» »

Zamenjava slik pri zagonu računalnika in Windows-ev

Zamenjava slik pri zagonu računalnika in Windows-ev

Klemenn ::

Kako se zamena slika ki se pokaže čez cel zaslon ko se računalnik prižiga. Mi gre na živce
  • spremenilo: CCfly ()

lordgreg ::

oziroma na naslov freethemes.com. stran je v lasti tucowsa

Klemenn ::

¸Kaj?;((;((;((;((;((

ChiefThunder ::

Kako sliko ti mislš. Bios al windows?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

matic ::

Za sliko od windowsov poisces sys file in jim preimenujes koncnice v bmp / ali pa tudi ne / in sliko obdelas! nevem pa kako so ze imena filetov.. khm kmh.. logow.sys logos.sysl al neki tazga so pa po razlicnih dirih.. od zacetnega je kar win windows al vadeva direktoriju ostali pa so drugo pometani (so 3je). To vse velja za win 9x (95 98 me), za win2k pa se nsim gledal pa se mi tut ne da!! :)) isci filete z start->find files pa bo! :D

Za slikco od biosa pa odvisno od mb (maticne plosce).. kater proizvajalc! Poglej proizvajalca ko racunalo uzges, potem pa pojd na njihovo stran pa bos tm najdu vse potreben software!:D

ce mislis pa kako drugo slikco pa nevem kwa misls, se pa bl zjasn drugic..! :\

Popravek je bil da niso dll fajli ampak sys fajli!

CCD ::

Ja, poišči logos.sys in logow.sys, lahko pa poskusiš s pomočjo programa WinBoost 2001, ki je za prilagajanje sistema. Ni jih treba preimenovat v bmp, samo odpri jih v programu za obdelavo slik (npr. Slikar).

LP

|SNap| ::

Jst sm u prejsnjih winsih sam zamenju logo.sys v rootu, pa logos in logow.sys v \windows. Zdej mam pa WinME pa logo.sys vec ne najdem. Ce ga nardim ni nc drgac. Tadruga dva fajla pa sta se. Najbrs spet kaksna Microsoftova nova fora ...:(

blue96 ::

izbrisi windows. ne bo slike.
.

abcde7 ::

Zamnaš jih v acdsee, sam dela v win98!

Mulc-> daješ zelo koristne odgovore...:D

Ursus ::

Je še kakšna elegantnejša rešitev? Kaj pa za sliko ki se prikaže ob izklopu sistema?

markk1 ::

jaz bi pa tisto cisto zacetno sliko spremenil ko vklopis comp ce gre ko ti vse izpise pa se ime firme compa kje bi lahko to uredil ce ve kdo

lp

Microsoft ::

HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop, Wallpaper, REG_SZ.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Azrael ::

@markk1:

Za spreminjanje zagonske BIOS slike najprej poglej na stran proizvajalca matične plošče. Če tega ni najti in imaš Award BIOS, kjer se izriše samo majhen EPA logo, preglej ta članek, in še to stran.

V tem primeru obstajata 2 verziji slikc 1(velikost 1.5kB) in 2 (velikost 6kB) odvisno od BIOSa matične plošče. Če koga zanima več, bom opisal bolj podrobno.
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

Dobil sem nekaj prošenj in sem spisal nekakšen vodič:

Ob prebiranju članka Kako spremeniti zagonsko BIOS sliko, sem se v primer poglobil in na ta način spremenil zagonsko sliko in posodobil BIOS RAID HPT 370 krmilnika na najnovejšo verzijo na dveh Abit matičnih ploščah BX133-RAID in TH 7II-RAID.

Zamenjava slike na Abit BX133-RAID je potekala gladko, brez problema, točno tako kot opisuje zgoraj omenjeni članek. Pri enakem postopku na TH7II-RAID je bilo po ponovnem zagonu mesto, kjer bi se morala prikazati nova BIOS sličica prazno


Po nekaj Googlanja sem ugotovil, da obstajajta 2 različici formata epa: Verzija 1 in 2. Prva ima velikost BIOS sličice ~1.6kB, verzija 2 pa ~6kB. Program BMP2EPA izdeluje sličice verzije 1 in je neuporaben za izdelavo sličic, kjer BIOS matične plošče uporablja verzijo 2.

Za izdelavo sličic v formatu eoa sem našel brezplačen Windows programček EpaCoder 1.12, ki ga lahko prenesete od tu. Ta programček omogoča bistveno lažje ustvajanje slik epa formata, saj vanj lahko uvozite sliko v 2 ali 4 bitni barvni paleti formata bmp, ki ste jo ustvarili s svojim najljubšim programom za izdelavo bitnih slik. Avtor tega prispevka je uporabil kar v Windows vgrajen programček Slikar.

Kako ugotoviti, kateri format epa slik uporablja moja matična plošča?

Za podrobnosti najprej pregljete zgornji članek!

V DOSu ali DOS oknu vpišite naslednji ukaz:
cbrom bios.bin /d
Poiščite vrstico epa logo in si oglejte velikost pod "Original-size". Če je velikost 1.54kB uporablja matična plošča epa logo verzije 1:
V primeru velikosti 5.64kB je v uporabi verzija 2:


Razen te nevšečnosti drugih težav pri menjavi sličic ni bilo.

Posodobitev BIOSa RAID krmilnika, ki je integriran na matični plošči

Posodobitev BIOSa RAID krmilnika, ki je integriran na matični plošči, je po besedah prizvajalcev RAID krmilnikov neizvedljiva, če tega ni omogočil proizvajalec matične plošče. Če vas je proizvajalec pustil na cedilu, možnost vseeno obstaja, vendar ni podatkov ali v nadaljevanju opisan način deluje vedno in povsod.

Potrebujete matično ploščo. ki uporablja Award BIOS 4.5x ali 6, originalno BIOS (flash) posodobitev za matično ploščo in posodobitev za RAID krmilnik. Spet se uporabi program cbrom, tokrat malo drugače, kot za zamenjavo BIOS slike. Postopek poteka v naslednjih korakih:

Najprej si na disk (v primeru DOS in Win9x) ali DOS zagonsko disketo prenesite program cbrom.exe (zadnja verzija je 2.15 - poskusite izbrskati na spletu, uradna stran ne deluje!), BIOS flash datoteko za vašo matično ploščo in posodobitev BIOSa za RAID krmilnik

2. Zaženite DOS (v primeru diskete) ali MS-DOS okno (Win9x)

3. vtipkajte (in na koncu vedno pritisnite Enter):
cbrom bios.bin /d
(namesto bios.bin vpišite pravo ime BIOS posodobitve, npr za Abiz BX133-RAID je se posodobitev imenuje ber_72.bin)

4. Ukaz izpiše vse module, ki sestavljajo v flash posodobitvi Poiščite vrstico označeno s pci.

Če obstajata dve vrstici pci, to je pci a in b - morate ugotoviti katera vsebuje BIOS RAID krmilnika.

5. Sedaj napišite
cbrom bios.bin / pci release
Če boste pozvani (v primeru pci a in b), da izverete možnost a ali b morate izbrati pravo!

6. Sedaj tipkajte
cbrom bios.bin /pci 3xxv2351.p4e
3xxv2351.p4e je zadnja verzija BIOSa za HPT 370 krmilnik (2.351). S tem ukazom ste posodobili BIOS RAID krmilnika.

7. Še enkrat vtipkajte
cbrom bios.bin /d
in se prepričajte, če ste resnično zamenjala BIOS posodobitev za RAID krmilnik:

8. Sedaj vam ostane samo še najbolj tvegan del, da s tako predelano flash datoteko natanko po navodilih proizvajalca flashate matično ploščo.

Še nekaj uporabnih povezav:
OCForum
Insanelymac
Bioslogo
Biosmods

Na koncu še disclamer:

Postopke sem uspešno izvedel z zgoraj omenjenimi ploščami, vendar za vsa izvajanja drugih oseb, ki so posledica uporabe napotkov iz tega prispevka, ne prevzemam nobene odgovornosti. Torej, kar boste počeli, delate izključno in samo na lastno odgovornost!

Z malo smole ali nerodnosti lahko trajno onesposobite matično ploščo!
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodajanje mikrokode v BIOS, kako?

Oddelek: Strojna oprema
151604 (1059) Azrael
»

BIOS-slikica

Oddelek: Pomoč in nasveti
171381 (1131) ||_^_||
»

BIOS Slikca

Oddelek: Pomoč in nasveti
111215 (1002) bastadu
»

Flashal sem BIOS in sedaj..

Oddelek: Pomoč in nasveti
211549 (1214) billy

Več podobnih tem