» »

wireless LAN

wireless LAN

«
1
2

||_^_|| ::

Ma kdo izkušnje s tem? Me zanima par stvari:
- cena kartice
- kok to kej delč nese (kako se obnaša pri ovirah: stene, vrata gre čez al ne?)
- hitrost

Mel bi pa povezana dva računalnika

Cr00k ::

poglej www.fmc.si

tle prodajajo proxim kartice...

kolk stane? ja za 2pcja okol 30-40ksit/pc za vec rabs pa se hub/ruter(wireless--afkorz)ki je pa okol 100ksit pa se 30-40ksit na pc...

uglavnem predrago!!! pa se pocas... najboljs kar se da dosezt je 54kbit/s sam potem lohka pa se cene pomnoziz z 10 :) (vsaj zdi se mi)...

hef phun, ciao :iki

bosstjann ::

stvar ni tako draga (več glej www.kivi.si)

v hiši nevem kako dela točno čez eno steno gre sigurno

men deluje 50 m vmes sta pa dve strehi za polovično hitrostjo 5.5 m (11mb usb kartica)

rfmw ::

54kbit/s8-O 8-O 8-O

ma a niso wlan karte 11Mbps?
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

||_^_|| ::

Stvar je takšna da mam v dnevni moj main kompjuta, v sobi mam pa laptopa k ma 22Mbs wlan kartico. Zdej bi pa še v main kompjuta (ki je prkloplen na net) dal eno tako da ne bi lih kabla vleku po stanovanju.

SasoS ::

Kupi en access point...2 kartice sicer delujeta v ad-hoc nacinu ampak kot sem jaz dojel je to dokaj omejeno...

||_^_|| ::

kako omejeno?


p.s. sm gledu pr megahitu je acces point 17k pa mrežna pa 7,5k (11Mbps). Pr mlacomu pa stane mrežna 17k (22Mbps).

Kaiser ::

Da se še jaz malo uštulim... Če prav razumem je potem mogoče z access pointom v hubu in s Centrino prenosnikom vzpostaviti brezžično povezavo? Access point se priključi v hub ali kam???
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

||_^_|| ::

Kokr sm jst tole razisku je najbolša varjanta tale:

wireless router priključim na ADSL, PC prklučm s kablom na router, v sobi mam pa wireless povezavo na router. To je vsa umetnost. p.s. ne rabiš met centrinota, je dost navaden WLAN vmesnik (PCMCIA, USB,..)

stroški 30k (cena routerja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Kaiser ::

Vem, da ne rabim Centrinota, sam sem ga glih kupil pa sem začel študirat tale WLAN.
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

||_^_|| ::

še en neumn vprašanje pa vendarle: 54Mbps router in 22Mbps kartica sta kompatibilna ne?

pujsek_ ::

vse je kompatibilno, vendar vendar istimensko najboljše dela!!10:)

||_^_|| ::

ok, stvar je realizirana. Ful hudo pa ful enostavno je za naštimat. Lepo nese, v sobi mam sicer signal poor, quality je pa cca. 90%.
Sam se noče povezat na router z 22mbps, sam z 11. pa tut če dam notebook čist zravn routerja se še vedno poveže sam z 11. A ma kdo kakšno idejo kako bi dubu 22 vn?

SasoS ::

umm...a je 22Mbps spoh kak standard??

pujsek_ ::

Ja saj ti pravim isto, najbolje dela 54Mbps je G standard, 22Mbps pa je B!!! Poisči si novi firewer zdaj ne vem pri D-Link je to ful enostavno! Ker 54 G masina lahko deluje kot only B!!! no pri texas Chipsetu vsaj! :\

SasoS ::

802.11b standard je 11Mbps. 22Mbps je 802.11b+ ki pa deluje samo z Texas Instruments chipi. Močno dvomim da sta 802.11g (54Mbps) in 11b+ zadosti kompatibilna da delujeta z vsemi napravami...že z navadnim b standardom je križ.

||_^_|| ::

jao, pa se mi je tale b+ že na začetku zdel sumljiv.
bo treba pa 822.11g kupt ko bo $:)

pujsek_ ::

He, he, he... vse pa tudi ni standard!
Moj bog kaki standard je te b+; Poznamo trenotno sam A,B,G;
In to je a-visokofrekvenčni pas wlan; b- je vse kar smo meli do zdaj 11,22,44; g-je pa razvitejša tehnologija b-ja nekaj takega kot je bil prehod iz 11->22Mbps, kolk je men jasno.
In če kolk tolk obvladas mešanje softwara in da imas dobro postavljeno mrežo vse laufa tak kot mora križom brez 5Ghz standarda!!!

Saj toti b+, to majo sam texas chipi! oz. to so mal sfrizirane različice b standarda!
Saj kot skoz pravim pa najlepše laufa ista serija skupaj!

Torej, če imas dwl-900AP+ (B) "B+ po vaše" in dwl-2000AP (G) no saj že zopet nekateri pametnjakoviči prehitevajo svet pa govorit z standardom G+ to je novi Firewer 108Mbps to se niso nove masine! To ker vredu laufa!!!
Sam morš na ap900 en firewer poiskat mogoč 2.64
na ap2000 pa das mislim da 2.00 to deuje kot only B nekaj takega...
DI-713P je WPrinServer 11Mbps in deluje komot v B,G

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

||_^_|| ::

mam D-link 624 router

SasoS ::

pujsek_: na tvoji slikici je lepo označen IEEE 802.11b+...tam čisto zgoraj u desnem kotu...

pujsek_ ::

Ja človek piše že ja sam to ni zdaj to, saj ne mores zaj za vsak plusek zaj novi standard postavlat !!No potem če je to novi standard, kak te deluje 11 "b" in kako 22 "b+"???:\ KAj je različen princip delovanja? Ojoj...
Tri standarde imamo samo! in celi desni mehurček je standard B pa nič druga!
Te zaj ko je novi Firewer za G "G+" že mamo spet novi standard hehe lol!:8)
Svet ma tri, ti maš pač vsak mesec še enga zraven, kaj čes!:| :)

||_^_|| ::

No zdej sm si ubodu 54Mbps kartico. 802.11g. Povežeta se na 54Mbps ampak v praksi pa nikol prenos ne preseže 2MB/s. wtf?! pa ni važno al je notebook v moji sobi al pa čist zraven routerja. Teoretično bi mogla bit max hitrost čez 5 MB/s.

pujsek_ ::

Ja dva mega ja, ves kaj je Firewer mors mal mocnejsi gor dat!!!
Ce pa mam jaz na 800m 2x AP-2000 2.3MB ; poglej mal za updata programe :\

||_^_|| ::

mam zadnje stvari gor.

pujsek_ ::

ja kaj ruter mas tudi 54kbit??

||_^_|| ::

ja, oboje je 802.11g. Se tut povežeta na 54 ampak gre pa max 2MB/s ampak to je max, večino cajta je tm okol 700KB-1MB/s.

pujsek_ ::

Kaj pa ce das Auto??
" Daj na messengerja me vpis (nero_tito@hotmail.com) pa boma malo stestirala ane!? "

||_^_|| ::

sej mam na auto naštiman, povezava pa varira od 24-54mbps, ko je pa zraven routerja, je skos 54mbps, pa še vedno je švoh prenos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

pujsek_ ::

Ja jaz mam na 36MBps pa mam AP-ja 700m narazen!!
ja na majn daj, saj ce mas na 36 se je zmeraj prenos vecji od 2MB no mogo bi bit; Sam to ce tak na blizu ne pali mas lahk sam firewer in nastavitve v kurcu,

Ce si 100% da mas vse ok pa nazaj peli, naj ti menjajo!!

||_^_|| ::

najbol da mail pošlem na d-link pa bom vidu kaj bojo oni povedal. tenks.

pujsek_ ::

Brezveze, zadeva more laufat na 1m 54mbit no recva vsaj 3MB, nazaj nesi tam k si kupo, pa ti naj dajo drugo robo!! Ce se ti bo pa tista sam 1MB delala pa jim daj nazaj in reci da za tak gnar in tak prenos mas lahk ti 11MBit masine!!!

||_^_|| ::

kartico sm kupu v Avstriji, router pa v Nemčiji tko da nevem če bom kej nazaj nosu:))

SasoS ::

Kartice niso krive...al delajo al pa ne bi delale..Po vsej verjetnosti imaš motnje (sosed downloada perke...al pa mati kuha u mikrovalovki :D)

||_^_|| ::

motnje na 20cm razdalje?

bili_39 ::

Poglej si zgornjo sliko tukaj in boš videl, d imaš kar normalno povezavo (cca 15 Mbit = cca 2MB). Povezave in prenosi so kar stabilni ne glede na oddaljenost...
Če se ne motim je to prenos ob vklopljeni zaščiti na "auto" g povezavi. Običajno routerji omogočajo še razne "turbo" in podobne finte. Saj 2 MB je solidno, za kaj rabiš več?
lp

||_^_|| ::

Če bi blo skos 2MB/s bi blo ql, sam ni, je od 300KB-2MB/s

||_^_|| ::

A mislš da bi šlo kej hitrej če bi izklopu WEP?

bili_39 ::

Ja, kolikor je meni znano se prenosi približno podvojijo - to je iz testov, ki sem jih svojčas bral. Meni dela večinoma na 11Mbitni povezavi in mi je dovolj (med PCji delam malo, večinoma povezava na netm ki je pa le 1Mbit).

||_^_|| ::

najbolj LOL je pa tole kar sem zdele ugotovil:
Če je prenosnik blizu routerja prenos nikoli ne preseže 700KB/s, če pa je v moji sobi gre pa do 1,8MB/s. go figure.

bili_39 ::

Daj ga v klet. Mogoče bo šlo čez 10. :D

||_^_|| ::

mogoče so pa valovi tok dolgi da more zavit okol prenosnika pa šele potem v anteno:D

pujsek_ ::

Ja kaj ti zadevo testiras sam na 1m pa na 5m!! ja ven idi ruter na okno pa idi 50m stran!!!;((

||_^_|| ::

a hočeš povedat da so na kratke razdalje slabši prenosi? Bolj težko ga bom stestiral na 50m ker sem v bloku..:'(

Cr00k ::

ruter na okno...

po stengah dol... pa cez cesto... pa probi...

...ce je tm se kaksen kafić bos lohka po netu skaku, pa se hakinena pil,...

Yoda Master ::

A mi lahko kdo pove, na kako velike razdalje naj bi še deloval takšen domači wireless LAN?

Jackass ::

Med mano in Yoda Mastrom je 800m po zračni razdalji (vsaj po karti ljubljane sodeč). Rada bi se povezala z brezžičnim lanom.

Stvar je v tem, da sm js v stolpnci v 6. štuku, on pa v pritličju neke bajte, vmes pa so bloki in ena 12 nadstropna stolpnica. Bloki so visoki 4 nadstropja.

In vprašanje: A bi nesu wireless LAN med nama?
A se da to kako sprobat, ne da bi dal 50k, da bi pol oprema ležala v kleti?
jAcKaSS

||_^_|| ::

Jackass: da se, sam ne z original anteno.

Jackass ::

Tle je povezava do ene podobne teme, kjer sm mal več napisu, kakšna je situacija, pa če lohk mal pogledate!: KLIK!!

aja en krožnik mava, sam ne vem a to kej pomaga.
Sej drgač bi že kšno anteno kupu, al pa s konzervo kej naredu!:D
jAcKaSS

Yoda Master ::

Popravek linka do podobne teme Klik!

Jackass ::

ups pa sm se res zmotu!:8)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega WIFI Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
134692 (4368) Sami
»

Nakup WLAN kartice

Oddelek: Kaj kupiti
473503 (2228) pujsek_
»

Modifikacija WLAN kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
588088 (5912) pujsek_
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
332945 (2153) pujsek_
»

Počasen Wireless LAN 54Mb/s med notebookom in namiznim

Oddelek: Pomoč in nasveti
91085 (992) pujsek_

Več podobnih tem