» »

Nakup delnic NKBM?

Nakup delnic NKBM?

1 2 3
4
»

Gjurisic ::

Politika.Raste zaradi politike.
Kaj to je una 13,32?
Morajo javnost prepričat, da je javna ponudba delnic dobra stvar?

BluPhenix ::

Ok, resno.

Zdej pa ti razloži kako stvar na javnem trgovanju raste zaradi politike in kako to oni upravljajo, da zgleda dobra naložba. To bi pa rad slišal.

Kaj to je una 13,32?

Ne zraven te piše knjigovodska vrednost, tako da ni to to, kar iščeš, žal.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

perci ::

Zdej pa ti razloži kako stvar na javnem trgovanju raste zaradi politike in kako to oni upravljajo, da zgleda dobra naložba. To bi pa rad slišal.
Jst si pa tega prav nič ne želim, če sem iskren.

BluPhenix ::

Hm, ja no, po boljšem premisleku in dosedanjih izkušjnah moram reči, da se kar strinjam s tabo Perci >:D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Gjurisic ::

Ov Mati in na kaki podlagi naj bi delnica prišla na 50.
Zdaj v ponedeljek bi delnica lahko že začela pdat?
Alo kdo ve kje se da pogledat kako so druge delnice v javni ponudbi rasle, kot je Ina ali T-ht?

perci ::

Ov Mati in na kaki podlagi naj bi delnica prišla na 50.

Na leseni podlagi.
Zdaj v ponedeljek bi delnica lahko že začela pdat?
Ne, zdaj je bozic. Vsi bojo za bozicna darila kupovali delnice.
Alo kdo ve kje se da pogledat kako so druge delnice v javni ponudbi rasle, kot je Ina ali T-ht?
Ne.

Gjurisic ::

Na katere dni je zaprta ljubljanka borza,
je zaprta tudi kak dan ko ni praznik?

bluefish ::

Gjurisic ::

Hvala.

Mati ::

Ov Mati in na kaki podlagi naj bi delnica prišla na 50.


Na nikakršni podlagi, napisal sem si, da je moj cilj prodati delnico po 50.
Po drugi strani bom tudi prodal, v kolikor bo delnica padla za več, kot 1% od prejšnjega dne.

Povedati sem samo hotel, kaj so moji zastavljeni cilji, nikakor pa ne vem, kdaj bo delnica začela padati.

LP,
Mati

Steinkauz ::

Men je to prov smešno
Pada vrednost zdej bodo pa kak odstop zahteval :))

Tilen ::

Vsak je imel možnost pri 44 izstopiti iz igre.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bluefish ::

pravzaprav se je sedaj izkazalo, kaj ljudje, ki se s tem ne ukvarjajo preveč, pričakujejo od delnic. Do sedaj je bila namreč v navadi nenehna rast (Krka, Lek,...), naključni opazovalci so se na to navadili in sedaj, ko ne gre vse lepo po načrtu, že bentijo nad vrednostmi.
Sicer pa je bil v mnogih finančnih časnikih nekako omenjen trend rasti in padanja v nekem časovnem obdobju.
Tako ali tako pa je naš delniški trg precenjen.

Zeberdee ::

jaz sem iztopil pri 41 in si s profitom (davek sem dal na varčevalni račun) plačal noro žuranje v beogradu... ;D

jrtjtejtt ::

No, da malo temo oživim. NKBM je na 17€. Pripovedujte, kako ste se kteri opekli ali zaslužili. Jaz sem z NKBM prišel dober čez (prodal za 39€) ampak pušnil pri ostalih delnicah ki jih še imam.

Kaj pravite na krizo nasploh?

Zeberdee ::

Prodal nad 40, pred božičem.

Opekel se nisem še nikjer.

Tilen007 ::

Opeku... ampak po drugi strani sem pa vesel, da je bil limit pri nakupu... kar pomeni, da je v mojem primeru tud izguba manjša >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen007 ()

bluefish ::

jih še držim, vendar pa se za tistih 540€ ne sekiram, saj sem tako ali tako kupoval na dolgi rok in ne špekulativno.

Zeberdee ::

Zanimivo bo, kdaj bo zadeva prišla nazaj na 27. Če v to prištejemo še inflacijo, pomoje, da bo potrebovala za to vsaj par olimpijad.

bond007 ::

Jst bom pa verjetno zdej kaj kupil, ko so razprodaje... mogoče tudi nkbm. Sicer ne veliko .. tam za 2k €, ker stvari res zgledajo grozno zadnje čase in verjetno bo še kaj padlo, ampak recimo da na dolgi rok bo ok.

AlexP ::

Prodal pri 42, ko je vsa creda vpila, da sem neumen... aaahh mi je zdaj uzitek vprasati: kdo je tu neumen?8-)

jrtjtejtt ::

Jst mam trenutno večino sredstev na polletni vezavi na banki. Po delnicah bom posegel šele naslednje leto, ko se bo pokazalo, kako je kriza vplivala na realni sektor. Da bi se v nekaj tednih ali mesecih resno popravili tečaji, mislim, da ni mogoče. Napovedi in zadnji rezultati nekaterih podjetij kažejo, da je bil vpliv kar velik. Sicer pa so tud obrestne mere na bankah kar ugodne sedaj in tudi če zamudim najnižje tečaje, pomoje ne bom "izgubil" več kot kakšnih 5-10%.

Glede izgovora "varčujem na dolgi rok" pa je tko: je dokaj dobra tolažba, vendar pa kot je blo rečeno, seštej inflacijo in oportunitetne stroške pa boš videl, da te kar udari po žepu.

Gjurisic ::

Jaz osebno ne nameravam svojih naložb v vzajemce in delnice
prodat prej, kot v roku 10 let.
Na krizo sem odgovoril pač tako,
da ne gledam portfelja vsak dan.
Ja kupu sem še 69 delnic NKBM po 19,50,
ni se mi dalo jajcat z odpiranjem trgovalnega računa,
ki ga še nimam in ja sem se zavedal
da lahko pade še pod 17,
18 € kot si lahko takrat kupil na borzi bratu sem reku,
da proda svoje NKBM delnice.
Zajebal sem se, ker nisem nekaj malega dajal v depozit ali varčevalni račun.

Malidelničar ::

Da malce obudimo spomine:
Kako ste kaj prišli skozi? 8-)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Malidelničar ::

kanela: slaba izkušnja z NKBM? :))
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj storiti z delnicami/obveznicami ob ukinitviregistrskih računov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713839 (9678) konspirator
»

Precenjeni Amazon posloval z izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5216665 (13870) Tilen
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5313474 (10211) Invictus
»

Sava RE naprodaj

Oddelek: Loža
192941 (1785) Gjurisic

Več podobnih tem