» »

ADSL + Router

ADSL + Router

sile01 ::

Imam povezane 3 računalnike čez router in na moji kišti se je potemu ko sem posodobu windowse(XP) restartu računalnik mi DHCP vrže vn za mojo kišto IP 192.168.2.108 mogu bi pa bit .100 in se mi noče povezat na net, pa probu sem tut statični IP določt. Če mi lahko kdo kako pomaga. Hvala

meacho ::

Pač ročno naštimaj Ip in Dns in Gateway...

sile01 ::

Sej sem pa še zmer noče na net.

Self-Defence ::

Preveri če ima tvoja kištica isto MAC adreso kot katera druga, drugače pa kakšni driverji, če ne vidiš nobene druge kište v mreži. Oziroma če ne moreš routerja pingat, pa preveri žice mrežne ipd. Ali pa factory reset router. Drugače pa malo več povej, samo špekuliram.

LP

sile01 ::

Hvala sam zadeva zdej dela, nimam pa pojma kaj je blo. Sem pršu domov vse izšteku nazaj všteku in dela.

sile01 ::

OK naj mi kdo razloži v čem je fora, ker men ni nič več jasno!!! :O :O
Spet mi nič ne dela, kot da bi se ob določeni uri routerju odtrgal in ne pusti na net noben računalnik, pa čeprav se router skonekta, direkt na modemu pa gre. Ful bi mi prov prišla pomoč. HVALA

mali tapravi ::

Imaš dostod do routerja kot admin?

sile01 ::

Imam.Zadeva mi resno ni jasna.

Slowenc ::

Verjetno da imaš router pokvarjen. Vseeno pa preveri da ima vsak računalnik svojo mac.
Poskusi routerju povrnit tovarniške nastavitve.
Skiny gate.

harvey ::

@sile01 ne bi škodilo, če bi povedal kaj imaš za en tako skrivnosten router in je morda že kdo le imel kakšne podobne izkušnje z njim.

Lahko je router, lahko je adsl modem in ga ta kej zmede, lahko je samo bug v kakem firmwareju. Lahko je pa ornk fuč kot je bilo že ugotovljeno.

sile01 ::

Ja sorry, mam SMC 7004VBR.

Ciho ::

Kaj pa ipconfig /renew v konzoli? A to pomaga? Lahko bi bilo kaj tudi z gonilniki za mrežno kartico...

sile01 ::

Probal pa nič ne pomaga, gonilniki pa nevem če so ker mi mreža pa vse ostalo vredu dela sam internet okol desete ure zvečer crkne.

sile01 ::

Upgradu sem firmware zdej bom pa vidu kolk časa bo zadeva funkcionirala.

sile01 ::

Spet je crknil pa sem šel pa zamenju router, pa zdaj zadeva normalno dela. Hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793565247 (2076) c23po
»

Manifest zbrisan pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
386096 (5209) xApeiron55
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951958 (23708) simone
»

windows 7 - no internet access

Oddelek: Operacijski sistemi
293690 (2410) xxxgeekxxx
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384855 (4374) SasoS

Več podobnih tem