» »

pritrditev vodnega bloka na Celerona 733

pritrditev vodnega bloka na Celerona 733

burekar ::

Pritrdilni sistem za na Celerona 733. Čim hitrej, zanesljiv, pocen in tak da zna še teleban nardit. Brez pelta.
Kako?
  • spremenilo: burekar ()

zizi ::

Poglej na overclockers.com clanke Watercooling naredis ga tako da od strni zvrtas luknje no sej bos vidu men se zdi da se clank imenuje How to build your own cross drilled Water Block:D
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

zizi ::

Ups sori burekar sem mislu da si napisu da rabis blok :8):8)
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

burekar ::

Ni pene. No, a zna kdo to nardit?

VASkO ::

skoda, da ni lukenj v plati kot na socketA platah

drugace pa lahko delas cudeze z trdo tehnicno zico (tista, ki se uporablja za aparate za zobe) - jo lepo oblikujes kot zaponko in je

burekar ::

Na pamet je men padel plexi. Na obeh strani slotketa, 2 luknji za cevi čez dat. Sam ne vem če je plexi dovolj trden.
Tehnična žica bi bla tud fanj ideja, kje bi se dal to kej kupit? Kovinotehna?

MadMax ::

Pri ideji o plexiju le-tega zamenjaj za vitroplast. (to so tiste plosce za tiskana vezja-ampak ne pertinaks)
Zadeva je mocna, elasticna (steklena vlakna + epoxy), pa se na temperature do skoraj 200°C ni obcutljiva.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

burekar ::

Max, kje bi se dal pa to čudo dobit in kolk to kej stane?

morphling1 ::

Lahko pa naredis tudi tako Water block clamp . Zelo podobne delam tudi sam in blok zelo dobro drzi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MadMax ::

LJ Conrad in podobno. Sicer so plosce prevlecene s tanko plastjo bakra (jedkanje pa to...), katero se da odstranit tudi mehansko (olfa noz, pa olupis), ce te moti.
Svoje dni so zadevo delali tudi v DONIT Medvode-ce jo se, ne vem...
Cena? Ne vem... Nisem ze dolgo kupoval. Od oka 10x16cm enostransko pobakren, 1.5mm debel FR4, cca 300~400SIT. V Conradu imajo ponavadi lakiranega s fotolakom, ta je skoraj 2x drazji-ti tega itak ne rabis.

aja: link za CONRAD.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

burekar ::

morphling, kolk računaš za 50*50*20mm blok s 13mm priključki in s tem clampom? Pa kako slikco tud prosim pokaži, če maš.
Pa je kaka možnost, da se da na blok s clampom še nekok pritrdit kakšen dodaten zračni hladilnik?

morphling1 ::

Ah pozabi tisto , kar je pisal Pretorijanec ce se ne motim, glede ventilatorja na bloku. Obicajno je zrak okoli procesorja toplejsi kot sama voda s katero hladis, pa tudi zunanja povrsina bloka je cisto majhna v primerjavi z kakim hladilnikom in ventilator nic ne naredi.
Drugace pa blok 5*5*1.5 cm ter prikljucki 12mm je 6000sit ,clamp za blok 1500sit.
Pa se ena stara slika, saj to hoces a ne?
Blok je zdaj boljsi ker ima kanale v obliki W , ta na sliki ima se obliko S.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

burekar ::

Dej mail pls, bi jst to kr naroču. Kak hiter pa nardiš ti to zadevo in ali računaš tud poštnino? (trenutno sem kr cashless).
Drgač kako hladilno rebro se je pa še vedno dal dodatno gor prlimat, če bo sila.

morphling1 ::

Mail je drugace v mojem profilu. Je pa tak email . Postnino drugace racunam, ce si pa kje v blizini Lj. pa lahko tudi pripeljem. Naredim pa tako hitro kot je treba , ampak recimo da bom delal cez vikend tako lahko v pon. posljem (mogoce ze sobota ce res nujno rabis) .V Lj bom pa v naslednjo sredo in lahko dobis takrat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SkIDiver ::

Za katere sockete pa vse paše tale pritrdilni mehanizem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221912 (13042) Dr_M
»

še moj vodni blok (spike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
558205 (6658) WinsuckeR
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517863 (12945) the_unborn
»

nov dosežek - bakreni blok (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11215099 (5643) Boeing
»

Novi vodni blok !

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301667 (1180) morphling1

Več podobnih tem