» »

Nakup delnic NKBM?

Nakup delnic NKBM?

1
2
3 4

Tilen ::

Če imaš 20 delnic in prodaš po 9+ mesecih, ko delnica doseže 35€, imaš tudi 2 delnici gratis, kar je +~70€ v tem primeru.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Vikking ::

Od kje ste vi dobili stroške 60 EUR pri prodaji 600 EUR delnic? [Reklama] mi zaračunavajo 0,7 % provizijo ob internetnem trgovanju. Še nek drobiž sicer pobere Borza, ampak vse skupaj ne prileze niti na 0,8 %.

Za prodajo in nakup vrednostnih papirjev potrebujete odprt trgovalni račun pri eni izmed borzno-posredniških hiš. Strošek odprtja računa je enkraten in v povprečju znaša 12,56 evra, vsako leto pa je potrebno plačati še stroške vodenja računa, za kar morate praviloma odšteti dodatnih 6,51 evra. Provizija borze in KDD za transakcijo znaša 1,48 evra, pri prodaji oziroma nakupu delnic pa ne bo šlo brez borznega posrednika, ki vam bo za vsako transakcijo zaračunal med 0,5 in 1,5 odstotka provizije. Višina je odvisna od vrednosti sklenjenega posla in morebitnih popustov za redne stranke.


Sedaj pa računaj!

Tilen ::

V znesku 12,56 evra je že všteto enoletno vodenje računa. Prosim, ne kar nekaj na pamet stresat... In ja, vem s kod si to skopiral, če bi prebral dalje oziroma podrobneje bi tudi ta podatek zasledil in še marsikaj druga na to temo. Recimo, če si študent, je ta provizija še dosti manjša kot 0.8%.

Se pravi za odprtje racuna in enoletno vodenje le tega placamo 12,56 + 0.3-0.6% provizije v primeru, da si študent + davek na dobiček.

Če samo predpostavimo, da vsem pripada 20 delnic in so toliko tudi vplačali, so s tem, ko delnice držijo 9 mesecev skoraj vse zgoraj omenjene stroške že pokrili.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Vikking ::

Tilen: se klanjam, ampak eni nismo več "študenti". Glede na to da govorimo o DELNICAH močno dvomim da bi jih kar tako držal 9 mesecev in čakal na boljše čase. Kaj pa če bodo januraja dosegle 40€ pa boš počaku na septmber in bo cena padla na 20€. Ker govorimo o delnicah je scenarij zelo realen. Če bi rad varnost in varčeval dlje časa potem razmisli o obveznicah.

Tilen ::

40€ prej kot v 9 mesecih? Da bi le >:D

NKBM je dolgoročna naložba in malokdo se tega zaveda, žal. Ne pozabit na drugi del prodaje [25%] in možnost prevzema ter dokapitulacije v 2009. Zdaj če nekdo da zadnji € za delnice in ne more čakat 9 mesecev pač ni realen. Bo pa "Esmeralda efekt" poskrbel, da delnica na 20€ ne bo padla.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

perci ::

Prav mozno je, da bo NKBM na kratki rok donosnejša kot na dolgi.

McHusch ::

Sedaj imate tudi prve napol uradne rezultate. Delnice bodo najverjetneje stale 27 EUR, zagotovljenih bo 20, za vsako naslednjo pa je bilo potrebno vplačati 176 EUR. Še v slikah:


Očitno ima narod v nogavicah še ogromno denarja, še so uspeli napraskati več kot pol milijarde evrov.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Tilen ::

Cena delnice NKBM določena na 27 EUR.

Za delnice NKBM je bilo vplačanih 2,5 milijarde evrov8-O ; vsaka fizična oseba, ki je vplačala vsaj 540 evrov, dobi 20 zagotovljenih delnic in za vsakih 176 nadaljnjih vplačanih evrov po eno dodatno delnico
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

LordWorm ::

mogoce se folku slisi precej varna nalozba ker gre za delnico banke...
ni podatka

WarpedGone ::

>> mogoce se folku slisi precej varna nalozba ker gre za delnico banke...

Ker ne ločijo med PROPAD in IZGUBA. Propadla stvar skor 100% ne bo, nikjer pa ne piše da ne bo delnica padla na 10€. Potem bodo pa vpili, da so jih prevarali, zavedli etc.
Zbogom in hvala za vse ribe

Ziga Dolhar ::

Jest se dejansko ne bi čudil, če bi folk zahteval odstop Bajuka, če bi vrednost delnice na borzi marginalno padla ... :-).
https://dolhar.si/

Gjurisic ::

In kaj ste dolgoročni vlagatelj ali kratkoročen?

bluefish ::

dolgoročen, kolikor se seveda pri moji starosti in izbiri skladov/delnic sploh biti da :D .

kekz ::

Eh, niti 200 delnic ne bom dobil.

Gjurisic ::

Ne vem, če se nam sploh splača imet znesek 500€ na borzi?

perci ::

kekz: a si hotu povedat, da si 30k vlozil ;)

Men pa zdele dva dni sarajevo in banja luka lepo rasteta (10 posto na dan) - upam da se bo trend nadaljeval se par dni ;).

kekz ::

Pričakoval sem naval (preplačilo) v razmerju 1:3, pa sem se še uštel.

Gjurisic ::

Kaj je zdaj to z 6.12 na 10.12
bo zato večja rast delnice,
mislim par %.

perci ::

Goran: Lepo te prosim. Pa od kje dobivaš take ideje? In zakaj misliš, da eni pa te stvari kar vedo? Noben tega ne ve, ker noben nima kristalne kugle. Razumeš?

To, da je datum prestavljen, pa ni nič kritčnega...meni še bolj ustreza, ker jutri grem na službeno pot in ne bom imel časa spremljati trga, da bi prodal v primeru hude rasti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Avby ::

ker jutri grem na službeno pot in ne bom imel časa spremljati trga, da bi prodal v primeru hude rasti.


A tam ni interneta in telefona?

Vikking ::

Avby: mogoče ne boš verjel, a je res da ponavadi na službeni poti si v službi in ponavadi ni časa za domača opravila, sploh pa če je potrebno iti v tujino kjer so kakršnikoli celodnevni seminarji etc....

Avby ::

Nebom vrjel. V skrajni sili lahko to dan dans človek opravi že ob pisoarju.

perci ::

Avby, v trgovalnem času bom predaval. Tudi sicer mi v času ko rabim biti stoprocentno skoncentriran na strokovno tematiko, ne pase prek mobitela surfat za tečaji. Tudi brokerja ne mislim klicarit vsake 5 minut, da mi pove tečaj, če se bo slučajno premaknil. Če sem pa na šihtu, mam pa itak tečajnico nonstop odprto, tko da lahko ene 3krat na dan pogledam.

Gjurisic ::

Sem pač bez dlake na jeziku?
Ni me sram vprašat butastih vprašanj, pa četudi vem,
da so butasta.

perci ::

Goran, sej ne gre za to, da bi te bilo sram spraševat butasta vprašanja. Ampak fora je, da sprašuješ vprašanja, ki so že bila odgovorjena 100krat. Nihče ne ve, kakšna bo cena delnic, ko pridejo na borzo. Nihče ne ve kakšna bo rast, če sploh bo - lahko da bo velik pritisk s strani ponudbe in bo cena padla.

Ocenjuje se, da naložba v NKBM je kratkoročno dober nakup, nihče pa ničesar ne ve.

Tilen ::

Mariborska nadškofija vpisala za več kot 8 milijonov € delnic [bivših 1.920.000.000SIT].



8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

bond007 ::

So kaj gozdov prodali ali niti to ni bilo treba?

BluPhenix ::

Se pa šplača škrabca ;)

Aja in neplačevanje davkov takisto. So poroščeni tudi davkov trgovanja z vrednostnimi papirji?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Gjurisic ::

Kaj nadškofija lahko trguje brez davka?

Tilen ::

Včlani se! >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gjurisic ::

Kaj je res daje vlada prodala delnice pod ceno
in to 10€ ceneje?
Je to zagotovljen čisti profit?

Fizikalko ::

Ja, ja, zagotovljeno čisti profit! 1000000%!

:(

Zgodovina sprememb…

OldSkul ::

Važn, da bomo mi profit imel>:D

kmetek ::

umrl bom od smeha ko bodo vsi vplačniki pušnili >:D

Tilen007 ::

Očitno ne sledim dobro kaj se dogaja... A niso delnice po 27, ostalo pa dobimo nazaj...? kmet, kaj bomo pušnili?

Tilen ::

Obvestilo! (6. 12. 2007) Včeraj je Nova KBM vseh 109.627 malih vlagateljev obvestila o številu dodeljenih delnic. Danes, 6 dni pred rokom, pa je na njihove račune tudi že nakazala presežek vplačanega denarja v skupnem znesku 593 milijonov evrov.

http://www.finance.si/198652
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gjurisic ::

Bi mi bil
kdo voljan razložit razliko med
delnico T-ht in NKBM?

Ziga Dolhar ::

GoranJurisic,

počasi bom ratal zelo občutljiv na tvoja vprašanja.
https://dolhar.si/

pirat ::

T-HT je delnica hrvaškega telekoma d.d.
KBMR je delnice Nove KBM d.d.

Skupnega nimata nič, razen dveh dejstev:
- vlada vsake države se je odločila svoj lastniški delež zmanjšati na način, da je del delnic ponudila v javno prodajo malim vlagateljem
- v obeh primerih so mali vlagatelji povsem resno prepričani, da so dobički ogromni, takojšnji in zagotovljeni (kar pa seveda ni nujno res ....)

Za kaj več pa tudi meni počasi zmanjkuje potrpljenja. Bistveno za vsakega vlagatelja je, da pred nakupom katerekoli delnice opravi domačo nalogo - torej se prepriča v to kaj kupuje, po kakšni ceni, kako tisto podjetje posluje, itd...

lp

Vikking ::

Me zanima če kdo ve, po čem so bile delnice HR-t in po čem se sedaj prodajajo oz. kotirajo na borzi.

McHusch ::

T-HT je šel v IPO po 265 kun, tečaj pa najdeš na zagreški borzi.

Vikking ::

Se pravi se je hrvaški telekom prodajal po 38€ trenutna vrednost sedaj pa je 52€, glede na to da je bil v večinski lasti DEutsche telekom in je imel dobička 282,4 milijona evrov, družba 91-odstotni tržni delež v fiksni in 49-odstotni tržmo delež v mobilni telefoniji na Hrvaškem.

Potem bo nkbm bolj bogo vse skupi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Gjurisic ::

T-ht je imel ceno tudi nižjo, glede na knjigovodsko vrednost.
Pri nas ni pričakovati take rasti cene.
Govori se okoli 35 €, 37 €.

Tilen007 ::

V bistvu se govori, da bo okrog 42€, 43€.

bluefish ::

menda 35€.

kekz ::

Danes bo bolj tuga s trgovanjem.
Uporabljam dva dostopa za e-trgovanje: GBD in Ilirika.
1 uro pred pričetkom trgovanja sta se že oba sesedla in ne deluje nič. :O

kekz ::

Zdaj e-trgovanje dela kar v redu.
Tečaj je kar ustaljen pri približno 36€.
Začetno povpraševanje je bilo na 50€, ampak to so finte, da se postaviš prvi v vrsto, posli pa gredo itak skozi po najbolj ugodni ponudbi.

Pri prodaji pred novim letom te kači davek že takoj februarja, pri prodaji po novem letu pa šele februarja 2009.

OldSkul ::

Odlično hehe

finance.si so zaradi navala trenutno nedosegljive8-O

Gjurisic ::

In kaj mislite,
koko bo danes
po 15 uri cena
okli 38, 39 €.

Gjurisic ::

Za koliko, bi jih vi prodali?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj storiti z delnicami/obveznicami ob ukinitviregistrskih računov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6714030 (9869) konspirator
»

Precenjeni Amazon posloval z izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5216851 (14056) Tilen
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5313590 (10327) Invictus
»

Sava RE naprodaj

Oddelek: Loža
192969 (1813) Gjurisic

Več podobnih tem