» »

[mp3player]ideje? in prikaz v binarni obliki

[mp3player]ideje? in prikaz v binarni obliki

HyperKiller ::

Imam mp3-player in se malo igram s firmware-om. Ugotovil sem katere datoteke naloži program za posodobitve (update) na player in jih odprl s Hex Editor-jem. Woohoo!, spremenjen menu.
Ampak kaj pa "startup screen" in programsko "jedro".
Glede startup screena imam idejo. Nekje v kupici programske kode mora biti črno-bela bitna slika. Sedaj bi rad datoteko videl v binarnem zapisu (010110100) in slikica bi se prikazala (če drži moja hipoteza, da biti v zapisu bitne slike predstavljajo piksle v bitni sliki od leve proti desni, vsako vrstico posebej)
Pa še glede samega programja. Kaj moram vedeti? je programski jezik pomemben, ali je pomembno samo kako ga skompailam. (te zadeve mi niso jasne, lahko me kdo poveže do obširnejše razlage).
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Gundolf ::

Za program je pomembno le kako je skompailan. Ampak dvomim da ti bo tu uspelo izvedeti kaj več in dejansko popraviti kak del kode (še sploh če ne znaš programirat). Tudi bolje da se sploh ne spuščaš v to.

Za slikco najdit bi bilo pa najlaže s programom, ki bi mu podal širino slike in bi nato celo vsebino datoteke prikazal kot eno zelo visoko črnobelo sliko (višina = velikost datoteke / širina). To bi z lahkoto pregledal, če je le datoteka primerno kratka.

HyperKiller ::

Dobra ideja.
Poiskusil bom slednje: ker vem da je zaslon širok 132 pixlov, in ker ne vem kako bi prikazal zadevo v bin obliki, bom na začetek datoteke vstavil začetek bmp datoteke in jo odprl s slikarjem. Bomo videli.
Ja, glede programiranja: Če bi dobil izvorno kodo, bi hitro kaj spremenil. Ampak ker se mi ne sanja kako bi izvdel kakšne ukaze rabi mp3-player se s tem ne bom obremenjeval. Tvegam pa verjetno bolj malo, ker lahko vedno naložim nazaj prvotni firmware.(verjetno je na mp3-playerju še en firmware, ki skrbi za prenos podatkov, in se ga ne da izbrisati.)
Razen če se EEPROM čipi obrabljajo. :)
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

LoneWolf ::

Poiskusil bom slednje: ker vem da je zaslon širok 132 pixlov, in ker ne vem kako bi prikazal zadevo v bin obliki, bom na začetek datoteke vstavil začetek bmp datoteke in jo odprl s slikarjem. Bomo videli.

Ojej. :\

Vesoljc ::

to je res ojej, če že potem datoteko odpri kot raw data...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vesoljc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Locky dobil nov način širjenja

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3911993 (8710) Jupito
»

[divxvid] LG predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21534812 (9632) kekpek
»

[divXvid] Scott predvajalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9221491 (9107) Heavy
»

Zamenjava slik pri zagonu računalnika in Windows-ev

Oddelek: Programska oprema
133504 (3249) Azrael
»

Veliki rar file

Oddelek: Pomoč in nasveti
171584 (1361) Opkow

Več podobnih tem