» »

Omrežje

Omrežje

ivek12 ::

prosm če mi lohk kdo svetuje in pomaga.

zadeva je sledeča: v firmi mam dva računalnika povezana preko hub na adsl. zravn mam še prenosnika prav tako preko kabla povezanega v mrežo. to vse dela. Stanovanje pa mam od firme odmaknjeno cca 30. m (iz balkona se vidi vhod). zdej pa bi rad nekak če se da brezžično povezal pisarno in domače stanovanje, da bi lahko recmo z notesnikom surfal na netu od doma in dostopal do mreže v pisarni.

zanima me kaj kupit, in kako zadevo speljat če mi lohk kdo pove. Hvala

barabl ::

Najcenejša varjanta je dve brezžični mrezni kartici,pcmc za prenosnika in pci za računalnik v pisarni,vendar zadeva v praksi brez usmerjene antene ne deluje na večjo razdaljo.Nekateri takšne zadeve rešujejo tako,da si omislijo brezžično usb mrežno kartico,dodajo nekaj metrov usb kabla in zadevo nalepijo na okno,nato obstajajo razne homemade usmerjene antene iz alu folije,......V kolikor je okno tvoje pisarne obrnjeno proti tvojem(vizuelna linija,mislim da bi moralo it kar z dvema karticama.Kaj kupiti?Osebno sem mišlenja,da je najbolj ekonomična varjanta Asus,cena se giblje nekje okrog 7.000 sit po kartici,več pa poglej tukaj http://www.in-put.com/shopping/index.ph...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548627 (818) Lonsarg
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011783 (9637) Pyr0Beast
»

KAko v brezžično mrežo spraviti 25 uporabnikov + ADSL

Oddelek: Kaj kupiti
261720 (1171) HellRaiseR
»

wireless LAN (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734555 (3308) pujsek_
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412343 (8897) pujsek_

Več podobnih tem