvala!

BigWhale ::

Meni je bila vsec ideja o 'resetiranju borze', ki jo je opisal Tom Clancy v eni knjigi. Japonci so namestili en virus v borzne racunalnike, ki je naredil stalo v treh dneh in se za nic ni vec vedelo kaj kam spada, kdo ima v lasti katere delnice.

Potem se je en pametnjakovic spomnil, da je borza tako ali tako v precejsnjem delu virtualno poslovanje in ni bilo realnega vpliva prakticno nic, pa so enostavno nalozili backupe izpred treh dni in od tam naprej zagnali zadevo. Almost no harm done.

gzibret ::

> Kaj mi lahko kdo pove kak rastejo in padaja delnice?Na podlagi česa?

Na podlagi razmerja med ponudbo in povpraševanjem.
Vse je za neki dobr!

hermes ::

D in S sta samo logičćna posledica rasti cene razlogi za vspone in padce pa se skrivajo predvsem v pričakovanju investitorjev kakšnji bodo prihodnji donosi delnice določenega podjetja (devidende in kapitalski dobički).

Obstaja mnogo kazalcev o precenjenosti/podcenjenosti delnice. Naprimer P/B..trenutna cena delnice/knjigovodska cena, P/E..price/arnings...). Mal preračunaš kazalce za primerljiva podjetja ( farmnaceute Krka, Pliva, Teva..), in ugotoviš katero je podcenjeno. Moraš pa seveda vedet tudi če obstajajo kakšni drugi vsebinski vzroki . Potem so pa tuki različne napovedi o prihodnjih dobičkih ..hmm komu vrjet, prevzemi itd.

Nisem daleč od resnice če trdim da pravzaprav vse vpliva na ceno delnic.

rh^ ::

K spreminjaju vrednosti delnic pa je treba upoštevat fakotr "špekulacij", ki na to močno vpliva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup delnic NKBM? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17414242 (2566) Malidelničar
»

Kako začeti z investiranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5521053 (18612) avani
»

Leto dni pozneje v Applu: rekordni dobički in tretjinski padec tečaja

Oddelek: Novice / Rezultati
278765 (6718) antonija
»

Ford odpušča (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17911083 (8691) Thomas

Več podobnih tem